Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20 százalék fizetésemelést...

20 százalék fizetésemelést lehet szerintetek kérni, vagy az nagyon sok?

Figyelt kérdés
Egy éve dolgozom a cégnél; sajnos elég keveset keresek (170 nettóban), szeretném 200-ra feltornászni, ez közel 20 százalék. Nagy multiról van szó, több ezer fős. Ez szerintetek nagy kérés? (Szerintem sok mindent letettem az asztalra, csak az arány a kérdés). Persze valószínűleg el fognak utasítani, akkor új helyet keresgélek, mert hosszú távon nehezen jövök ki.
2017. szept. 3. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Puhatolózz a főnökségnél először - ők is úgy látják-e hogy sokat tettél le az asztalra.

Ha nem jön be annyira a meló már most kezdj új helyet keresgélni, azt sosem lehet elég korán kezdeni.

2017. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
33%

1 év?

Nálunk 7-13 éve ott dolgozók még nagy hisztivel sem értek el semmit, volt aki a béremelés után még bejött párszor dolgozni, de már akkor is műszak kezdés után 15 perccel állt munkába, utána leszámolt, meg is értem.

Volt ugye ez az államilag előírt bér emelés, hiába szakmájában dolgozott az ember 20-25% helyett, kapott 10-et ennyit ajánlott fel a cég, amit valakik el is fogadtak.


Én 3 év után keresek 160-at, kezdtem 115-120-ról betanítottként, most már a szakmában dolgozok, de én úgy érzem ha oda állnék hogy igényt tartok ennyi meg annyi %-ra, udvariasan elküldenének valami hülye dumával.


Nem hiába a multi egy utolsó mocsok munkahelyek tekintetében, egy félreeső kis falu hegesztő vállalkozása kitudja fizetni normálisan az embereit, akkor egy euro milliós bevétellel rendelkező cég miért nem.

2017. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2017. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy miben dolgozol mennyire keresett a szakod. Ha úgy érzed, hogy egy év alatt szereztel ennyi tapasztalatot hogy megérdemled és máshol már adnának ezért annyit akkor igen.
2017. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér. Kaptam már közepes vállalkozásnál több, mint 50%-os béremelést nagyjából 1 év után. Persze el is ismerték amit csináltam ott, szóval helyzettől függ, hogy mennyire dolgozol jól, mennyire vagy elhivatott a kollégáidhoz képest stb.
2017. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ pontosan mit csinálsz. Vannak területek, ahol akár meg is lehet duplázni a fizetésed 1 év alatt.
2017. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van veszteni valód? Ha nincs, kérdezd meg majd keress új munkahelyet ha nem emelik a fizut. Ha van, akkor csendben keresgélj új munkahelyet.
2017. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy multinál általában szokott lenni éves teljesítményértékelés. Ha tényleg jól teljesítesz, ott emelhetnek a fizetéseden, bár nem 20%-ot valószínűleg. Én a helyedben megvárnám azt, és ott jelezném, hogy látszik a teljesítményen is, mennyire jó voltál, te 20%-os emelést szeretnél. Vesztenivalód nincs. Ha ez messze van, akkor lehet, hogy érdemesebb korán bepróbálkozni, vagy esetleg állást keresni, és ha találsz valami jót, akkor amikor felmondasz, hátha meg akarnak győzni, hogy maradj, és megkapod a több pénzt.
2017. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

na gyere hozzánk.... náélunk 1 ft-ot nem kapsz majd semmifélke indokkal és kéréssel se.

Ha erőszakosabban kéred megkapod 5 perc alatt hogy nem kell itt dolgozni.

2017. szept. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!