Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csinálják ezt az álláske...

Miért csinálják ezt az álláskereső portálokon?

Figyelt kérdés

Például van egy munka, ami érdekel, és megpályázom, telefonszám híján e-mailt írok és küldöm a CV-m..


Semmi reakció, semmi válasz napokig.

Aztán pár nap múlva újra feltöltik a portálra a munkát, lehet látni hogy "dátum rendezése, legfrissebb - MA" és ott van.

Én elküldöm még 1x a jelentkezésem.


Semmi válasz.


2 nap után újra fent van a meló, mai dátummal feltöltve.


Újra küldök, már oda is írom, hogy az utóbbi 2 hétben többször is küldtem, megkapták?


Válasz: köszönjük jelentkezését, de a munka már nem aktuális\betöltötték\nem felelt meg a feltételeknek, további minden jót!


Láss csodát, 3 nap múlva megint fent a meló.


És ezt nem csak 1 cég játsza, hanem már vagy 3-4 ilyen esetem volt az utóbbi 1 hónapban.


Nagyon idegesítő...


2019. szept. 6. 12:39
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
71%

Sokszor előre kifizetik hónapokra a hirdetést, aztán már rég megvan az ember, de nem veszik le.

A másik opció, nincs ilyen állás. Csak az ügyfeleiknek mutogatni kell az adatbázisukat, hogy nekik mennyi emberük van, akik közül tudnak válogatni. Itt, Székesfehérváron van egy-két SSC, ahol 2 nyelven beszélő embereket szoktak keresni. Néhány fejvadász folyamatosan hirdet ilyen állásokat, és akkor is hirdettek, amikor aktuálisan létszámstop volt. Amikor állást kerestem, fél évig folyamatosan fent volt a hirdetés. Már meg is kérdeztem őket én is, hogy miért hirdetnek, ha nem kell ember? Azt mondták majd szólnak, ha aktuális lesz. Viszont egy-két hétig tárolják csak az önéletrajzokat, szóval lehet, hogy mire szól nekik az ügyfél, már rég nem is vagy bent náluk.

Aztán végső soron az is elképzelhető, amit fent írtak, hogy nem rád gondoltak. De szerintem leginkább az, hogy ezek nem létező állások. Kb az álláshirdetések 80 %-a ilyen.

2019. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!