Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csinálják ezt az álláske...

Miért csinálják ezt az álláskereső portálokon?

Figyelt kérdés

Például van egy munka, ami érdekel, és megpályázom, telefonszám híján e-mailt írok és küldöm a CV-m..


Semmi reakció, semmi válasz napokig.

Aztán pár nap múlva újra feltöltik a portálra a munkát, lehet látni hogy "dátum rendezése, legfrissebb - MA" és ott van.

Én elküldöm még 1x a jelentkezésem.


Semmi válasz.


2 nap után újra fent van a meló, mai dátummal feltöltve.


Újra küldök, már oda is írom, hogy az utóbbi 2 hétben többször is küldtem, megkapták?


Válasz: köszönjük jelentkezését, de a munka már nem aktuális\betöltötték\nem felelt meg a feltételeknek, további minden jót!


Láss csodát, 3 nap múlva megint fent a meló.


És ezt nem csak 1 cég játsza, hanem már vagy 3-4 ilyen esetem volt az utóbbi 1 hónapban.


Nagyon idegesítő...


2019. szept. 6. 12:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Valószínüleg Te nem felelsz meg, de folyamatosan kellenek emberek...


Milyen állások ezek?

Neked milyen végzettségeid vannak?

2019. szept. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Logisztikus vagyok és egy sima gyártósori összeszerelő munka kell nekem.
2019. szept. 6. 12:50
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Ezzel a végzettséggel túl jó vagy oda, azért nem vesznek fel.

Amúgy én is látom hogy újra újra felteszik az állásokat, volt olyan, ami teljesen nekem passzolt, végzettségileg, és 8 évet dolgoztam benne, mégsem hívtak be, feltették újra, többször is.


Erre csak azt tudom mondani hogy ők tudják, ő dolguk. Ha nem látják be hogy ezek vannak, ebből is lehet gazdálkodni, az már az ő problémájuk nem az enyém.

Meg arra gondoltam, hogy eleve előfizet a cég a hírdetésre, és frissítésben újra előreteszi a rendszer, de nem így van, állítólag újra felteszik a hirdetést.

2019. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, hogy a végzettség miatt azt hiszik nagyobb a bérigényem, pedig nem...


Kipróbáltam, hogy valahova beírom, hogy van ilyenem és dolgoztam benne, de valahol meg se említem.

A végeredmény egyforma, vissza se ír senki sehonnan.

Szóval nem tudom már, mit akarnak, de tényleg.

2019. szept. 6. 13:37
 5/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem lehet, hogy meg tudják nézni az eddigi összes önéletrajzod és nem tetszik nekik, hogy ennyit varriált?
2019. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Mármint hogyan értve meg tudják nézni?


Nyilván egy munkahelyre egyfélét adok be, azon már nem variálok.

Adott pl. 10 álláshirdetés, az első 5 helynél a szakmát is említve semmi visszajelzést nem kaptam, szóval innentől kezdve a másik 5 munkahelyre már szakma nélkül megy be.

Én így értettem.

2019. szept. 6. 13:54
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Miért operátorit keresel? A logisztika nem pálya?
2019. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem tudok benne elhelyezkedni. Hosszú sztori.
2019. szept. 6. 14:09
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
És jelenleg mit dolgozol? Amúgy nagyon nehéz Budapesten is álláshoz jutni. Nem a munka minőségével van probléma és nem a lustasággal hogy aki akar az tud dolgozni. A munkáltatók felfogásával van probléma. Nem vesznek fel pályakezdőt mert a cég bevétele fontosabb minthogy betanítsanak egy kezdőt és nem fog hozni bevételt sem. És hogy azok a fiatalok akik nem dolgoznak mit csinálnak?
2019. szept. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Profession.hu -n történik mindez, akkor lehetséges, hogy van automatikusan időzíthető opció, hogy pl. minden szerdán XY időpontban fixen kerüljön fel újra. Egyszer megfigyeltem, hogy egy olyan pozíció, amit már visszavontak (erről kaptam visszajelzést e-mailben), visszakerült az oldalra munkaszüneti napon (!), percre pontosan ugyanakkor, mint az egy héttel azelőtti hirdetés.
2019. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!