Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazott pedagógust...

Közalkalmazott pedagógust megtehetik, hogy nem engednek el szabadságra amikor én minden jogszabályt betartottam a szabadság kérelemnél?

Figyelt kérdés
Általános iskolai tanítóként dolgozom. Az alacsony bérem miatt utószezonban utaznék el az idén augusztus 30 -tól külföldre. Már kifizettem az utat, mivel úgy tudtam minden munkavállaló rendelkezik 7 nap szabadsággal (még maradt ennyim) amit köteles az általa választott időpontban a munkáltatója megadni, amennyiben 15 nappal előbb beadja a szabadság kérelmet. Ezt a jogszabályt egyszerűen semmibe veszi a tagintézmény vezető, azzal magyarázva, hogy értekezletek és évnyitó, stb. miatt nem engedhetnek el senkit. Akárhogy is nézem, nincs igaza, hiába van ott az egész nyár, ha akkor kétszer ennyi az utazás ára és ezzel jogszabályt sért, tavaly is ezt csinálták velem, az idén lépnem kell, SOS segítséget kérek mindazoktól akik értenek a munkajoghoz, hogy más pedagógusokat se érhessen ilyen igazságtalanság és kérem érzelmi alapon ne írjon senki választ. Hova fordulhatok az engem ért jogszerűtlenség miatt?

2019. aug. 29. 18:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%
Ha már így alakult, azt is megcsinálhatod, hogy a mai esetleges iskolai elfoglaltságaid után elindulsz, ott töltesz egy hétvégét, vasárnap jössz haza és hétfőn kezdődhet az iskola. Igaz, hogy nem 7 nap, csak egy hétvége, de 'jut is, marad is' alapon jobb, mint a semmi.
2019. aug. 30. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

Én sem nagyon értem a kérdezőt!


Soha életemben nem tudtam elmenni 2 hét nyári szabira, mert olyan jellegű volt a munkám. Aki ott dolgozott, az tudomásul vette. Akinek nem tetszett, az ment máshova...

2019. aug. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
80%
Termeszetesen nem jar szabadság
2019. aug. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
74%

Amikor te ezt a munkát elvállaltad, akkor tudomásul vetted, hogy vannak kritikus időszakok, amikor nem lehet el enni szabira, pl az tanév kezdete pont ilyen. Az jó nagy hülyeség volt, hogy engedély nélkül lefoglaltad és kifizetted az utat, szóval ez így bukó. Hiába mész a munkaügyre vergődni, a törvény nem melletted áll. Vagy fogod magad elutazol, aztán viseled a következményeit.


Bár tudom, hogy az alapítványi suliban, bármit megtehetnek a tanárok szankció nélkül..., 🤣

2019. aug. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
31%
Kiveszel 1 hét beteget.
2019. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze aztán táppénzcsalás miatt borul mindenki. Kicsit sem átlátszó, hogy nem engedték szabira, aztán hirtelen "beteg" lesz...
2019. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

A munka törvénykönyvét nem írhatja felül egy kormányrendeletet miszerint a szünetekben kell kiadni a pedagógus szabadságát.

Amelyik munkahelyen pedig nem lehet kiadni bizonyos időszakokban szabadságot, ott kollektív szerződésben rögzítik ezt és tudomásul kell venni, de pedagógusoknál nincsen semmi ilyesmi, csak egy kormányrendelet.

Egyébként munkatársakkal (utaznák el, szóval helyettesítésről szó sincsen.

A gyerekeknek is jobb ha még pihennek egy kicsit ebben a kánikulában

Ha ennyire felháborítónak tartja mindenki ezt a dolgot akkor esetleg rögzíthetnék valamilyen formában, hogy ne fordulhasson elő többé ilyesmi.

2019. aug. 30. 13:28
 18/26 anonim ***** válasza:
88%

"A munka törvénykönyvét nem írhatja felül egy kormányrendeletet miszerint a szünetekben kell kiadni a pedagógus szabadságát....


Egyébként munkatársakkal (utaznák el, szóval helyettesítésről szó sincsen.


A gyerekeknek is jobb ha még pihennek egy kicsit ebben a kánikulában"


:D :D :D


Komolyan, egyre jobban szórakozom, mert nyilvánvalóan viccnek szántad az egészet:

Szóval a kormányrendelet nem írhatja felül a Munka törvénykönyvét, de Ti önhatalmúlag, több munkatárssal együtt "eltolhatjátok" a tanévkezdést egy héttel - hadd pihenjenek még a gyerekek :D :D

2019. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
88%

Megkerestem a weboldalt, ahonnan feltételezhetően (!) bemásoltad ezt a sok mindent:

[link]


Erre valamiért nem tértél ki részletesebben:

"A pedagógusoktól viszont morális alapon elvárható, hogy a szóban forgó hét napot (vagy annak egy részét) valóban csak akkor vegyék igénybe, ha másként nem oldható meg az életükben jelentkező probléma."


Ahogy én látom, ez kb. azt jelenti, hogy ha a felnőttkorú gyermeked neadj'Isten augusztus 30-án szenvedne autóbalesetet és kómába esne, de táppénzre már nem vagy jogosult utána, AKKOR (vagy ehhez hasonló súlyosságú helyzetben) valóban indokolt lenne a szabadságigény pozitív elbírálása. Szerintem viszont a külföldi utazgatás nem ilyen indokolt eset.

2019. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%
Egész nyáron szabadságon vagy és pont az évnyítókor akarsz nyaralni menni? Ez azért nem csodálom, hogy kiveri a biztosítékot a vezetőségnél.
2019. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!