Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkát szeretnék vállalni....

Diákmunkát szeretnék vállalni. Most végeztem el a szakgimnáziumot, fel is vettek egyetemre. A gond, hogy kértem még màjusban egy tanulói jogviszonyt igazoló papírt diákmunkához, de az van ráírva, hogy 2019. június 30-ig járok oda. Kérdés lenn!?

Figyelt kérdés
Ha kér az iskolaszövetkezet tanulói jogviszonyt igazoló papírt, és én ezt odaadom, akkor ezt is elfogadják? Az egyetemen csak szeptembertől kérhetek.. Ettől függetlenül, hogy az áll a papíron, hogy június 30-ig voltam az iskola tanulója, attól még ugyanúgy működik itt is mint a diákigazolványnál? Úgy értem, hogy használhatom ezt a papírt is szeptember-októberig?

2019. júl. 29. 03:41
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Ha megvan még a diákigazolványod, akkor az október 31-ig érvényes. Ha le kellett adni, akkor helyette kellett kapnod egy ideiglenes diákigazolványt, ami szinten október 31-ig érvényes.

Ezt nem váltja ki a hallgatói jogviszonyigazolást, azzal nem lehet diákmunkat vállalni és pl BKV bérletet venni.

2019. júl. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Jókor kezdesz el vakarozni, mindjárt vége a nyárnak...
2019. júl. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaszövetkezetekben diák matricát szoktak nézni. Iskola látogatási sajtpapir igazolás senkit nem érdekel.

Szóval van érvényes diákigazolványod?



És a nyárnak még nincs vége. Július van. Egész augusztusban dolgozhat.

2019. júl. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A végzősöknek az utóbbi években beszedik a diákot és egy papírt kapnak, hogy júni 30al megszűnt a jogviszonyuk, viszont október 31ig megilletik a diákok kedvezményei, tehát diákmelót is vállalhatnak.
2019. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!