Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felvételt nyerem egyetemre,...

Felvételt nyerem egyetemre, de van értelme belekezdenem?

Figyelt kérdés

Nem első helyen jelöltem meg,de végül közigazgatásszervező szakra vettek fel.Persze jó és érdekel ez a szak.De viszont olyan alacsony vele a fizetés.Közszférában lehet vele elhelyezkedni és ott diplomával tulajdonképpen a bérminimumot lehet vele megkeresni,ami nettó 129 ezer forint.Ez mondjuk ki őszintén nevetségesen kevés és akár 8 általánost elváró betanított munkával is lehetne jobban keresni.

Azért csináljam végig az egyetemet,hogy utána csóró legyek egész életemben?El vagyok bizonytalanodva,hogy beiratkozzak e most hogy felvettek.



2019. júl. 31. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Inkabb szakmat tanulj
2019. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
91%

Mi volt az első hely? Mennyivel csúsztál le róla?


Én úgy gondolom, hogy olyan egyetemi szakra, amivel alacsony a fizetés, olyanok menjenek, akik motiváltak. Akik tényleg igazán azt akarják csinálni, és első helyre teszik. Tanárnak se azért menjen valaki, mert nem vették fel máshova, különben nagyon meg lehet bánni.


Szerintem gondold át, hogyan tudnál felkészülni oda, ahova mentél volna és érettségizz újból. Nem éri meg úgy elvégezni ezt a szakot, ha valami más érdekel igazán.

2019. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen felesleges elkezdeni is. Dolgozz egy évet vagy tanulj meg egy nyelvet, esetleg a kettőt együtt külföldön.
2019. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is fölösleges belekezdeni. Nem is akarod igazán és keveset is fogsz vele keresni. Akkor minek ennyi időt, energiát és pénzt belefektetni?

Én keresnék inkább valamilyen szakmát, ami tetszik, kitanulnám, plusz elgondolkoznék közben, hogy jövőre hogyan tudok bekerülni arra az egyetemre, ahova szerettem volna és tennék érte.

2019. aug. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

A barátnőm ezen a szakon van, és neki nagyon nem tetszik. 13 vizsgái voltak, és azt mondta, hogy ha jól is tanulna, akkor is 16 ezer járna 4,6-ra is. Ez így borzasztóan hangzik. Én villamosmérnökire járok, csak 4 vizsgám volt eddig mindig max, és nekem 4,0 körül volt eddig többnyire, és ennél többet fizettek azért. Persze abból nem élnék meg.

Kérdező, írd le mik érdekelnek, hátha tudunk segíteni!

2019. aug. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom mi volt az elso, de a kovetkezo tanevben egy okj+erettsegi 1-2-3 targybol, hogy jovore felvegyenek az elso helyre szerintem jobb opcio.
2019. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Kérdezd meg tőle, van-e értelme elkezdeni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Önkormányzatoknál tudsz vele elhelyezkedni, dolgozol havi 5-6 órát, nyáron 20-at a majálisok és iskolakezdés miatt.


Volt barátnőm mellette nyelveket tanult és fogott magának egy gazdag külföldi palit!

2019. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De én fiú vagyok,én nem fogok gazdag külföldi palit fogni..

Rendőrtisztit jelöltem meg első helyen,ott elvágtak a pszichológiai teszten.

De tényleg ilyen kevés ezzel a fizetés?

2019. aug. 1. 22:47
 10/12 A kérdező kommentje:

A ponthatárom simán meglett volna az első helyre.Nekem 398 lett és csak 304 volt a ponthatár ahova jelentkeztem.De a pszichológián vágtak el,mint jópár másik jelentkezőt.


Engem igazából érdekel ez a szak,de jól is akarnék keresni.

2019. aug. 1. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!