Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatáson belül, NKE-s...

Közigazgatáson belül, NKE-s felsőfokú oklevéllel,2 közepfokú nyelvvizsgával milyen szervnél éri meg elhelyezkedni fizetés szempontjából?

Figyelt kérdés

Es még jogi diplomám is lesz 3-4 even belül, ezt most kezdem el szeptemberben, levelezőn, munka mellett! A Pázmanyra megyek, ahol beszámitanak tárgyakat, így lesz az 5 évből 3, illetve legrosszabb esetben is 4 év.


Olyan munkahelyek érdekelnének, ahol a második diplomám elvégzését is "támogatják" úgymond.


Apropó, tudom jól, hogy elsősorban nem a közigben gazdagodnak meg az emberek, de most ezen a részén felesleges kioktatni, vitatkozni, ugyanis valahol igenis, el kell indulnom a szamárlétrán es nem tudok válogatni, mert fent kell tartanom egy lakást, kocsit, gyereket, egyeb dolgokat! 🙂 csak egy friss diplomás pályakezdő vagyok, aki végigtanulta az eddigi életét. :)


Koszonom szepen elore is a tippeket!



2019. aug. 20. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Felsőoktatásival sehol, intézményél meg nem éri meg. Joggal gyakornokoskodsz SSC-ben és leszel vállalati jogász, vagy praktizálsz.
2019. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a köziggel az a baj hogy az abban eltöltött hivatali meló egy gazdálkodó társaságnál (értsd: versenyszférában) nem számít referenciának, releváns szakmai tapasztalatnak
2019. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ertem... sajnálattal olvasom ezt kedves 2., de elhiszem, hogy így van, ahogy irod. Akkor most jobban megérné szamomra inkább a versenyszférában nézelődni?


Koszonom az eddigi válaszokat!

2019. aug. 20. 21:42
 4/13 anonim ***** válasza:

a versenyszférát azért javaslom (bár aztán kijavítanak ha tévedek), mert van hozzáadott-érték, az ott megszerzett munkatapasztalatod releváns marad másik munkahelyen is, és nem egy végletekig bürokratikus, intézményesített, aktatologatós munkát végzel, ahol előre meghatározott bértábla van, ami sajnos elég gyenge ahhoz képest, hogy mennyit áldoztál tanulásra.


példának okáért egy kormányhivatal, önkormányzat, NAV, miegymás nemzeti hivatalok/intézmények nagyon monoton munkát adnak, karrier mint olyan sajnos nincs és a legnagyobb probléma az, hogy nem ültethető át a versenybe/üzleti oldalra az eltöltött munkaviszony, mert ég és föld.


sokan mégis bevállalják, elhiszem hogy rövid távon kényelmes, meg nem kell hajtani a pénzért. de igazán jó bérezések és juttatások a versenyszférában vannak. radikális példa, de ha belegondolunk, akkor a versenyszféra termeli ki a közszféra fizetését a nyeresége/adóztatása után.


természetesen mindegyik munkakör becsülendő a maga nemében, de én inkább meghozom a megfelelő áldozatot, kimozdulok a komfortzónámból, de legyen egy biztos, stabil hátterem, ami valós gyakorlati tudást ad és más munkahelyeken is releváns maradok ha esetleg váltásra kényszerülök.


egyébként egy frissen végzett gazdmenes vagyok, Pesten vagyok junior marketinges 4 hónapja és jelen pillanatban 244e ft a nettó bérem. abszolút pályakezdő vagyok, semmihez nem értek az égvilágon, tipikus szakmabarbár vagyok. de ez egy tisztességes fizetés, és szerteágazó a karrierlehetőség


bárhogy is döntesz kérdező, sok sikert kívánok neked!

2019. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A közigazgatást el kell felejteni.



Egy közigazgatásban dolgozó.

2019. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kapo1588 ***** válasza:

Hello


Én a helyedben minisztériumban palayaznek akár pályázati vonalon, ott sok embert keresnek és nettó 3 körül megkapsz. Mellette meg akkor tudod nyomatni az egyetemet

2019. aug. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Minisztérium! A legjobb a fizetés közigazgatáson belül, plusz cafeteria is van bőven.
2019. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés: én egy nagy multinál (BIG4) dolgozok mint adótanácsadó (már egy ideje csapatvezető is vagyok). Én a közigazgatási munkatapasztalatot (nálunk ami releváns az adózással esetemben pl NAV vagy pénzügymin) igenis hasznosnak gondolom. És sok jó szakemberrel találkoztam aki ilyen helyeken dolgozott.


Két dolog miatt lehet csak nehéz egy közigazgatási tapasztalat után a versenyszféra kerülni:

1) angol nyelv tudás, ez sok kozigben dolgozónak kritikus pont. Pl tudna-e olyan csapatban dolgozni, ahol az emberek fele külföldi?

2) eltérő a workload, illetve munkamennyiség.


De aki jó szakember és a fenti két ponthoz tud alkalmazkodni, az könnyen tud átmenni kozigbol a versenyszférába, akár egy Senior pozícióba, jóval magasabb fizuval

2019. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)


Végül elhelyezkedtem a Navnál, elég szép netto kezdőfizuval, cafeteriaval, mozgóbérrel. Egyelőre nem panaszkodom, mellette csinálom a jogi egyetemet.


Ha már jogász leszek, ráérek nézelődni más teruleten is, akár adójogászként, ha abban merülök el.

2019. szept. 8. 14:42
 10/13 anonim ***** válasza:
NAVnál nem létszámstopp van?
2019. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!