Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az olasz nyelvet kevés magyar...

Az olasz nyelvet kevés magyar beszéli? Alig akad jelentkező.

Figyelt kérdés
Toborzóként dolgozom és alig van jelentkező az ajánlatokra, amik megkövetelik az olasz nyelvtudást.

2019. szept. 6. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Úgy látom, a válasz benne van a kérdésben..
2019. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Az olasz még a népszerűbb nyelvek közé tartozik, nem egy angol/német/francia szinten persze. A családomban pl. pont van egy olasztanár.
2019. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,. A HRes legfőbb erénye, hogy jól tud kérdezni. Szerintem pályát tévesztettél.
2019. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Keress olaszokat magyar nyelvtudással, hátha egyszerűbb :D
2019. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Olyan szinten, amivel már az ember merne jelentkezni egy nyelvtudást megkövetelő állásra, valóban kevesen vannak. Viszonylag sokan beszélik az olaszt, elég népszerű második nyelv szokott lenni gimnáziumokban, de ez az... második nyelv. A diákoknak van épp elég bajuk az első nyelvvel, abból nyelvvizsga, érettségi... ezt a tanárok is tudják, a többségük nem is veszi véresen komolyan a dolgot. Középiskola után a nyelvtudás nyilván kopik, mert az olasz nem ömlik annyira a nyakunkba a neten keresztül, mint az angol... és jó esetben annyi marad meg, hogy köszönni tud az illető.

Aki meg direkt olasszal tanul tovább, romanisztika szakon, jellemzően tökéletesen beszél olaszul, de az esetek döntő többségében sajnos alkalmatlan rengeteg olyan munkára, aminek csak egy része az olaszul való kommunikáció. Természetesen tisztelet a kivételnek, ők is vannak szép számmal.

2019. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Amikor az orosz után váltottunk nyugati nyelvekre, a tanárok gyorsan átképezték magukat angol, német, francia, olasz tanároknak. Én akkortájt jártam suliba, és vagy 5 nyelv közül lehetett választani. Aztán valahogy mindenki átállt az angolra. Én megyeszékhelyen lakom, gimnáziumi szinten nem is nagyon tudok olyan sulit itt, ahol az angolon és a németen kívül bármi mást oktatnak.

Tehát vagy olyan jelentkezik, aki hobbiból tanulgatja, az meg nem elég a munkavégzéshez. Vagy kétnyelvű, az meg megint nem túl gyakori. Szóval igen, nehéz ilyet találni. De szerintem bármi más nyelvűt nehéz találni, akár francia akár orosz legyen az.

2019. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Mi még épkézláb angol tudással is alig találunk embert, sajnos a legtöbb ilyen fiatal már elhagyta az országot.
2019. szept. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Ismerős kiválóan beszélt olaszul de nem nagyon kellett sehova itthon, úgyhogy már évekkel ezelőtt elment külföldre.
2019. szept. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok múlik az ajánlatokon is. Én is beszélek többek között olaszul is, de eszem ágában nem lenne elmenni alkalmazottnak. Sokkal szabadabb vagyok, és sokkal többet lehet keresni szabadúszóként.
2019. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es nem tudom hol keresel, de pl. közgáz diplomával mindenki beszél angolul, elég sokan vannak.
2019. szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!