Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért nem gazdagok a programozók?

Mért nem gazdagok a programozók?

Figyelt kérdés

Mindenki arról beszél, hogy milyen sokat lehet keresni az informatikában, főleg a programozással.


Meg nekem mint egy proginfósnak a programozók nem tűnnek nagyzolónak. Kicsit introvertált személyiségűeknek tűnnek. Nem mindenkire igazak a klasszikus sztereotípiák, de még is úgy látom a környezetemben, hogy nem olyan emberek, akik felelőtlen pénzügyi döntéseket hoznának.


Egy mérnök-,gazd- és proginformatikusnak van egy alap inteligenciája hogy ha nem is tökéletesen, de ne bánjon rosszul a pénzel.


Plusz ahogy fentebb írtam mindenki istenesíti a szakmát, hogy milyen sokat lehet keresni vele.


Akkor hol vannak a 40-50 éves gazdag programozók?


Csak szubjektív tapasztalatom van, mert 3 programozót ismerek ebben a korban és mindegyikük átlagos életet és egy rossz helyen lévő lakással, egy 5 éves középkategóriás autóval és nagy részben amúgy is vonatoznak.


Most az én szubjektív tapasztalatommal van a probléma? Azaz éppen olyan emberekkel találkoztam akiknek nem igazán jött be az élet? Vagy általánosságban el lehet mondani, hogy a programozó átlagosan 40-50 körül nem járnak 15-20 milliós autókkal és nincs 60-80 milliós lakásuk?


Ha az utóbbi az igaz, akkor mért van mindenki annyira oda a programozókkal? Igen, normálisan lehet vele keresni, de még rengeteg mással is.



2018. aug. 18. 13:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
IT szektorban dolgozom, junior vagyok fölöttem a senioroknak milla fölötti bruttója van, meg még sok egyéb, nem láttam hogy bármelyiknek is az autóján, ruháján meglátszott volna hogy van pénze
2018. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Igen, de valamiben van a pénzük. Valószínűleg nem csak gyűjtik a bankban. Valamit vesznek belőlük.


Meg igaz nem vagyok még programozó, de úgy hallom másoktól, hogy nem mindenkinek lesz +1 milliós bruttója (inflációval lehet, de ha a mai értékeket nézzük), szóval inkább az átlagról beszélnék.


Arról a 3 programozóról meg tudom, hogy nincs ingatlanban, autóban vagy akármiben lekötve a pénzük. Ha nem is akarják mutatni a nagyvilágnak, azért annál jobb helyzetben lennének sokkal mint amiben most.

2018. aug. 18. 13:31
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom van pár befektetési számlájuk megfelelő értékpapírokkal. Pont az teszi gazdaggá, hogy sokat keres, de nem veri el minden szarra, pl. 15 milliós autóra. Majd 50 évesen megunja a munkát és elmegy kertészkedni vagy egy katamaránon hajózik körbe a világban. Mindkettőre tudok példát.
2018. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Persze ezt nem úgy értettem, hogy elverik minden pénzüket, csak gazdag elég szubjektív dolog. Mindenkinek más számít annak.


Nekem ott kezdődik a gazdag, hogy valaki meg tud venni egy 15-20 milliós autót hitel nélkül és anélkül, hogy bármilyen formában nélkülzzön.


Szóval ezzel az autó példával nem tipikusan arra az emberre gondoltam, aki 5 éven át lízingeli olyan részletekkel, amit éppen kitud fizetni.


Ugyan ezt le lehet fordítani nyaralásokra is, hogy ha nem akar kifjezetten drága autót vezetni. Pl.: Minden évben 1-2x elmehet akárhova a világon.


... de ilyet sem tapasztalok az általam ismert programozókon. Tudom, hogy van olyan akinek nagyon jól megy, de mi van az átlaggal?


Az átlag milyen életre számíthat.


Nyílván én átlagos felüli akarok lenni, de kitudja hogyan alakul az életem.

2018. aug. 18. 14:17
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
A többségnek van itt 2-3 lakása, befektetése és nem ostoba státusz szimbulomokban tartja a penzet
2018. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Meg nem mindenkinek az autó a mindene, most ha nem kell neki minek vegyen egy 20 millás autót ha pont nem érdekli. Ezek általában felnőtt okos emberek, nem olyanok akik egy x6ossal akarnak villogni...
2018. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%
De. Gazdagok. Kezdő fizetés 300000, nekem már az is gazdagnak számít. És onnantól csak növekedni fog.
2018. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

"Akkor hol vannak a 40-50 éves gazdag programozók?"

Lehet, hogy 40-50 éve még nem volt annyira elterjedve. Meg nem volt pl ennyire modern a világ, meg a programozások, meg leet, hogy csak kisebb programozások voltak, meg még lehet, hogy pl nem is tudták sokan, hogy van/lesz ilyen szakma.

2018. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

6# Leírtam, hogy nem feltétlenűl autóra kell gondolni. Lehet nyaralás, ingatlan, hajó akármi ...


Csak példának írtam le, hogy nekem az számít gazdagnak ha valaki probléma nélkül azaz akármilyen életminőségi változás nélkül kézpénzben kitud adni 15-20 milliót egy autóra.


Vagy ezt lefordítva ha nem akar autót venni, akkor évente 3-4 milliót egy utazásra.


Vagy ha nem szeret utazgatni és megvan a vonattal, akkor meg 100 milliót egy házra stb...


Az autót csak mércének írtam és én tudom, hogy az adott emberek akikről beszéltem nem járnak nyaralásokra, egy ingatlanuk van, ami nem kifejezetten szép, nagy és nincs jó helyen stb...


Csak azt szerettem volna megkérdezni, hogy a programozói szakma tényleg a kérdében meghatározott anyagi helyzettel jár vagy csak egy átlagos munka, ahol többet keres mint egy kőműves, de nem igazán nagy szám.


Értem, hogy mindenkinek más a gazdag szó. Éppen ezért definiáltam úgy, hogy képes egy 15-20 milliós auót megvenni probléma nélkül és egy kb 80 milliós ingatlanban él... csak hogy mindenki tisztában legyen mit értek gazdag alatt.


Pl.: Valamelyik kommentelő azt írta, hogy neki a 300 havi kereset is gazdag. Teljesen más definíciója van mint nekem. Szóval érdemes tisztázni. Itt nem arról beszélek, hogy mindenképpen autót kell vennije valakinek és csak akkor nevezhető gazdagnak.


Én kérek elnézést :) Ez egy anoním oldal. Azaz a 13 évestől az 50 éves megkeseredett titkárnőig bárki bármit tud írni.


Többet nem nézek a kérdésre, mert csak az időment pazarlom.

2018. aug. 18. 15:06
 10/22 anonim ***** válasza:
Akkor ők szegények, a többi programozó viszont jól el
2018. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!