Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állami vízműnél milyen dolgozni?

Állami vízműnél milyen dolgozni?

Figyelt kérdés
Megéri váltani, ha most egy jól fizető állásom van, de nagyon nem szeretem amit csinálok.

2019. aug. 22. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Henyélés megy egész nap, meg seggnyalás, ahogy az állami cégeknél ez lenni szokott.
2019. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg állami céges helyért feladnod azt, ami van.Állami céghez menni semmiképpen nem éri meg.


-Ha nem vagy csókos, akkor sz_r fizetést kapsz,nem fogsz feljebb jutni.


-Ha csókos vagy, akkor ha feljebb is jutsz, egy kormányváltásnál lapátra kerülsz.Ugyanis kormányváltáskor az állami cégeknél a teljes menedzsment kicserélődik.

2019. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kisebb beosztásban gondolkodom, ott is lecserélődik mindenki kormányváltáskor?
2019. aug. 22. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valszeg nem mindenki, a kisember maradhat.
2019. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A fizus rész teljes mértékben igaz. De többnyire ha megyeszékhelyre kerülsz, akkor a fizu is magasabb. Annó én is vízműves voltam 2,5évet. Persze seholvalván kis faluban. Bár nagyjából ugyanannyit kaptak a 20km-re levő Városban dolgozó kollégák is. TMK-sok, kezelők ,raktáros sét még az irodisták is. Nagyon minimálbéres a dolog. max 20-30%-al több mint a minimál,de cserébe készenlétet is vállalsz.1éve jöttem el,akkor volt olyan nettó 100-110ezer a fizum. Plusz havi 4500 önkéntes nyugdíjpénztár egy semmilyen kis cégnél,amit max majd jó ha 10év múlva kivehetek(már csak 9), bár addigra az is lecsökken ami eddig rákerült,mert már nincs utalás,így havidíjas a dolog. De egy kolega meg átment egy szomszédos megyeszékhelyre és mintha azt mondta volna,hogy ott meg 200ezer körül kapnak ugyanarra a munkára. Sőt még lazábban is dolgoznak mint nálunk(Az ő szavaival élve) Szóval dupla. Gondolom Pesten is fizetnek akkor 200feletti béreket. A munka maga betanulható. Szerintem megéri. Ha valaki nagyon komolyan veszi a munkáját az stresszes tud lenni. Attól függ mennyire képzik ki például a lakosokkal való kommunikációra és a szabályokra és hogy mennyire tartják be azokat. Nem egyszerű ,csak annak aki nem foglalkozik a dologgal túlságosan. De mint mondtam, az alsóbb munkakörökben (tmk-vízműkezelő) készenlét is van. Leolvasóknak is más a helyzet. Nekik meg sokat kell furikázniuk.Legtöbb helyen max bringát kapnak, falun azt se biztos. Olyan mint egy póstás, és mindenki rájuk zúdítja a panaszát meg a kis kívánságait. Tehát sokban függ a dolog attól,hogy milyen munkakört fogsz betölteni.
2019. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!