Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy jelentkezte...

Miért van az, hogy jelentkeztem egy állásra és még be sem hívtak interjúra, de közben láttam, hogy más oldalakon is újra meghirdették ugyanazt a pozíciót?

Figyelt kérdés

2019. aug. 25. 11:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Valószínüleg téged eleve nem tartanak alkalmasnak a pozició betöltésére, a jelentkezésed nem üti meg a minimális szintet sem.
2019. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Mert gondolos, hogy csak téged kerestek vagy mi? Az összes jelentkezőt meghallgatják, hogy minél több ember közül tudjanak választani
2019. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Én év elején akartam Budapesten munkát találni, ha 100 helyre nem küldtem el a jelentkezésem akkor egyre sem, ezek közül 2 helyre behívtak, 1-ről pedig jeleztek, hogy már nem aktuális. Tehát 100-ból 3 helyről kaptam bármiféle visszajelzést, a magyar munkaerőpiac egy szánalom, kultúrája a béka feneke alatt van.
2019. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
nem vagy alkalmas rá
2019. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos, hogy nem vagy alkalmas, csak itt a gyk-s válaszolók szeretnek leoffolni mindenkit. Van a jelentkezésnek egy határideje, amit kitűztek XY időpontra, addig gyűjtik az önéletrajzokat és amikor már minden lehetséges jelentkezőről rendelkeznek információval, akkor választják ki a legjobbakat. Ha nem választanak be, akkor sem biztos, hogy a képességeiddel van probléma. Engem több olyan helyről is elutasítottak, ahol látták, hogy a számomra szükséges szakmai fejlődést nem tudják biztosítani, + véletlenül hallottam egy ilyet egy buszon, hogy 40-es gyermektelen felnőttet amiatt nem alkalmaznak pl. mert simán dobbanthat bármikor.
2019. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Ha 40 feletti nő, 50 feletti férfi vagy, esetleg pályakezdő, akkor sem fognak behívni, ha 120%-ban megfelelsz mindennek. Ha túl jónak találnak (túlképzett), akkor sem.


Nem biztos, hogy vkit azért nem hívnak be, mert rossz (persze az is lehet), az is gáz, ha vki túlképzett,én sokszor a pofámba kaptam, hogy azért nem vesznek fel, mert túl jó vagyok és úgyis le fogok lépni, amint találok jobb állást.

2019. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A karrier oldalukon regisztráltam, kitöltöttem a rám vonatkozó adatokkal és feltöltöttem az önéletrajzomat. Felhívott a HR-es egy telefonos interjú erejéig. Ennek eredményeképpen felajánlottak egy pozíciót és küldtek online teszteket, amiket kitöltöttem. Azóta a profilomon a pályázatomnál "under review" a státusz. Tehát még nem vagyok visszautasítva. A következő lépcső lenne a szakmai interjú. Azt mondták, hogy 1-2 héten belül kapok eredményt. A második hét az most telt le. Viszont közben láttam, hogy újra meghirdették az állást más oldalakon.
2019. aug. 25. 12:37
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2019. aug. 25. 12:46
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egyáltalán semmit nem jelent, hogy újra hirdetnek - lehet, "biztosra" akarnak menni, mondjuk 3 x annyi jelentkezőt begyűjtenek, mint amennyire szükségük van - a mai emberhiányos időszakban.


Aztán vannak olyan álláshirdetések is, ahol már meg van a dolgozó, de kötelező meghirdetni.


Bizonyos cégekre (esetleg multira is) meg az is jellemző, hogy akkor is hirdetnek, ha épp nem kell ember - egyfajta "reklám" is ez nekik.

2019. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem van olyan pályázatom, ami 2 éve under review állapotban van, szal erre nem adnék. Amúgy még kicsit nyár van, az is lehet, h nyaral a line manager.


Az ilyen újbóli meghirdetések meg csoportosan mennek ki nyitott pozíciókról. Az, h újra meghirdették, neked tkp jó, hiszen azt jelenti, h nincs még meg az ember.

2019. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!