Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR-esek! Vajon miért nem...

HR-esek! Vajon miért nem engem választanak a megpályázott állásokra? Szeretnék tisztában lenni a lehetséges miérttel, hogy változtassak rajta.

Figyelt kérdés
Annyiból szerencsés helyzetben vagyok a legtöbb csoporttársammal szemben, hogy engem behívnak a megpályázott állásokra. Természettudományos területen végeztem, Bsc, Msc végzettségem van, valamint ehhez kapcsolódó szakmám is, ipari gyakorlati helyen voltam, így jó szakmai tapasztalattal, valamint fél év külföldi szakmai tapasztalattal rendelkezem. Tárgyalóképes angol nyelvtudásom van, ezt mindig le is tesztelték, ezzel sose volt gond. A második, harmadik körös interjúig is mindig eljutok általában, de nem engem választanak, 4 különböző cégnél is voltam, egy cégnél 3 különböző pozira is behívtak 2 esetben 3. körig jutottam. Tudom, hogy van nálam jobb, képzettebb, ezt elfogadom, de már kezd kicsit gyanús lenni, hogy van más ok is, indoklást egy esetben sem kaptam. Ha a személyiségemmel, fellépésemmel lenne gond azon tudok változtatni. Mindig időben érkezem, pozícióhoz illően elegánsan felöltözök. Mosolygós, vidám személyiség vagyok, eddig ahol dolgoztam ott hamar beilleszkedtem. De valami csak lehet, hogy egyik cég sem döntött mellettem. Bár én úgy éreztem, hogy mind szakmailag, mind személyiségileg megfelelő vagyok az adott pozícióra és az állásinterjún is minden jól ment, de nyilván nem én döntöm ezt el, ezért érdekelne a tapasztaltabb HR-esek véleménye akik sok embert interjúztattak már. ( Engem eddig általában a szakmai vezetők interjúztattak, volt, hogy HR-es kolléga jelenlétében, volt, hogy anélkül, vagy csak az előszűrést végezte HR-es.)

2019. aug. 17. 12:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Bár nem vagyok HR-es, de egy dologra gondoltam, szinte azonnal: esetleg túl magas a bérigényed - találnak olcsóbbat Nálad.
2019. aug. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
37%
majd összejön, nem kell feladni
2019. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
37%

A bérigényt általában az elején megkérdezik, így azzal nem hiszem, hogy gond lenne. Ha téged választanának, de a bérigényed túl magas, akkor megmondják, hogy annyit nem tudnak adni, ennyit tudnak, megfelel-e.

Egyszerűen csak találtak jobbat. Nem te vagy az egyetlen jelentkező, többen vagytok egy munkára, más kapja mert valamiben jobb. Nem kell túlbonyolítani. Egyszer majd te leszel a jobb és te kapod.

2019. aug. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan nekem nem természettudományi végzettségem van, de pont ugyanígy vagyok mint te. Mindig tovább jutok a 2-3. körig, úgy érzem, hogy minden tök jól ment, de végül nem engem választanak. (Most amúgy 3 ilyen helyen is újra felvétel van ugyanazon pozíciókra, ahol mást választottak helyettem :D) sokat gondolkoztam én is, hogy mi lehet a gond, a bérigényem egyáltalán nem magas, a környezetem szerint még kevés is, de ennek ellenére mindig megjegyzem azt is, hogy alkuképes, nehogy ezen bukjam el. Többször megjegyezték, hogy tök jó, hogy határozott és magabiztos vagyok, de ezt inkább kezden hátrányak érezni. Viszont amit észrevettem, hogy sajnos sok helyen az ambíciókat nem igazán értékelik, és itt nem arra gondolok, hogy ha valaki néhány éven belül főnökként képzeli el magát, mert az értelemszerűen nem szimpatikus, hanem hogy ha az ember szeretne még tanulni, fejlődni, képezni magát.
2019. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Igen, a magasabb bèrigèny gond lehet, ezt nagyon nehèz mèg nekem is helyesen belőni, ha a pályakezdő bèrigènyt mondom, amit eddig másoktól halottak, akkor lehet felvesznek. Èn magasabb bèrigènyt szoktam mondani, mert ha kevesebbet ajánlanak mèg akkor is megèri nekem. Azt megszokták kèrdezni, hogy mennyire ragaszkodik ehhez? Èn mindig mondom, hogy rugalmas vagyok ès ha tetszik az állás nem a kapott bèr a mèradó. Tudom a legtöbben úgy vannak vele, hogy mindegy mennyi a kezdő fizu úgyse sokáig akarnak ott dolgozni, majd a kövi helyen már jobban keresnek. De èn olyan pozikra jelentkezem ahol 5-10 èv múlva ès szívesen dolgoznánk. Főleg ott ahol gyakornok is voltam ès másfèl èvig ingyen dolgoztam, de ott akkori munkatársam mondta, hogy az elejèn kell magasabb bèrt kiharcolni, mert emelès az nem szokott lenni, ha felvesznek váltani meg nem szeretnèk.
2019. aug. 17. 13:40
 6/27 A kérdező kommentje:
4-esnek. Úgy látom akkor ezzel nem vagyok egyedül ès nem terület függő. Jók a meglátásaid szerintem, lehet nem túl szimpatikus ha valaki magabiztos ès ambíciózus, pedig ezek jó tulajdonságok a cèg számára. Èn arra a kèrdèsre, hogy mik a terveim 5 èv múlva, illetve hogyan látom magam 5 èv múlva, általában azt válaszolom, hogy ha felvesznek az adott munkakörbe 5 èv múlva egy èrtèkes tudással rendelkező alkalmazott szeretnèk lenni a cègnèl, aki a legjobb a területèn ès számít a vèlemènye. Magasabb pozícióban nem gondolkozom, mert a megpályázott pozícióknál magasabb pozikra nincs nagyon esèlyem, oda doktori kellene, de èn ezt választottam ès az a cèlom, hogy jó legyek benne. Ez nagyon ambíciózus lenne?
2019. aug. 17. 13:49
 7/27 anonim ***** válasza:
53%
2019. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%

“ aki a legjobb a területèn ès számít a vèlemènye”


Igen, túl ambíciózus, hiszen valamiben a legjobb akarsz lenni, vagyis ha a legjobb vagy akkor megvan a lehetőséged átmenni máshova, akár jobb bérért is, vagyis nem biztos hogy ott maradsz 5-10 évig. Van ismerősöm, aki HR/en dolgozik és ő is megerősítette azokt amiket én mondtam. Sajnos a legtöbb helyen olyanokat keresnek, akik megalkuvók, nem törekszenek többre, jobbra. Úgyhogy talán érdemesebb ezeket a dolgokat elhallgatni, hogy még véletlenül se érezzék “veszélyben” magukat. Jövőhéten megyek legközelebb interjúra, és hasonlóképpen fogok hozzáállni, meglátjuk mi lesz az eredménye :)

2019. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Majd írd meg, kíváncsi vagyok rá. Én attól, hogy még a legjobb akarok lenni az adott pozícióban attól még nem szeretnék máshova elmenni, a tudásommal és elhivatottságommal az adott céget szeretném szolgálni, de értem a logikát és a buktatót ebben a mondatban, illetve, a hozzá állásban. Bár ezt általában az első körön szokták megkérdezni, vagy még a telefonos előszűrésnél angolul és behívnak, bár a vezetőnél szintén előjöhetnek hasonló témák amiben ez a hozzá állás szintén kiderül.
2019. aug. 17. 14:40
 10/27 A kérdező kommentje:
Amúgy mit gondoltok, melyik az a terület, ahol ez a fajta hozzá állás és személyiség nem hátrány, hanem előny?
2019. aug. 17. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!