Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit dolgozik egy radiologu...

Mennyit dolgozik egy radiologus egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mennyit dolgozik egy radiologus egy nap? Lány vagyok és gondolkodom, hogy az legyek, de félek, hogy ők is rengeteget dolgoznak mint a legtöbb orvos.



2019. szept. 4. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok.

Radiológus.

Kevesen vagyunk, sokat dolgozunk.

Persze szakvizsga után vállalkozásban annyit dolgozol, amennyi jólesik, vagy amennyit elegendőnek gondolsz a megélhetéshez.

Napi 8-12 óra és havi egy 24 órás ügyelet a részem jelenleg, mindez futólépésben.


Ez már rég nem az a 6 órás anyukameló, mint amikor kezdtem. Persze lehetne okosabban csinálni, én is át fogom szervezni magam.

2019. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem.

Napi 8-12 óra? És ezt rezidensként vagy már utána?


A napi 12 órát ki is fizetik? Mert hallottam olyat ismerősöm gyerekétől, hogy ő belgyógyász és napi 10 órát dolgozik, de ettől ugyanúgy 8 órára kapja a fizetést és nincs semmi túlóra fizetve.


Sebészektől ugyanezt hallottam, osztályon még munka sokszor csak munkaidő után kezdődik.

2019. szept. 4. 18:37
 3/13 anonim ***** válasza:

A 8 órán túlit pár éve megkapom túlórában. Ez nem jellemző sehol sem. Rezidensként sem.

Rezidensként örültem, ha a munkaidő letelete után a professzor hajlandó volt foglalkozni velem és megbeszélhettem vele az aznapi érdekes eseteket.

Ha este hozott valami érdekeset a mentő, akkor bent maradtam.


Most szakorvosként más miatt maradok: kevesen vagyunk egy munkahelyre és nem végzünk, illetve nem fér bele a munkaidőbe a másnapra való felkészülés, az onkoteam stb.


Pusztán a pénzért ne gyere. Az orvosi biztos? Nézd meg Juhász Dórit a youtubeon, sok igazság van abban, amit mond.

2019. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazából érdekelnek a biologia, kémia és orvoslás és technika, számítógépek, meg képalkotok.

Orvos szeretnék lenni, de nem tartom fernek a sok munkát és kevés fizetést a rengeteg tanulás után.


Ha nem indiszkrét a kérdés mennyit keres egy radiologus ha már negvan a szakvizsva?


Itthoni orvosi béreket illetően elég nagy a titkolozás. Külföldre meg nem szeretnék menni család meg barátom miatt.

2019. szept. 4. 19:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Közalkalmazotti bértábla és a csillagos ég között:)


Ha beleveted magad egy szubspeciális szakterületbe és nélkülözhetetlenné teszed magad, jól kereshetsz.

2019. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És erre mekkora esélyed van? :)


Barmint tetszik gyermekgyógyászat is, de azt hiszem ott is kell ügyelni, meg napi 10 órákat dolgozni.


Sebészettel elvileg lehet keresni, de ott is sebészek kb 1% aki megszedi magát, többi alíg keres szóval még fiúknak is esélytelen kb, ha nem születsz korházigazgatók közé,meg nem való lánynak mert sokat kell ügyelni.


Radio tetszene, mert fizikailag se megterhelő ahogy néztem, de nem tudom mennyit keres.

Mert ha pl ugyanannyit mint gyermekgyógyász, akkor lehet inkább azt választanám.


Mielőtt félreérted, nem a pénzre megyek, de az egyensúlyt azért szeretnem megtalálni.

2019. szept. 4. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha szerzel egy gyerekkörzetet ügyeleti kötelezettség nélkül, akkor megoldódott a probléma.


Radiológusként is lehetsz vállalkozó. Otthonról távleletezel, nem zavar senki, ügyelni nem kell. Mondjuk én bekattannék.

2019. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amíg rá sem vetül a nap"sugár".
2019. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

# 7/8


De ez tök jól hangzik, mert ha lesznek gyerekek, akkor otthon tudsz maradni és közben dolgozni is lehet.

Ezzel a távleletezéssel is meg lehet élni valahogy vagy csak fizu kiegészítésére jó valamennyire?

2019. szept. 5. 18:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Meg lehet élni belőle.


Amikor még csináltam, akkor három vizsgálat leírása számított egy óra munkának, az órabér nem volt rossz.

A probléma az volt, hogy ha kaptál három nyak-mellkas-has összehasonlító CT-t, akkor az nem egy óra munka volt.

Most régiónként fizetnek, így igazságosabb.


GYED kiegészítésnek sokan csinálják.


Aki ma nem tud megélni orvosként, az valamit nagyon rosszul csinál.

Szakvizsgázni kell és fejlődni kell. Megjegyzem, szegény sebészt még nem láttam, visszatérve egy korábbi reakciódra.

2019. szept. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!