Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért tanulnak semmit...

Sokan miért tanulnak semmit érő főiskolai/egyetemi szakokon miközben egy segédmunkás 300 ezret keres?

Figyelt kérdés

2019. aug. 14. 15:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Sokan azért tanulnak, hogy ne kelljen dolgozniuk még egy ideig. Sokan azért, mert külföldön jóval többet fognak majd keresni egy segédmunkásnál a diplomájukkal (vagy akár itthon is ha jó helyzetben vannak). Sokan tudományos munkát szeretnének végezni, melyhez a diploma és az egyetemi kapcsolatok elengedhetetlenek. Sokan pedig azért, mert elhivatottságuk van, pl. tanárok szeretnének lenni, ehhez is elengedhetetlen a diploma.
2019. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Aki tud nekem 300ezret fizető segédmunkás melót adni az rámírhatna.
2019. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

"Aki tud nekem 300ezret fizető segédmunkás melót adni az rámírhatna."


Itt Győrben a segédmunkások nettó 1200-őt kapnak, egy-két szombatot bevállalva röhögve összejön a nettó 300 ropi. Közben meg a művezető kap ennyit. Sok művezető is felmondott nálunk, más szakmában dolgoznak. Építésvezetők sem fulladnak bele a pénzükbe, köztük is van szakmát váltó. 2 építészt is ismerek aki kőműves. Építészek kezdő nettó fizetése 200 ezer forint.

2019. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Aha, szóval heti 6 nap, 10-12 óra segéd munkával lesz havi 300?


Na hát én pl azért tanultam, mert így heti 5*8 órával kapok havi 400-at. De ha csak 250-300-at kapnék még akkor is jobb lenne mint a segédmunkás heti 6*10 órája. Ennyit meg szinte minden diplomás megkap.

2019. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Én azért tanultam inkább, mert a nettó 300, napi tizenórával, bejelentés nélkül vagy minimálbérre bejelentve nem éri meg. Nincs fizetett szabid, csak papíron, ha beteg vagy, nem kapsz egy forintot sem.

Inkább legyen 250 bizotnságban, mint 300 baromira kiszolgáltatott helyzetben.

2019. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Valóban, kereshet egy segédmunkás nettó 300 ezret, ha minden jól jön össze. Hétfőtől szombatig napi 10-12 óra munka, de még kén' gyönni vasárnap is, ünnepnapon is. Fizetett szabadság nincs, ha nem dolgozol, nincs péz. Ha beteg vagy, akkor sincs péz. Ettől persze még mehetsz nyaralni vagy maradhatsz otthon betegen, de lehet, hogy mire visszatérnél, már van más a helyedre, nem kell a munkád. Ha munka közben leesel az állványról, elüt a targonca vagy megráz az áram, a főnök bemegy hozzád a kórházba és megmondja, mit kell mondanod, ha a rendőrök vagy munkaügyisek kérdeznek. A végén meg kiderül, hogy papíron te soha nem is dolgoztál ott, csak belógtál az építkezésre vagy telephelyre és ott lett bajod, úgyhogy se táppénz, se kártérítés nem jár neked. Ha mégis járna, akkor se lenne kin behajtani, mert a téged alkalmazó Bt. már rég megszűnt, a vagyont kimenekítették.

Huszonévesen még jó buli segédmunkásnak lenni és nagy laóvét keresni. De mikor az ember családot tervez, valahogy jobban bejön neki az egyszerű, szürke alkalmazottak vagy vállalkozók kiszámíthatóbb élete. Van fizetés minden hónapban, elmehetsz nyaralni úgy, hogy van még hová visszamenned, jár neked táppénz és mondjuk vehetsz fel lakáshitelt, ha szeretnél, mert a jövedelemigazolásod nem úgy néz ki, hogy "de higgye mán el kisasszony, hogy ez a négy órás minimál csak a zapekk mijatt van így, én zsebbe megkapom a háromszázat meg néha még többet is".

Ha pedig valaki alkalmazottként szeretne magának olyan munkát, amit elég hétfőtől péntekig 8-tól 4-ig végezni, ahhoz lassan mindenhol diploma kell. A középfokú végzettségűek mehetnek a gyárba a szalag mellé 12 órázni, aztán próbáljanak mellette normális életet élni.

2019. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Aki szívesen végez nehéz fizikai munkát több műszakban (amiben max. pár évtized alatt leépül testileg-lelkileg), nyeli a port egy zajos-koszos munkahelyen, mindezt olyan munkatársak között, akiknek a legfőbb témája, hogy kit bsznának meg szívesen, hogyan bsznak be a hétvégén, illetve mekkora görény a tőkés főnök, az menjen nyugodtan segédmunkásnak.
2019. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
5%
Egyik egyetemnek sincs eetelme, 8 általános azt szakma
2019. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Rám is írhattok, ha van olyan segédmunka ami heti 5x8 órás, szabad hétvégével, fix beosztással, (8-16 vagy 9-17), teljes munkaidőre bejelentve, fix helyen (tehát nem az egyik hónapban a román határnál a másikban már az osztrák határnál van a munkavégzés helye) nettó 300 ezer Ft-os fizetéssel van meghirdetve.


Na van ilyen?

2019. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%
Azert, mert az az oraszam ami a segedmunkasnak az epitkezesen 300 eft, a diplomasnak egy legkondicionalt irodaban 5-600 eft (vagy tobb).
2019. aug. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!