Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozók, ti hogyan kezdtét...

Programozók, ti hogyan kezdtétek a karriereteket?

Figyelt kérdés

Milyen tudással vettek fel az első munkahelyetekre, mihez kellett érteni? Nehéz volt találni első munkahelyet?

Hány éve vagytok szakmában?

Milyen nyelvet használtok?

Mennyivel vettek fel, és azóta mennyit kerestek? :D

Egyébként akinek lenne türelme írhatna privátban, még lenne egy pár kérdésem.



2019. aug. 12. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Első IT-vel kapcsolatos (gyakornoki) munkahely: Angolul kellett tudni és kicsit az informatikahoz érteni. Minimálbért kaptam. Fejleszteni nem kellett.


Több munkahely váltás után most bruttó 600 fejlesztőként, de én még mindig erősen juniornak érzem magam.

2019. aug. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Először 8 éves korom körül kaptam egy vacak régi 8 bites számítógépet (egy Enterprise 128-at), és hozzá egy magyar nyelvű programozást oktató könyvet, a "Hetedhét Enterprise"-t. Le sem tudtam tenni, egész nyáron azt nyomkodtam, programozgattam BASIC-ben.


10 évesen karácsonyra kaptam meg az első komolyabb programozói környezetemet, akkor már egy Amiga 1200-re az AMOS nevű szoftvert. Azzal már egész játékokat csináltam, a beépített angol nyelvű help segítségével.


Ezt követően 18 éves koromig folyamatosan programoztam, először Delphiben, később Javaban, C++ban, PHP-ban, Perl-ben, Python-ban. Kisebb-nagyobb projecteket fejeztem be, játékokat, open source szoftvereket írtam. 19 évesen elkezdtem csinálni a BME VIK-en a mérnök infót, és 20 évesen kezdtem először pénzért dolgozni. Mondhatjuk, hogy 12 év tapasztalattal, de a munkaadókat igazából csak a munkatapasztalat érdekli. :) Ott perl-ben kellett programoznom, és persze diákként nem sokat kerestem. Nem volt nehéz bekerülni, kis pénzért dolgozó diákokkal szemben akkor sem és ma sem nagy az elvárás.


Aztán voltam egy ideig Java fejlesző, de végül C++nál kötöttem ki. Ma 30 éves vagyok, és egy ismert multinál vagyok architect egy elsősorban C++os projecten. Jól keresek. :)

2019. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó, mennyit keresel?
2019. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Senior C fejlesztő vagyok, 850k bruttót kapok.
2019. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

-Senior C fejlesztő vagyok, 850k bruttót kapok.-


Csak? Seniorként? Komolyan kérdezem, hogy ezt megfelelőnek tartod, vagy úgy érzed emelniük kéne?


Ezek alapján ha jól érzem akkor eleinte emelkedik radikálisan a fizu, aztán tapasztaltabb junior, medior, senior bérek között már nincs olyan durva különbség. :(

2019. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Dehogy nincs , csak normális helyre kell menni. 1.3 környékén van jelenleg a fejlesztői - szigorúan nem menedzsment - fizetés teteje. Az azért már eléggé kellemes.
2019. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Semmilyen programozói tudásom nem volt, de meleg vagyok. Elmentem a Prezihez, egyből fejlesztő lettem, mert ott elég ennyi. Most naponta beszélek arról, hogy a melegeket és a romákat segiteni kell. 550 nettót keresek, de nem a pémz motivál, hanem az, hogy innováció és kisebbségek jogai juhuuu
2019. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
9% értékelési arány és világméretű helyesírási hibák. Gondolom akkor tiéd a "Sekitünk a melekeknek mert ok ojan szekenyek elitelik okek" plakát is.
2019. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A C-s vagyok. Nem tudom, hogy ez sok-e vagy sem, de ennél többet jelenleg nem kapok. Máshol sem. Bár lehet, hogy én nem tudom eladni magam :(.
2019. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Jelenlegi munkahelyemen (anglia) egy genomikai adatbázis fejlesztésén dolgozom. A project főleg Java, de én Python komponenseket írok (pl. REST API). A projecthez úgy kerültem, hogy egyrészt jól megy a Python, Perl, R, bash, másrészt tudományterületen releváns tapasztalatom van.


A programozás biológusi diplomám megszerzése közben tapadt: Unix/Linux alapú rendeszereket használtam kb. 15 éve, szóval a bash az kb. alap, a bioinformatikai projectekhez Perl-t kellett megtanulnom, majd statisztikai analízisekhez jött az R, végül a bioinformatiai vonal dominánsá vált, ami után jött főállású fejlesztés. Havi nettóm 1.5milla forintban, de ugye ez anglia.

2019. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!