Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Euró vagy forintba tennétek...

Euró vagy forintba tennétek félre a pénzt? És miért. Lejjebb kiegeszites

Figyelt kérdés
Tehat kulfoldon dolgozom. Havi 220eurot szantam felre tenni. Nos, eddig ezt ft szamlamrs utaltam. De gondolkodtam, hogy lehet butasagot csinalok. Neha jarok haza, plusz hazat is otthpn szeretnek venni.
2019. aug. 12. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Egyértelműen euróban. Elég kevés esélyt látok arra, hogy a forint erősödik és lemegy az euró 280-ra, ami már sokat számítana.

Nekem font alapú számlám van, és eléggé rossz a helyzet főleg így Boris után. A mastercard (mindig ők váltottak a legjobban) most csak 350-be vált ha vásárlok vagy veszek le pénzt. 2 hónapja még 372 volt a font. 6 éve meg 440, de az már a múlt.


Az euró egy stabil valuta, mindenképp abban tegyél félre. Ha házat veszel, majd akkor átváltod. Ki tudja, lehet addigra 400 lesz az euró ha így halad az ország :D

2019. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Az első válaszoló kicsit egyszerűen látja, ezért a következtetése is rossz.


Befektetésnél amiket nézni kell:

- milyen pénznemben kapod a pénzt?

- milyen pénznemben és mikor szeretnéd felhasználni?

- mennyire vagy kockázatkerülő?


Alapvetően fontos a diverzifikáció, ami azt jelentené, hogy ne egyféle pénznemben és ne egy "adósnál" legyen a pénzed, de ez ilyen relatíve alacsony pénzösszegnél még nem annyira fontos.

A legstabilabb, legbiztonságosabb megtakarítási formák az állampapírok, ezek maximum államcsőd esetén válnak (általában csak ideiglenesen) visszaválthatatlanná, ilyen pedig nem nagyon várható, sem Angilában, sem Magyarországon. A magyar állampapírok most relatíve sokat fizetnek, ez rossz az államnak (és az adófizetőknek), viszont jó annak, akinek épp benne van pénze. Ez alapján én ezt javasolnám, persze érdemes lenne tudnod, hogy hány év múlva szeretnéd felhasználni.

Tőzsdén lehet nagyobb "kaszálni", de persze el is bukhatod az egészet könnyedén, azt lakás-pénzzel nagyon nem érdemes.

Külföldi állampapírok lehetnek icipicit biztonságosabbak, cserébe sokszor van akár negatív kamat is.


Forintot azért javaslom most, mert így minimalizálod az árfolyamkockázatot, nem lesz az, hogy 5 év múlva mondjuk a font kevesebbet ér, mint most. (Lássuk be, brexit miatt simán előfordulhat.) Euróval ugyanez a helyzet, miközben mindkét pénznem sokkal kevesebb kamatot fizet. Neked viszont x év után mindenképp a forintra lesz szükséged, ha akkor épp rosszabb lesz az euró, akkor nem lesz más lehetőséged. És ne felejtsük, az állampapír kamatok miatt forintban évente 5% pluszban vagy.


Jövőbe látni nem tud senki, ezek csak tanácsok, hogy mi a módja annak, hogy a kockázatokat csökkentsd.

2019. aug. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ohh ertem. Koszonom.😃 allampapirt honnan vehetnek? Adott banktol? Gondolom uj szamla nyitas stb es bizonyos idore lekotve havonta ennyi es ennyi atutalassal?
2019. aug. 12. 11:27
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A kettes magyar mentalitáshoz híven túlbonyolítja a dolgokat, ezért minden egyes szava csak felesleg.
2019. aug. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már miért bonyolitana tul a dolgokat? Es ez miert magyar mentalitas?
2019. aug. 12. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok.

4.: Csak a nagyon egyszerű emberek hiszik azt, hogy minden kérdésre van egyszerű válasz, hogy minden fekete-fehér, és van fix jó válasz, amely mindenkinek a legjobb.


Kérdező: Magyar államkincstárban ingyenes a számla-nyitás és -vezetés, bankkártyával is lehet rajta kötvényt venni, kiutalni is ingyenes (nincs tranzakciós adó, ebben az esetben.) És megdöbbentően gyors a számlanyitás is. Venni-eladni-utalni neten keresztül is tudsz rajta, egészen használható.

2019. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt kettes:) ment a zold kez, es az 1esnek is.
2019. aug. 12. 13:37
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Euróban.
2019. aug. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!