Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azért kirúghatnak próbaidő...

Azért kirúghatnak próbaidő lejárta előtt 3 nappal, mert 4 nap táppénzre mentem?

Figyelt kérdés
Dolgoztam május 18 óta egy irodában. Becsülettel végeztem a munkámat. Sose késtem vagy hiányoztam. A hétvégéket is bevállaltam. Múlt héten beteg lettem pénteken de dolgoztam rendesen. De mondtam a főnőknek hogy lázas vagyok és náthás egy pár napra muszáj kipihennem magam. Igen ám, de pont a 13.-án volt a szülinapom aminél nem volt buli vagy egyéb más dolog és tényleg nem szándékosan csinálta. Erre ma telefonon közlik h főnők és a csoportvezető is úgy látja jónak ha megszüntetik a munkaviszonyomat. Ez eléggé bánt mert az egész nyaramat végig dolgoztam szabadság nélkül piti összegekért és erre elküldenek...... Tudom jogilag lehet de miért pont most?
2019. aug. 16. 01:34
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Próbaidő alatt indoklás nélkül kirughatnak.
2019. aug. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt tudom. De előtte pár nappal agyon dicsértek, hogy milyen sok utasom lett és milyen magas értékben adtam el. Utazási irodában dolgoztam ugye itt. Egy egész szezont ledolgoztattam velem majd közli. Ezt én valahogy nem érzem korrektnek pláne, hogy meg se várták hogy vissza menjek. Csak így telefonon
2019. aug. 16. 02:08
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Akkor mi a kérdés? Nem kellettél, kiraktak. Minden törvényt betartottak, innentől nincs miről beszélni. Keresel mást aztán szevasz.
2019. aug. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom jogilag lehet de miért pont most?"

Lassan vége a nyárnak, mindenki visszatér a nyaralásból, nem kell a kisegítő munkaerő. Sok helyen szoktak ilyet játszani.

2019. aug. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Felvettek szezonra, a végén kitettek. Nincs ennek köze a betegszabihoz.
2019. aug. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez piti kis magyar cégeknél teljesen bevett szokás. Ne gondold, hogy azért rúgtak ki mert beteg lettél. Azért rúgtak ki, mert sosem terveztek veled hosszútávra, csak a főszezon alatt kellett a plusz ember. Mivel ősszel és télen gondolom csekély a forgalom rád már nincs tovább szükség.
2019. aug. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok előttem felszólalónak igaza van: lehet, betegállomány nélkül is ugyanez a sors várt volna Rád :-(


"Egy egész szezont ledolgoztattam velem majd közli. Ezt én valahogy nem érzem korrektnek pláne, hogy meg se várták hogy vissza menjek. Csak így telefonon"


Valóban nem korrekt, de sajnos valóban sok cég ezt csinálja - szezonra felvesz valakit, aztán - mivel még próbaidős - elküldi. Van olyan, akinek az utolsó napon mondanak fel.

A másik a téli szezon, a karácsony előtti időszak: ismerősömet egy multis áruházba vették fel biztonsági őrnek novemberben- majd a karácsony elmúltával, január közepén (még próbaidő alatt) közölték, hogy ennyi volt.

Ismerősöm is romokban hevert...

Szóval ne vedd a szívedre, lépj tovább és kívánom, hogy sikerüljön jobbat találni. Az ott eltöltött időre meg gondolj úgy, hogy tapasztalatot szereztél, rutint, stb.

2019. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Betegségért senkit nem rúgnak ki. Itt csak kellett tartalékos emberke mostmár nem kell jön a szeptember ennyi. Jogilag jogos, morális értelemben hulladékok.
2019. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyári kisegítő voltál, amíg a többiek szabin voltak!
2019. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Termeszetesen
2019. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!