Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár azért 90%-os kedvezményes...

Jár azért 90%-os kedvezményes igazolvány ha diagnosztizálják a skizofréniám?

Figyelt kérdés

Skizofrén vagyok, és ezelőtt eszembe se jutott hogy ezért bármilyen kedvezmény vagy támogatás járna nekem.


Próbáltam utána olvasni de nem találtam semmit. Köszönöm a segítséget.



2019. júl. 12. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Adókedvezmény jár, ha dolgozol és az orvos szakvéleményt ad róla.
2019. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ennek hol tudok utána olvasni?

19

2019. júl. 12. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Pl. itt:

[link]

2019. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[Jár azért 90%-os kedvezményes igazolvány ha diagnosztizálják a skizofréniám?]


A hatósági utazási igazolvány helyi közlekedés ingyenes igénybevételére és 90%-os kedvezményi helyközi menetjegy igénybevételére jogosít; ugyanezek a kedvezmények járnak egy fő kísérő részére is.


Hatósági utazási igazolvány jár:

• vakok személyi járadékában részesülő személy részére,

• a magasabb összegű családi pótlékban részesülő gyermek (személy) részére,

• az 1998. évi XXVI. törvény szerint súlyosan fogyatékos személy részére.

A fogyatékosságról szóló törvény hatályos teljes szövege elolvasható itt: [link]


Vakok személyi járadékában nemigen részesülsz, azt – vélem – említetted volna. 19 évesként érinthet akár a magasabb családi pótlékról szóló ESzCsM rendeletet is, és a felnőttként igénybe vehető súlyos fogyatékosságról szóló kormányrendeletet is, mindkettőt megadom.


┌─ A magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról a fenti törvény alapján készült 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelet szól. A hatályos teljes szövege elolvasható itt: [link]

Az 1. számú melléklet tartalmazza a konkrét betegség megnevezéseket, adottaknál a súlyosság fokának meghatározását. ─┘


┌─ A törvény nem tartalmaz konkrét fogyatékosságformákat, azt a törvényi felhatalmazás alapján készült 141/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet 1. számú melléklete tartalmazza. A kormányrendelet hatályos teljes szövege elolvasható itt: [link] ─┘


Először azt célszerű megnézned, hogy a korodra vonatkozó rendelet melléklete tartalmazza-e a betegséged.

Ha nem szerepel ott, akkor nem vagy jogosult.

Ha szerepel, akkor olvasd el feljebb a teendőket, eljárást. Illetve, utána célszerű a törvényt is tanulmányozni.

2019. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2019. júl. 12. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!