Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rossz úton járok, utálom amit...

Rossz úton járok, utálom amit csinálok?

Figyelt kérdés

Nos,23 éves vagyok és jövőre diplomázom. Közvazdász leszek.

Alapvetően szorgalmas vagyok, bármit képes vagyok megtanulni,azt is amit nem szeretek,szóval jó tanuló vpltam mindig.

Gazdasági szakon fogok végezni amit rettenetesen gyűlölök. Utáltam a szakmai gyakot,utáltam az irodában ülni mint egy magy here, utálom az egészet.

Szüleim kényszerítettek erre a pályára,mert ez biztos megélhetés,plusz vannak ismerősök.

De kimondhatatlanul utálom az egésezt!

Kiskorom óta kreatív típus vagyok, gyerekkoromtól írok verseket, élek halok a múzeumokért,művészetekétt,fotózásért,divatért, nagyon jó a nyelvérzékem is.

Most már érthetitek miért pokol nekem a közgazdász élet.

Tegnap este elgondolkodtam hogy nem akarok így élni egy irodában megrohadva azt csinálva amit utálok.

Mit tanácsoltok,mihez kezdjek így egy hónap múlva 24 évesen?

Szeretném azt csinálni amit szeretek:(

24N



2019. júl. 16. 13:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és a másik,nem megy nekem ez a beosztott szerep. Voltam nem egy diákmelón stb és minden tiszteletem azoké az embereké akik dolgoznak.

De nekem egyszerűen ez nem megy..a magam ura szeretnék lenni.

2019. júl. 16. 13:02
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor legyél a magad ura...

Csak ne csodálkozz, ha közben éhen halsz...


Szóval oké, hogy "szeretnéd megvalósítani magadat", csak egyáltalán nem biztos, hogy a hobbidból meg is fogsz tudni élni. A szabadúszó lét (vagy a vállalkozói) bizonytalan és kezdetben - amíg be nem fut az ember - addig még többet kell dolgozni, mintha alkalmazott lenne.


Azt mondod, jó a nyelvérzéked: milyen nyelven beszélsz és milyen szinten?

2019. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Angol,olasz,spanyol felsőfokon.

Most tanulom a franciát.

Igazából szörnyen nehéz minden reggel felkelnem úgy,hogy tudom,azt csinálom amit nem szeretek. Nyáron még nehezebb. Érzes is néh a kezdeti depresszió tüneteit.

2019. júl. 16. 13:18
 4/8 anonim ***** válasza:

No, hát akkor ezekkel a nyelvekkel - ha beszéled is - bárhol el tudsz helyezkedni és akkor legalább olyant csinálsz, amit szeretsz :-)

Azt nem javaslom, hogy rögtön vállalkozó legyél, mert azért a havi min. 50 ezer ft adót egyik percről a másikra kitermelni nem biztos, hogy sikerülni fog.

Próbálj meg valami SSC-ben elhelyezkedni és miközben van egy főállásod, mellékfoglalkozásban építgetheted a vállalkozásodat.

2019. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4: jah, mert aki nem akar egy irodában megrohadni, azt tényleg tök jó ötlet elzavarni egy SSCbe.


Kérdező: írd össze, mi az, amit szívesen csinálnál. De ne ilyen szeretem a verseket szinten, mert így egy gyerek beszél. Fordítanál? Tolnácsolnál? Idegenvezető lennél? Vagy gazdasági újságíró?


Ötletelj, válassz, aztán dolgozz érte.

2019. júl. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Szüleim kényszerítettek erre a pályára,mert ez biztos megélhetés,plusz vannak ismerősök.


De kimondhatatlanul utálom az egésezt!"


Egyértelműen rossz úton jársz, hiszen nem a saját életedet éled.

2019. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 Ha figyelmesen elolvastad, amit írtam, akkor nem, azt írtam, hogy ott rohadjon meg az irodában, hanem, hoghy foglalkozzon azzal, amit szeret (nyelv) és legyen egy főállása, AMÍG BE NEM TUDJA INDÍTANI a vállalkozását. Vagy szerinted az egyetemről kiesve 0 munkatapasztalattal majd havi min. 50 ezret kipenget egy vállalkozásra? Ismeretlen, noname fordítóként?

Ahhoz idő kell, hogy bedolgozza magát egy bizonyos szintre és meg tudjon állni a lábán belőle.

2019. júl. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az élet nem habostorta Pelikán elvtárs.
2019. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!