Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen adottságokkal lehetek...

Ilyen adottságokkal lehetek utaskísérő?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, 167cm, 50kg, tudok úszni, 1 éven belül lesz diplomám ha minden jól alakul , egy C1-es nyelvizsgám angolból,de már készülök a C2re (angol szakos vagyok) valamint kínaiul is tanulok. (nő vagyok)
2019. aug. 27. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, a legtöbb légitársaságnál magasabbnak kell lenni, mint te vagy. Emirstes és hasonlók 175 alatt nem foglalkoztatnak.
2019. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Wizzairnál néztem eddig csak, ott 165volt a követelmény, pasiknál volt 175
2019. aug. 27. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia kérdező! Sajnos nem tudom a vélaszt a kérdésere, de ha már megkérdezted, akkor én is kérdeznék. :)

Csak érdeklődöm, nincs az ég világon semmi bajom azzal ha valaki utaskísérő akar lenni, egyszerűen kíváncsi vagyok: mi az ami vonz ebben, miért szeretnél utaskísérő lenni? Köszi!

2019. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a wizzairnél annyi, de oda én nem mennék dolgozni.
2019. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
megnéztem az emiratest, ott a nőknél 160 a kikötés
2019. aug. 27. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy 175 alatt nő nem lehet stuvi! Férfiaknál lehet esetleg ilyen kikötés, bár a Wizzen kívül nem is láttam még máshol, pedig sok társaság felvételi követelményeit ismerem.

167 cm tökéletes, mindenhová jó. A Wizz 165-ös követelménye egyébként magasnak is számít, a legtöbb helyen 160-162 kell, de pl. Ryanairnél, Easyjetnél, KLM-nél, Lufthansánál, British Airwaysnél 158 is elég, sőt, valamelyik amcsi cégnél (talán AA vagy Delta) 152(!) volt. Vagy ott van pl az Etihad, ahová nem konkrét cm kell, hanem az, hogy elérj egy adott magasságban lévő vonalat. Ha ez megvan, mindegy, mekkora vagy (persze túl alacsonyan nem fog menni, de a 167 cm ettől igen messze van), átmentél a teszten.

Szóval ez nem lehet akadály. A nyelvtudás már más kérdés, Európában a kínainak nincs sok haszna, csak angol meg elég kevés, fapadosokhoz ok inkább, mivel a nemzeti légitársaságok ált megkövetelik az országuk nyelvének ismeretét. Wizznél, Ryannél mindig keresnek embereket, de az nem egy leányálom a nemzetiekhez képest, kevés a fizetés, NAGYON sokat dolgozol egy nap rendszerint, Ryanék pedig különösen csúcsra járatják a spórolást a dolgozóikon, semmilyen támogatást nem adnak lakhatásban, munkahelyre bejutásban (vagyis a hajnali járatodhoz fizesd te a taxit, ha nincs kocsid és nincs, aki kivigyen), csomó nagy botrány volt a fizuk késése miatt is. Ha viszont nemzeti társaság a cél, pláne az Emirates (ők nagyon szigorúan válogatnak, és a dolgozóikat megfizetik ugyan, de könnyen ki is rúgnak, ha pl “öreg” vagy már, értsd, 30 feletti, de még mindig nem vagy vezető utaskísérő), akkor ajánlom, hogy tanulj meg még egy-két nagyobb európai nyelvet (német, orosz, spanyol, francia, olasz). Ami még az Emiratest illeti, annyit kell tudni róla, hogy látszólag arany életed lesz, a cég fizeti a luxus lakást Dubaiban, reptéri transzfert, magas fizu, különleges egyenruha stb, de cserébe baromi szigorúak minden téren, már külső megjelenésben is többet várnak pl egy Lufinál, és ahogy írtam fent, nehéz bent maradni, mert folyamatosan túljelentkezés van az állasokra, bármikor találnak az ember helyére egy szebbet, fiatalabbat, több nyelvet beszélőt. Látszólag megbecsülik a dolgozóikat, de a gyakorlatban nem egyszerű megfelelni annak a sok szabálynak, a legtöbb stuvi nem tőlük megy nyugdíjba.

2019. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!