Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Otthagyni egy jól fizető,...

Otthagyni egy jól fizető, semmittevős munkát 2 ev után?

Figyelt kérdés

Ez a semmittevős munka egesz pontosan egy felügyeleti munka, 2 eve csinálom, de neha azon gondolkodok, hogy lemondanek a fizetesem 20%-áról is ha esetleg bármi más hasznosabbat csinálhatnek, itt úgy nez ki a napom, hogy bemegyek semmit nem csinálok (mert 2 eve nem törtent meg semmi) es amikor lejár a műszak megyek, mint aki jól vegezte dolgát, volt, hogy tanultam/olvasgattam/filmeztem közben, de már igy is bűntudatom van, hogy gyakorlatilag semmit nem csinálok, nem meglepő módon nincs előrelepesi lehetőseg, nincs mozgás se föl se le


Ti mit tennetek? Már találtam munkát, csak az jóval kevesebbet fizetne, es egesz nap pörögni kellene, de ezt nem hátránykent emlitem


2019. aug. 14. 18:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen állást találnál és hogy mik a céljaid, mennyire gondolkodsz hosszú távon. Én ismerek olyan helyet, ahol piacképes diplomás mérnökök ülnek a semmittevésben egész nap átlagosan jó mérnöki fizetésért. Ez annak éri meg főleg, akinek van olyan melléktudása, amit a rendes munkaidejeben is tud kamatoztatni. Van olyan, aki a munkahelyen a semmittevős felügyeleti munkáért kapja a nem rossz fizut, mellette meg programoz magáncégeknek, így nem unatkozik, és elég sokat is keres. Szóval valami jöhet szóvá, ha elég affinitásod hozzá, vagy ha nincs, akkor tanulj. Ennyi szabadidő mellett simán lelehet tenni egy piacképes szakmát estin...kozben nem unatkozol, és megadod magadnak az esélyt a továbblépésre. Amúgy van/tervezel családot? Mert így legalább van erőd foglalkozni a családdal.


Végezetül én azt mondom, hogy kevesebbért ne hagyd ott a melót, mert nagyot koppanhatsz utána, de ha olyan helyet találsz, ahol legalább annyit fizetnek mint most ÉS van elorelepesi lehetőség ÉS érdekes meló, akkor válts.

2019. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Volt nekem is ilyen munkám, azt hittem, de rossz nekem.

Felmondtam, utána meg kellett tapasztalnom milyen ha igazán rossz. :D

Előző munka mellett volt időm magamra, a hobbijaimra, tanulni új dolgokat amik érdekeltek. Igaz volt egy főnököm akinek semmi se volt jó, de kirúgni nem tudott volna és sokat nem beszéltünk. Már kicsit visszasírom azt az időt.

2019. aug. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert így legalább van erőd foglalkozni a családdal.


Hát, nem biztos. Engem pl piszokul megviselt, hogy olyan munkát végzek, ami szellemileg, szakmailag nem elégít ki. Egész napos láblógatás után úgy mentem haza, mint akit agyonvertek. Most sokkal többet dolgozom, mégis elégedettebb vagyok, ezerszer jobban érzem magam a bőrömbn és ez a családi életen is látszik.

2019. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen munkám, utáltam, mert iszonyat lassan telt az idő. Most sokkal több dolgom van, de észre sem veszem, és már eltelt a munkaidő. Ráadásul azzal az érzéssel, hogy csináltam is valami értelmeset.
2019. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen munkám volt. Eleinte voltak feladatokat, utóbbi 1-2 évben egyre kevesebb. Heti 40 órát benn ültem és volt kb heti 5-10 órányi munkám.


Kerestem olyan helyet, ahol több a fizetés, és van fejlődési lehetőség.

Kevesebb fizetésért nem váltottam volna.

2019. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan régi mondás miszerint "Inkább az unalom öljön meg mint a munka." Én pont a fordított helyzetben vagyok. ~5 évig voltam egy pokoli helyen,aztán az élet úgy hozta,hogy váltottam.A jelenlegi melómnak kb 80%-a f..zlógatással telik,munkaidőben bármit elintézhetek,a szabadságomat normálisan kivehetem,és gyakorlatilag teljesen stresszmentes,igaz a fizum kb 10% alacsonyabb.Eszem ágában nincs innen elmenni pláne egy bizonytalanért.
2019. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!