Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazott pedagógust...

Közalkalmazott pedagógust megtehetik, hogy nem engednek el szabadságra amikor én minden jogszabályt betartottam a szabadság kérelemnél?

Figyelt kérdés
Általános iskolai tanítóként dolgozom. Az alacsony bérem miatt utószezonban utaznék el az idén augusztus 30 -tól külföldre. Már kifizettem az utat, mivel úgy tudtam minden munkavállaló rendelkezik 7 nap szabadsággal (még maradt ennyim) amit köteles az általa választott időpontban a munkáltatója megadni, amennyiben 15 nappal előbb beadja a szabadság kérelmet. Ezt a jogszabályt egyszerűen semmibe veszi a tagintézmény vezető, azzal magyarázva, hogy értekezletek és évnyitó, stb. miatt nem engedhetnek el senkit. Akárhogy is nézem, nincs igaza, hiába van ott az egész nyár, ha akkor kétszer ennyi az utazás ára és ezzel jogszabályt sért, tavaly is ezt csinálták velem, az idén lépnem kell, SOS segítséget kérek mindazoktól akik értenek a munkajoghoz, hogy más pedagógusokat se érhessen ilyen igazságtalanság és kérem érzelmi alapon ne írjon senki választ. Hova fordulhatok az engem ért jogszerűtlenség miatt?

2019. aug. 29. 18:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
44%
Egész nyáron nem értél rá nyaralgatni???
2019. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Bocsi, de rád nagyon nem vonatkozik semmi hogy így mondjam... Neked ott a hétvége+ tavaszi, nyári, őszi, téli szünet kb semmit nem kell szombatonként ledolgozni. Nyári szünet kapásból jún 13/16-aug 31... Én pl.27 évesen 21 nappal rendelkezem. Jaa és hogy nyáron nem dolgozol de ugyanúgy megkapod a fizud... Le se mert tagadni, mert egyik barátnőm tanár!!!


Bírom mikor ti tanárok sírtok amúgy mindenért...

2020. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

22-es, bocs, de rajtad nagyon látszik, hogy fogalmad sincs a tanári pályáról - hiába írod, hogy az egyik barátnőd tanár, szerintem nem sokat beszélgetsz vele a foglalkozásáról :-(


"Nyári szünet kapásból jún 13/16-aug 31..."


Először is a tanév jún. 15-ig tart - itt az első tévedésed. Aztán ugyebár ahhoz, hogy az év végén ki lehessen osztani a bizonyítványokat, azokat meg is kell írni valakinek. A tanévzáró max 1 héttel az utolsó tanítási nap után van - tehát ez is növeli az időt. Általában a tanárok jún, végéig be kell, hogy járjanak a suliba, tantestületi értekezlet, stb, ha felújítás van a suliban, akkor az osztályteremben leszedni a képeket, függönyöket, stb. biztonságba helyezni.


Nyáron a legtöbb tanárnak vállalnia kell a nyári táborban is jelenlétet - tehát nem úgy van, hogy 2 és fél hónapig nem is néz az iskola felé, csak felveszi a fizetést.


Augusztusban is aug. 20-a után már mennek be a tanárok, előkészíteni az osztályt, a tantervet, stb.

Aztán az év közbeni munka: hallottál már olyanról, hogy dolgozatjavítás, szülői értekezlet, fogadóóra, szombati iskolai operalátogatás, színházlátogatás, stb.


Végezetül a legtöbb tanár osztályfőnök is egyben - ami aztán végképp "gondoskodik" arról, hogy még ha otthon is vagy, akkor sem feltétlenül lesz nyugodtak az óráid, mert mindenféle problémával megtalálnak a diákok.


Amúgy szerintem még neked nincs gyereked, különben tudnád, hogy de, a suliban is van olyan, hogy amikor áthelyezett munkanap van szombaton, akkor de igen, be kell menniük, mert sok helyen van tanítás is olyankor.

2020. jún. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Még mindig 22-esnak: ja, és mennyit is keres a barátnőd? 150 ezer ft körül?

Vagy talán 200-250 ezer körül? Ugye, hogy nem?

2020. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Még mindig többet vannak otthon nem? :) Ebbe kössünk már bele kicsit
2020. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Szívesen bejárnák nyáron dolgozni, úgyis csak unatkozom otthon, nem szeretem az 1 hétnél tovább tartó szabadságokat
2023. jan. 5. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!