Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jelenlegi munkahelyről nem...

A jelenlegi munkahelyről nem hajlandóak elengedni. Ha várnak egy másik helyen, akkor is köteles vagyok letölteni a 30 napos felmondási időt?

Figyelt kérdés
2019. aug. 5. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Olyan nincs hogy nem hajlandók elengedni. Munkavállalói felmondás jellemzően 30 nap de különben meg a felmondásod feltételei megtalálhatóak a munkaszerződésedben.
2019. aug. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Leginkább a nem megfelelő létszám az ok, amiért nem engednek el, bár tudomásom szerint ez nem az én problémám.
2019. aug. 5. 16:40
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze (ha ettől nem hajlandó eltekinteni a jelenlegi munkaadód.)
2019. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az nem indok azonnali hatályú felmondáshoz, hogy várnak egy másik helyen. Sőt, a másik helyen meg szokmták mondani, mikor tudnál kezdeni és akkor elmondod, hogy hány nap a felmondási időd (ők ezzel számolnak is).
2019. aug. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

30 nap általában a felmondási idő,ha nem kontraktor vagy.

De meg lehet beszélni akár azt is,hogy várnak vagy valami és segítesz az új koillégának mindenben még távolról is.

Nálunk is volt ilyen.

30 napon túl nem dolgoztathat,illetve ha akarna akkor az szerződés szegés és bűncselekmény ha utána nem enged el.

2019. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha az új helyen nem várnak, ne akarj oda menni. Ismerniük kell a törvényt, tudják, hogy van felmondási idő. Ha elvárják, hogy azonnal menj, ők sem fognak majd semmit betartani.
2019. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
A felmondásba bele lehet írni, hogy tekintsenek el a felmondási idő alatti munkavégzéstől vagy a felmondási idő letöltésétől. Ha ez nem történt meg, akkor annyi a felmondási időd, amennyi a szerződésedben van vagy amennyi az ott eltöltött idő alapján indokolt.
2019. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Velem előfordult már, hogy kértem a felmondási idő felében mentsenek fel a munkavégzés alól és fel is mentettek, mert elég pimasz voltam ahhoz, hogy tudják, így járnak jobban :D
2019. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
6-os: én szeretnék menni minél hamarabb.
2019. aug. 5. 17:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben a munkaadódtól függ, hogy igényt tart-e a felmondási időre. Az nem indok hogy várnak, ha szükséges le kell dolgoznod a 30 napot...
2019. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!