Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Big4 gyakornokok, mi a munkáto...

Big4 gyakornokok, mi a munkátok pontosan?

Figyelt kérdés

Gyakorin elég sokat olvasni arról, hogy adott nyitott pozíciókra tömegével szívják fel a frissdiplomás pályakezdőket auditra, adótanácsadásra, üzleti tanácsadásra a Big4 cégek.


A mézesmadzagon kívül, amiről ezek karrieroldala ír, mit dolgoztok ténylegesen gyakornokként? Azt tudom, hogy adott esetben sok a "túlóra", van meló dögivel és a szabadidő rovására is megy sokszor az egész. De mégsem találtam pontosan információt arról, hogy ezeknél a multiknál teljesen a nulláról építkezve mit csinálnak a gyakornokok. Persze azon kívül, hogy auditoznak, könyvvizsgálnak, adótanácsadnak stb.


Mi az a kézzel fogható munka amit végeznek gyakornokként? Másolás-beillesztés? Vidd ide-vidd oda? Nyomtasd ezt-szkenneld azt? Nyilván nem, de mégis kíváncsi lennék, hogy munakidőben mit csinálnak, amire azt mondják, hogy gyakornokok egy Big4-nál.



2019. aug. 7. 02:22
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Nem big4-nál vagyok gyakornok, hanem az egyik általuk vizsgált cégnél dolgozok. Ide rendszeresen kijárnak auditra, ilyenkor ők is részt vesznek a feladatokban, ellenőrzik a könyvelést, ha valami eltérés van összeülnek azzal akik érintettek és kinyomozzák a dolgokat. Audit után a followup is az ő feladatuk részben. Én pl meglepődtem ezen hogy a gyakornokok is így kijárnak auditra, akár egy héten keresztül itt voltak reggeltől estig néhány főállású alkalmazottal akik segítettek nekik. Azt nem tudom a kapcsolattartáson kívül az irodában mivel foglalkoznak még, de ha több céghez is kijárnak így az elég sok munkaidőt lefed.
2019. aug. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
88%
Ahogy az első írja, szó sincs a Big4nál arról, hogy a gyakornokok fénymásolgatnak meg ugráltatják őket semmikért. Már az első naptól kezdve rengeteg tudást kapsz, első hetekben sok training, de közben már a folyamatok része vagy. Nyilván rengeteg magyarázattal és felügyelettel az elején, de kb. egyből érdemi munkát végzel már gyakornokként is.
2019. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!