Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 hónapja és 5 napja el...

2 hónapja és 5 napja el kellett volna mennem egy állásinterjúra. Lemondtam aznap, most újra hirdetnek és jelentkeztem. Nagyon ciki?

Figyelt kérdés

Pontosan 2 hónapja, 5 napja kellett volna egy céghez interjúra mennem, azonban lemondtam.

14.00-ra volt megbeszélve az interjú, de felhívtak rggel 9kor, egy másik cégtől hogy oda felvettek.


2 hónapot voltam ott, nem vált be...

ez a másik (14.00-s) időpont volt az álomhelyem, ...

nagyon ciki újra jelentkezni, ha ismét hirdetnek (ugyanarra a pozicióra)?


Megjegyezhetnek, így két hónap után is, vagy a hr-es / főnök valszeg törölt a rendszerből? és már nem is emlékeznek rám vagy hogy valaha is jelentkeztem volna?


25/l



2019. júl. 20. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, milyen indokkal mondtad le, mennyire volt korrekt a lemondás. Még ha töröltek is a rendszerből, azért a HR-es memóriájában megmaradhattál vmilyen (pozitív, negatív) módon.


Mondjuk azt nem értem, hogy ha ez volt az álomhelyed, akkor miért mondtad le, miért nem az álmod után mentél? :-)

2019. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha normális voltál velük, akkor nem ciki, jelentkezz nyugodtan.
2019. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem ciki, ha korrekt módon és stílusban lemondtad az interjút. Ha nem is szóltál volna és úgy nem jelensz meg az interjún, akkor lenne ciki, és tuti be sem hívnának, megbízhatatlannak tartanának. Ha úgy gondolják, hogy emiatt nem lennél megbízható, akkor nem hívnak be interjúra. De sok helyen olyan nagy a munkaerőhiány, hogy simán be is hívhatnak, meghallgathatnak.

Aztán a próbaidő alatt úgyis bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat azonnali hatállyal.

Ha behívnak, akkor készülj hogy rákérdeznek, miért volt az a visszamondás, mi most az újabb váltás oka, és ott elég meggyőző érveket kell előadni, különben bizonytalanság esetén inkább választanak mást.

2019. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék, hogy ha ez álommeló lett volna, akkor miért ugrottál bele a másikba?


Őszintén szólva én nem hívnálak be, de jogos az előbbi felvetés, hogy emberhiány van.

Ez egy olyan szakmunka, vagy diplomás állás, amire nehéz embert találni? Vagy milyen jellegű munka?

Az önéletrajzodra jó eséllyel emlékezni fognak, legalábbis én emlékeznék, 2 hónap nem nagy idő.

Úgy gondolnám, hogy ha akkor lemondtad más meló miatt (ugye ez egyértelmű, hogy nem betegség vagy hivatalos ügy miatt, hiszen nem kértél másik időpontot, és később sem jelentkeztél), akkor később is bármikor ugorhatsz, ha egy icipicit is többet ajánlanak máshol.

A cégek szeretik a lojális munkaerőt, mert akkor ők is biztonságban vannak. Persze ennek ára van, de nem tudjuk, mit ajánlottak volna.

2019. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az álommunkahelyed erre lemondtad az interjút...

Ezek után én nem hallgatnálak meg, de ez csak az én véleményem, ők ezt nem tudják.

Nem tudni milyen munkakör. Egyszerű biorobotnak nyugodtan, kutya nem fog emlékezni rá, hogy két hónapja ki mit mondott le. Ha esetleg valami speciális pozíció, amihez speciális tudás, tapasztalat kell és szűk a piac akkor akár emlékezhetnek is rád.

Ettől még megpályázhatod, csak találj ki valami kellően diplomatikus választ, ha esetleg rákérdeznének

2019. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

"...akkor később is bármikor ugorhatsz, ha egy icipicit is többet ajánlanak máshol.


A cégek szeretik a lojális munkaerőt"


Igen. Minden normális ember így csinálna. A cég nem a családunk. Miért kellene lojálisnak lenni egy jogi személyhez? Nonszensz.

2019. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert a cég is adhat neked sok olyat, ami nem lenne kötelező, de szeretne megtartani, ha már szereztél ott némi tapasztalatot és meg vannak veled elégedve.


Szerintem ebben semmi nonszensz nincs.

Emiatt vannak a juttatások, ők ezt tudják adni, te meg cserébe a lojalitást.


Nem értem, hogy jön de a család, inkább ez a nonszensz.

A családjához nem lojális az ember, ott nem ezt a fogalmat szokás használni. A családodat szereted, nem lojális vagy hozzájuk. Szerintem itt csak nem érted a fogalmat, ha ezt nonszensznek nevezed.

2019. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!