Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közalkalamzotti állásoknál...

A közalkalamzotti állásoknál kiderülhet, ha valaki kamuzott az önéletrajzában?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ezek adatvédelem alatt vannak, és csak az tudják megnézni, ami ott van a munkakönyvben.
2019. aug. 5. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen kamuzásra gondolsz, de ha azt kamuzod, hogy van érettségid és közben nincs, akkor igen, kiderülhet, mert bekérhetik bemutatásra az eredetit vagy a fénymásolatot.
2019. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi/diploma másolatot le kell adni a legtöbb helyen. Egyszer volt egy olyan kollegám, aki szakmai tapasztalatokról kamuzott - kirakták próbaidő alatt, nagyon mocskosan támadni kezdte a vezetőséget, a főnökömnek viszont elég jól fejlett igazságérzete volt, telefonálni kezdett a régi munkahelyeire (ismert pàr nevet a felsoroltakból személyesen - közszférában kicsi a világ...), ott bukott ki, hogy semmi nem volt igaz abból, amit a srác írt.

Ha megfelelően tudta volna végezni a munkáját, nem tudom, kibukott e volna.

2019. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A három évvel ezelőtti munkaviszonyról kamuztam. Az azóta eltelteket pontosan leírtam.

Ki tudják kérni a NAV-tól az össze munkahelyemet?

2019. aug. 5. 12:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A tb könyvedben szerepel minden bejelentett munkahely,úgyhogy nem tudsz kamuzni
2019. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem mindegyik. A mostanit csak tavaly kaptam. Épp ez az.
2019. aug. 5. 12:16
 6/10 A kérdező kommentje:
De bajba se akarok kerülni. Hiszen közalkalmazotti dologról van szó.
2019. aug. 5. 12:17
 7/10 A kérdező kommentje:
2: És lett valami jogi következménye azon kívül, hogy elküldték?
2019. aug. 5. 12:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiderul
2019. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit és miért akarsz kamuzni? Mert nem mindegy ám.


Az önéletrajz nem hivatalos dokumentum, nekem is van olyan munkahelyem, hogy egyetem mellett dolgoztam beugrósként a nyári szabik alatt, vagyis minden évben 2-3-4 hónapot csak, de mindig ugyanott (max más telephelyen, de ugyanazon munkáltatónál). Azóta eltelt 8 év, és most úgy szerepel az önéletrajzomban, hogy *pl* 2009-2012 között dolgoztam az adott helyen, mert ha kilistáznám, egyrészt hülyén nézne ki négyszer egymás után ugyanazon munkahely, másrészt olyan hosszú lenne az önéletrajzom, hogy kapásból félredobnák. Szóval ez itt kvázi nem igaz, mert nem volt folyamatos négy éves munkaviszonyom - de ha valaki rákérdezne egy interjún, ezt el is mondanám, hogy beugrós voltam, nem folyamatos munkával. De ha le akarnának csekkolni, dolgoztam ott ténylegesen.


Ennél egy fokkal másabb, ha te olyan helyet akarsz bekamuzni, ahol soha nem is jártál, az nyilván gázosabb az én példámnál.

2019. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kihagytad az önéletrajzból az nem gáz, ha olyat írtál be, ahol nem dolgoztál vagy rövidebb ideig, mint a valóságban, azt a fene tudja mennyire veszik vészesen. Tudtommal a közalkalmazottaknak a besorolás miatt pontosan el kell számolni a munkában töltött idővel. Ismerős lett ősszel közalkalmazott, neki a kormányhivatalban kellett kikérni valami jogviszony igazolást az eddigi munkahelyeiről, hogy mennyi ideig dolgozott 1-1 helyen.
2019. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!