Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet úgy eladni...

Gungasam kérdése:

Hogyan lehet úgy eladni lakást, hogy a belőle származó bevételt még a kiköltözés előtt elkölthessem másik házra?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy komolyabb intervallumot a bevétel keletkezése és kiadása közt, hogy legyen idő választani, a választást lecsekkolni, költözést szervezni stb.

Nem jut eszembe jobb mint az adásvételi szerződésben kikötni a kései kiköltözést, ami nagyon korlátozza a lehetőségeket, hiszen ki állna rá szívesen, hogy megvesz egy kéglit és hagyja benne lakni az eladót mondjuk egy két hónapot...



2019. júl. 5. 17:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Visszabérled a lakást, bérelsz garázst a cuccaidnak és közben nézelődsz. Vagy albérlet.
2019. júl. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Jellemzően nem az adásvétel napján van a kulcsátadás, hanem egy későbbi időpontban, ami nem ritkán akár 3 hónappal is később van.

Épp ezért, hogy a másik félnek is legyen ideje elköltözni, szétnézni, ne kelljen kapkodnia, mindezt nyilván úgy, hogy már pénz is van a zsebében.

2019. júl. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
18%

"Jellemzően nem az adásvétel napján van a kulcsátadás, hanem egy későbbi időpontban, ami nem ritkán akár 3 hónappal is később van."


Jellemzően kevés olyan vevőt fogsz találni aki engedi, hogy az utolsó fillérig kifizetett lakásában hónapokig lakjon az eladó. Másrészt előfordulhat hogy ő meg költözne mert őt is szorítja az idő, erre nem gondolsz???

2019. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
33%

Ezt mi úgy csináltuk, hogy lefoglalóztuk a lakást (~10%), amiből már ő is tudott továbbmenni és foglalózni. Itt eltelt két hónap, kifizettük a fennmaradó árat és megkaptuk a kulcsot.

Senki nem fogja odaadni neked a teljes vételárat úgy, hogy te még hònapokat maradj a lakásban. Erre van az előleg, foglaló, stb.

2019. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

"erre nem gondolsz???"


nem, mert ezt a legtöbb esetben így szokták.

ezzel kalkulálni kell, ha veszel egy olyan lakást/házat, amiben laknak, akkor nem fognak másnap kiköltözni.

ha üres a ház, az más kérdés, arra nyilván nem vonatkozik ez a több hónap.

de amikor laknak benne, akkor igen. látszik, hogy nem nagyon van tapasztalatod, mert akkor tudnád, hogy ez bizony így működik a gyakorlatban.

2019. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
32%
5: Ne viccelj már??? Kifizetsz 20 millát úgy hogy az eredeti tulaj három hónapig bent lakik. Akkor NEKED nem nagyon van fogalmad az egészről! Én is úgy vettem 5 éve 15 milláért hogy előle 2 milla, az eladó ezzel már nézett másik lakást majd 2 hónap múlva utaltam neki a maradék 13-at és MÁSNAP adta a kulcsot. Persze, majd még bent lakik negyed évig én meg nézem a lakásom nem?? Az albérlőként is 150.000 Ft bukta. Én biztos nem így csinálnám, nem tudom te hol élsz???
2019. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%
Ebben a helyzetben max az van, hogy a fennmaradó pénzt nem fizetem ki 3 hónapig - marad a bankban kamatozni - és ha majd kiköltözik, akkor kapja a lóvét! Senki sem jótékonysági intézmény!!!
2019. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Pedig ez így szokás, ha lakott házat veszel, akkor ki szokták kötni a kiköltözést.

Mi tavaly vettünk, 2 hónapot kötöttünk ki. Kifizettük a teljes vételárat, és utána 2 hónapjuk volt kiköltözni. Szerencsére már mire kifizettük a teljes árat ők már vettek egy lakást, mert volt pénzük annyi, így viszonylag hamar, 3 hét után kiköltöztek.

De a barátnőmék eladták a házukat 40 millióért, nem hiteles, azonnal fizet vevő volt, 3 hónapot kaptak onnan kiköltözésre, ők ki is használták utolsó nap estig, mert nagyon sokára tudtak másik házat venni csak, és még felújítottak is.


Kötbért szokás kikötni, hogy ha letelt a megállapodott 1-2-3 hónap és nem tud kiköltözni addig sem az eladó, akkor napi kötbér szokott lenni amit a vevőnek fizetnie kell, ház értéke függő mennyi, mi 8000 ft/nap-ot kötöttünk ki tavaly.


Előző válaszolók nagy része még nem nagyon intézhetett ingatlan eladást...

2019. júl. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Ja és megjegyzem mi foglalót sem tudtunk fizetni csak 300 ezer ft-ot, mert az összes önerőnk, közel 5 millió forint saját befizetés lakástakarékban volt amit ugye nem adnak oda előre csak hitellel együtt + 600 ezer CSOK, azt is csak utolsóként fizetik ki. Szóval 300 ezer ft foglalót tudtunk adni, annyi "felesleges" készpénzünk volt, a többi kellett a vásárlás költségeire (ügyvéd, közjegyző, illeték, biztosítás, értékbecslő) stb meg a majdani festés berendezésre.. Szóval alig adtunk foglalót, de így is eladták nekünk.

Szóval minden ingatlan ügylet más, simán lehet hogy valaki maga ragaszkodik ahhoz, hogy később költözne.

A ház költségei, rezsi a KIKÖLTÖZÉS napjáig még az eladót terhelik, szóval veszteség se nagyon éri az embert. Mi albiban laktunk, annyi hogy 3 hetet plusz még a festés meg egyebek idején ott kellett maradnunk, de a régi kauciót laktuk le, szóval nekünk egy fillér pluszba se került, hogy "lestük a kifizetettt 20 milliós házunkat".


Előző vagyok

2019. júl. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
32%

"Pedig ez így szokás, ha lakott házat veszel, akkor ki szokták kötni a kiköltözést."

- E így igaz, csak addig amíg ki nem költözik NEM fizetem ki a teljes vételárat. Az ügyvéd is így írja a szerződést...


"Előző válaszolók nagy része még nem nagyon intézhetett ingatlan eladást..."


- Az ingatlaneladást - szerződés, mit-hogy szokás - az ügyvéd intézi, amki meg pár eladást levezényelt már, szerintem...



"Szóval alig adtunk foglalót, de így is eladták nekünk."


- Az a te egyéni szerencséd hogy 300.000 foglalóval meg engedték venni az ingatlant. Ha az eladó is foglalózni akart volna akkor a ti foglalótokból ezt nem tudta volna megtenni ergo olyan eladót kell keresned akinek nem kell azonnal a pénz. Na ez nem egyszerű!


"Szóval minden ingatlan ügylet más, simán lehet hogy valaki maga ragaszkodik ahhoz, hogy később költözne."


- Nem az azonnali költözés a lényeg, maradhat 3 hónapig de addig nincs lóvé, ezt értsd meg!


"A ház költségei, rezsi a KIKÖLTÖZÉS napjáig még az eladót terhelik, szóval veszteség se nagyon éri az embert."


- Csak az a 3 havi albérleti díj, amit nem fizet a benne lakó. Jelenleg cirka 300.000 ft. Tényleg nem nagy tétel, ezzel le lehet foglalózni egy ingatlant :))))

2019. júl. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!