Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A részvények havonta hoznak...

A részvények havonta hoznak hasznot? Lejjebb talán bővebben kifejtem.

Figyelt kérdés
Tehát hogy működik? Veszek részvényt. Annak van egy ára. Ez ugye nő-csökken. De ha én rész tulajdonos vagyok, akkor az havonta hoz valamennyit? Vagy ezen keresnek az emberek, hogy nő és csökken?
2019. júl. 10. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az árfolyamváltozás hasznát csak akkor realizálod technikailag, ha eladod a részvényt. Az osztalékfizetéskor kapott hasznot kapod meg a számládra rögtön (vagy a brókercéged visszaforgatja részvénybe, ha olyan formában vásároltad).
2019. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Osztalék fizetés, az mi lenne? Már ha megkérdezhetem. Tehát tegyük fel, van 1db (ami tudom kevés.) Apple reszvenyem. Nos, ennek van ugye havi keresete. Most osztalekot is ugyszinten havonta fizet akik rendelkeznek reszvennyel?
2019. júl. 10. 17:08
 3/6 anonim ***** válasza:

"A részvények havonta hoznak hasznot?"


Nem. Akkor hoznak hasznot, ha megveszed olcsón és eladod drágán. Ha épp nem felfelé megy a részvény ára, hanem lefelé, akkor meg veszteséged lesz, nem hasznod.

Hogy mikor "olcsó" és mikor "drága", azt mindenkinek saját magának kell(ene) megítélni.


Ha vettél részvényt, akkor az önmagában semmilyen hasznot nem hoz, főleg nem havonta. Ha nyereséges egy cég, akkor lehet - de nem biztos, hogy lesz - osztalékfizetés, ez évente egyszer van, de ilyenkor gyakran bezuhan a részvény ára az osztalékfizetés után - tehát jól kiszállni csak akkor lehet belőle, ha később adod el, amikor egy kicsit magához tér az ára (már ha magához tér...).

2019. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Tehát tegyük fel, van 1db (ami tudom kevés.) Apple reszvenyem. Nos, ennek van ugye havi keresete. "


Nincs havi keresete: ez nem alkalmazotti fizetés, hogy minden hónapban kapsz érte pénzt :-)

2019. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Osztalékfizetés akkor van, mikor a cég (pl. Apple) igazgatótanácsa összeül, számot vet az elmúlt évi profitról, majd úgy dönt, hogy egy részét visszaadja azoknak akiket ez megillet - azaz a cég tulajdonosainak (részvényeseinek) a birtokolt részvényeik arányában. Például ha egy Apple részvényre 1 dollár osztalékot fizetnek az azt jelenti, hogy minden egyes részvényed után meg fog jelenni 1 $ a számládon. Nem törvényszerű, hogy évente van osztalékfizetés - ahol gyakoribb a számviteli jelentési kötelezettség, ott megállapíthatnak féléves vagy negyedéves gyakoriságú osztalékfizetést is, de általában tényleg így április-május tájékon szokták bejelenteni, mikor kijönnek az előző üzleti évről szóló beszámolók.

Nem minden részvény fizet osztalékot - sőt, mostanában inkább az a gyakori, hogy saját részvény visszavásárlással növelik a cégek az árfolyamukat, s így "adják vissza" a pénzt a részvény birtokosoknak (ennek adózási okai lehetnek, mert van, ahol az osztalékjövedelem máshogy adózik, mint az árfolyamnyereség). Az iparáganként és cégenként eltér, hogy van-e osztalékfizetés vagy sincs. Tech szektorban, tőzsdére frissen vezetett cégeknél nem gyakori, mert nehezebben kapnak vállalati hitelt, így sokkal jobban járnak, ha a profitot visszaforgatják a működésükbe, de egy több évtizedes múltú olajóriásnak (pl. MOL) megérheti inkább kifizetni az osztalékot és több hitelfinanszírozást bevonni (ennek okait különböző tőkeárazási összefüggésekben kell keresni).

2019. júl. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ahhh ertem. Koszonom. Kielegito valaszt kaptam mindenre:D
2019. júl. 10. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!