Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a különböző...

Hogyan működik a különböző nemzetek postái közti elszámolás?

Figyelt kérdés
Ha például Magyarországon feladok egy levelet Új-Zélandra, azzal dolgozik a Magyar Posta (átveszik, szortírozzák, továbbítják valameddig stb), dolgozik az új-zélandi posta (átveszik, szortírozzák, kézbesítik stb), a kettő között pedig ki tudja, még hány kézen megy át. Én a Magyar Postának fizetem érte a feladási díjat. Hogy lesz ebből pénze az új-zélandi postának? Meg annak, aki a kettő között dolgozik vele? Gondolom senki nem ingyen teszi. Nehéz elhinni (abszolút laikusként), hogy világ minden postája "szerződésben áll" minden más postával a világon.
2019. júl. 1. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha logikusan végiggondolod akkor ha egy Új-Zélandban lakó felad egy levelet Magyarországra akkor ugyanez történik. Gondolom vannak szerződések de nagy általánosságban a külföldi levelek az adott ország levelezésének töredékét teszik ki így minden ország dolgozik a más ország leveleivel és viszont. Persze ha valamelyiknél nagyobb a forgalom ott lehet ellentételezés...
2019. júl. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mégis miért olyan nehéz elhinni? Egy közműszolgáltató több millió emberrel állhat szerződésben, pár száz postaszolgálattal tartani a kapcsolatot már nem nagy művészet, pláne ha van rá nemzetközi szervezet (tehát nem közvetlen állnak egymással kapcsolatban a posták). Ugyanúgy, ahogy ott is, fizetnek egy átalány éves díjat a forgalom alapján, aztán ha változik akkor korrigálnak. Megnézik, mennyi levelet adnak fel Magyarországról Új-Zélandra meg Új-Zélandról Magyarországra, s ha ugyanannyi ment mindkét irányba, akkor nincs semmi, mindenki a pénzénél van. Ha Új-Zélandról kétszer annyi levél jön, mint amennyit oda irányba küldenek, akkor a Magyar Posta felnyújtja a kezét, hogy "Hé, kedves Új-zélandi Posta, nekem sokkal több levelet kellett kézbesítenem a két ország postaforgalmából, légy szíves adj az ezek után beszedett levélfeladási díjból nekem is", s a felmerülő költségek alapján kifizetik a Magyar Postát.
2019. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megkérdezhetem, hogy szakmabeliek vagytok? Olvastátok egy ezzel foglalkozó cikkben? Vagy ti is csak gondoljátok, hogy így működik? Nem kötözködésből kérdem, csak érdeklődöm, hogy ezek biztosan így vannak-e, vagy csak vélemények, ötletelések.
2019. júl. 2. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!