Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a legjobb álláskereső...

Melyik a legjobb álláskereső oldal? Állítólag a profession-ön nagyon keveset hirdetnek meg. Hol szoktatok még álláshirdetések után kutatni?

Figyelt kérdés

2019. szept. 9. 08:56
1 2
 11/17 anonim válasza:
Nem a GYIK-re értettem, hanem arra, ahogy a ,,cégedet" sztárolod, ami (lénygében bárhogyan is nézzük) egy fiktív, személytelen és arctalan szervezet, amivel kapcsolatban sokan úgy csinálnak mintha egy érző/elő dolog lenne, és így kötődni is hozzá, mint pl. szerintem te is elég erősen.
2020. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem a cégemhez kötődöm, nem azt sztárolom, hanem azt amit az elmúlt 8 évben együtt alkottunk a csapatunkkal. Apám kötődik a házakhoz amit felépített. Pedig az is arctalan személytelen építmény, és a tulajdonosa sem ő. De egy alkotás, mint ahogy a weboldal/szolgáltatás amit létrehoztunk és működtetünk, és valójában ez sem a miénk, hiszen az Axel lett pár éve a tulaj, de viszont akkor is a miénk.

És a legtöbb állás bizony nálunk van fent akkor is, hiszen a szakmunkás hirdetéseket már egy huszasért fel lehet dobni.

2020. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Oké, így már megértelek:) Egyébként én is épp álláskeresek és én is a profession-on meg jofogas-on keresem őket. Egyébként hidd el, hogy a 20.000 Ft egy álláshirdetésést (ha tényleg ekörül van), akkor nagyon sok kisebb cégnek elég sok, és ezért inkább próbál ingyenes felületeken hirdetni. Ezért nézem a jofogas-t is, mert ott tényleg 1-2 ezerért tudnak hirdetni, de akár még néhány fb csoportban is találni néha értelmes dolgokat.


Profession is leginkább multik és munkaközvetítők hirdetéseivel van tele. (Kb. 65-70%-ban), legelábbis azon a munkaterületen, ahol én keresek.


Szóval én pl. kifejezetten örülnék (és még szerintem sokan) ha még olcsóbb lenne a profession, és akár a kisebb vállalkozások is többet hirdeténének ott. Mert én. speciel multihoz nem akarok menni, és sokszor bosszankodva csukom be, hogy megint csak az időmet csesztem el a semmire.


Persze sok jó cég meg pl. a saját honalapján hirdet állást. Vagy nem is hírdeti meg, de mégis van náluk:D


Szóval összességében tényleg a profession a legjobb szerintem is az álláskereső portálok közül, de bőven-bőven lenne még benne potenciál. A városomban például, ahol élek van kb. 200-250 db gépipari cég. Nah ezek közül kb. 5-6 cégnek (a legnagyobbaknak) a hírdetéseivel találkozok csak a profession-on. Többi oldalon valószínű még ennyivel se, de azokat nem is nézem..

2020. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Amelyik cég amúgy is fillérbaszó a fizetések ügyében, nem fog több 10 ezret hirdetésre költeni....
2020. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

22:10: ezt tartjuk egy kiváló szűrőnek. Aki nem hajlandó kifizetni egy hirdetésért ennyit, azt inkább jobb kerülni. Amikor beszélgetek velük akkor sokszor hallom, hogy "egy ember miatt nem fogok ennyit kifizetni". Mennyit? Egy ember felvételéhez sok a 20e egy cég számára? Még ha a munkavállaló fizetné, de nem. Ha egy cégnek nincs erre 20ezer forintja (ami lássuk be: ma nem pénz. Félig sem tankolom belőle a kisteherautót.)


21:25: látjuk mi is a potenciált a piacon, de sajnos főleg a vidéki kis cégek nagy része nagyon maradi. A vezetők, tulajdonosok 50+osak, és hozzászoktak, hogy feladnak egy hirdetést az Expressben, vagy a helyi hirdetőtáblán 300 forintért, és meg van oldva dolog. Nem értik az internetet, és magát a Profession.hu-t sem ismerik, félnek is tőle, hogy át akarjuk verni őket. Nem egyszerű a helyzet de próbálunk minél több céget elérni és edukálni őket arról, hogy miért jó ez nekik, illetve a munkavállalóknak (és persze nekünk, ezt nem tagadom :D ).

Megkérdezhetem amúgy, hogy milyen munkakörre keresel? Akár privibe?

2020. aug. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ó én tudok jólmenő vállalkozásokat, akik sajnálnak kiadni évi 20-30 ezret egy normális számlázó programra, másban meg megy a rongyrázás...
2020. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
#15 Gépészmérnök végezettségem van, de írtam privit is :D
2020. aug. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!