Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Matematikusok! Mit dolgoztok,...

Matematikusok! Mit dolgoztok, hogyan sikerült elhelyezkednetek?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem mindig is a matekot és mostanában gondolkodom az ilyen irányú továbbtanuláson is, mert igazából nincs nagyon más ami érdekelne. De egy picit visszatart az, hogy nem látom mit lehetne a képzés után kezdeni a diplomával. Kérdezgettem már embereket és sok dolgot felvetettek (programozás, kül. pénzügyes állások...), de igazából valamiféle százalékos arány érdekelne. Gondolom senkinek sincs ilyen statisztikája, de azért szívesen olvasnék egyéni tapasztalatokat, valamint hogy ismerőseiteknek/szaktársaitoknak milyen arányban sikerült és hol elhelyezkedniük.

2019. aug. 25. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
ugyan én nem vagyok matematikus de egy közeli családtagom igen ő aktuáriusként dolgozik
2019. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Közben sajnos átrakták ebbe a kategóriába a kérdést...

2019. aug. 25. 20:15
 3/5 Baluba ***** válasza:

Morgan Stanleynél dolgozom, még egyetem alatt gyakornok lettem, aztán teljes állást kaptam.


Aki nem kutatói/akadémikusi pályát képzel el magának, ott az évfolyamtársaim többsége vagy közgázos irányba megy, aktuáriusnak, elemzőnek, stb, vagy inkább data science-mesterséges intelligencia vonalban vállalnak feladatokat startupoknál, vagy telekommunikációs cégeknél.


Persze ez mind általában programozást jelent végső sorban, mint konkrét munka, de az előbb említettek ennek ellenére az én szememben nem programozói állások, tekintve, hogy nem programozó végzettségű embereket keresnek.


Persze vannak, akik végül kifejezetten programozói munkát vállalnak, ők azok, akik jellemzően az algoritmusokban jeleskednek.


Összességében nem tudok arányokat, de mivel végső soron te választasz irányt, nem hiszem, hogy ez túl fontos lenne.

2019. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2019. aug. 26. 09:46
 5/5 anonim válasza:
100%
Szoftvermérnök vagyok, tágabb értelemben jelfeldolgozással foglalkozok. Ne félj, ha jó vagy, biztos nem leszel munkanélküli. Meg tanár se. :P
2019. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!