Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kéne emelnie a munkahe...

Mennyit kéne emelnie a munkahelyemnek évente (százalék) ha csupán az inflációkövető emelést megadná? Hogy a bérem a reálértékét megőrizze?

Figyelt kérdés
Mondjuk úgyse adja meg még azt se, csak kérdezem.
2019. aug. 13. 19:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Semmivel nem tartozik neked a céged
2019. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Balázska, nem akarod még abbahagyni ezt?
2019. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Én a minimálbérhez képest szeretem nézni. Pl régen mennyi volt a minimálbér és te hányszorosát kaptad?


És most?


Ha ez növekszik akkor érzek én valós fizu emelkedést."



A kedvedért kiiszámoltam.


Tehát. 2015ben a br minbér 105.000 volt, ennek 1,9x kerestem bruttó.

Most 2019ben 149.000 a minbér, ennek csak 1,3x keresem.


Tehát míg a minbér 1,5xre növekedett (105-->149) addig az én bérem egy fillérrel se.


Szóval ha javaslatodnak megfelelően a minbér növekedést vennénk alapul akkor a cégem máris jön nekem másfeles béremeléssel!


Vagyis én még nagyon szolid voltam mert eredetileg 20%os emelést gondoltam, de ha így nézzük, akkor helyből 50%kal jön nekem a cégem.

Nem?

2019. aug. 14. 09:27
 14/17 anonim ***** válasza:

"Vagyis én még nagyon szolid voltam mert eredetileg 20%os emelést gondoltam, de ha így nézzük, akkor helyből 50%kal jön nekem a cégem.


Nem?"

Nem. A munkáltatót csak a minimálbér, a garantált bérminimum és ha vonatkozik rá, a közalkalmazotti bértábla kötelezi a fizetések terén. Amíg az időarányos minimálbért vagy garantált bérminimumot eléri a fizetésed, nincs jogi probléma. Bár ha van, azt nálatok úgyis úgy oldják meg, hogy a középfokú végzettséget igénylő munkakört megszüntetik, az ott dolgozót átnevezik operátornak, mer' az mán minimálbéres meló, bejelentik 6 órába, miközben eddig is 28-at dolgozott naponta és ki is jön a matek.

Az, hogy te úgy véled, többet kellene keresned, teljesen más kategória. Ezt te érezheted így, de jelen helyzetben ez csak vágy marad. A magasabb fizetésért tenned is kell valamit. Mondjuk béremelést kell kérned, de azt hiába kérsz, kirúg a főnök. Fel is lehet mondani, de hát jajajajj, hát nem mondasz fel, mert a három diplomáddal (ebből egy MSc) csak a közmunkába a semmibe mehetsz, akkó' meg inkább a halál, főkötöd magadat. Vagy lehet munka mellett másodállást keresni, önálló vállalkozást indítani, de neked a 9-től 5-ig tartó munkaidő szent, neked se pénzed, se energiád erre.

Úgyhogy marad az a megoldás, hogy keresel valakit, akinek haszna származik abból, hogy hetente sok-sok hőbörgős-nyavalygós munkaügyi kamukérdést írsz ki és megegyezel vele, hogy ha ő fizet neked egy adott összeget (kérdésenként vagy havi átalányban), akkor te folytatod ezt a tevékenységet. Így kedvenc időtöltéseddel végre pénzt is kereshetsz.

2019. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"a közalkalmazotti bértábla kötelezi a fizetések terén"


Meg a munkaszerződés amit kötött velem ugyebár és amiben benne van feketén fehéren hogy kategóriát lépek 2017. novemberben... magasabb bérrel ... most 2019 nyara van és még nem léptem amikor rákérdeztem elmagyarázták hogy ez van toljam el a biciklit. Kész.


Benne van a szerződésben a béremelés. Ott van . És? Mi van? Semmi.

2019. aug. 14. 12:54
 16/17 anonim ***** válasza:

"A kedvedért kiiszámoltam.



Tehát. 2015ben a br minbér 105.000 volt, ennek 1,9x kerestem bruttó.


Most 2019ben 149.000 a minbér, ennek csak 1,3x keresem."



Ez így tényleg nem túl fényes! Én váltanék a helyedben.

Nekem 2015-ben 2,86 x akkori minimálbér

Most 4,03 x mostani minimálbér


Közben többször váltottam.

Szerintem te is válts, megéri, látod nekem is sikerült.

2019. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Benne van a szerződésben a béremelés. Ott van . És? Mi van? Semmi"

Ennek ellenére te továbbra is bemész dolgozni, nem mentél el máshová, nem indítottál munkaügyi pert, hanem minden nap bemész dolgozni remegve, mint a hugyos kutya, épp csak a főnök cipőjének talpát nem nyalogatod.

Ha neked így jó, a munkáltatónak is jó lesz.

2019. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!