Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ilyen "pénzügyi tanácsadó"...

Az ilyen "pénzügyi tanácsadó" munkahely, amire érettségi is elég szakképesítés nélkül az mi a bánat?

Figyelt kérdés

Többször belefutottam ilyen hirdetésbe, hogy "pénzügyi tanácsadó" munkakörbe keresnek embert, ez eddig oké volna, gondoltam minimum egy könyvelő szakképesítést kérnek, de nem, jelentkezési feltétel csak érettségi.


Az ilyen "pénzügyi tanácsadó", aki semmit nem tud ténylegesen a pénzügyekről az kinek és milyen tanácsot ad?


Félreértések elkerülése végett én nem akarok jelentkezni, csak kíváncsi volnék, hogy ezt lehet "betanított melósokkal" csinálni?? Mert ez így az, betanított munka.


2019. szept. 10. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Jellemzően piacképtelen termékek eladása laikusoknak, hideghívással, vagy meglévő kapcsolati tőke feláldozásával. ( "vak vezet világtalant")
2019. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer udvariasságból meghallgattam egy ismerőst, aki ezzel foglalkozott és a végére ki is derült, hogy mire ment ki a játék: adjam meg neki 10 ismerősöm elérhetőségét, akiket ő megkereshet.
2019. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
A biztosítási ügynök új elnevezése ez. Sokan be is ugranak neki. Van egy kérdőív, amivel felméred a leendő ügyfél pénzügyi helyzetét és aszerint kell kiajánlani a termékéket (hitel, megtakarítás, biztosítás). Jellemzően nem az emberek keresnek meg, hanem neked kell "házalnod".
2019. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Cofidis, provident, biztosítók
2019. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Kerülni kell őket!

Egyszer én is részt vettem egy ilyenben. Nekem nem volt gyomrom hozzá és bőr a képemen.

Hazudnak ott az ügyfeleknek, a munkatársaknak. Persze ez is személyét válogatja. Van aki tényleg rendes és van neki pénzügyi végzése. Ugye ahogy mondtad ide elég egy érettségi is és kb fingjuk nincs a pénzügyekről. Szerencsére én még nem voltam benne a sűrűjében így könnyedén ki tudtam szálni. Max csak az utazási költségeket és a kávékat kellet kifizetnem, ami 2 hónapra kb 60.000 forintot jelentett nekem. Jó kis tanulópénz.

2019. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Érettségire épül a pénzügyi képzés, ami szükséges ahhoz, hogy valaki biztosítási termékekkel dolgozzon. Ezért egy MNB-s biztositasközvetítői hatósági vizsgát kell tenni ahhoz, hogy dolgozz ennek pedig feltétele az erettsegi. Ezentúl ezeknél a cégeknél, vagy legalábbis amelyik biztosítónál en dolgozom ott a kezdetektől oktatáson vesznek részt az újak, mint minden szakmát ezt is el kell sajátítani, ami időbe telik. Aki leszolja ezt a munkakört vagy ezeket a cégeket, azoknak csak annyi, hogy igen vannak olyan tanácsadók es biztosítók akiknél nincs rendben minden, ezért kell megvalogatnia es utanajárnia az embereknek, hogy hova viszi a pénzét. De manapság a biztosítók altal kínált megtakarítások es kockázati eletbiztositasok az egyik legmegbizhatobb dolgok, amikbe tehetjük a pénzünket. Bankok szerintem többet nyúlnak le es kockázatosabbak, államrol tudjuk, hogy egyre kevesebb dologban szamithatunk rájuk, lásd nyugdíj, egészségügy. Ha bárkit felhiv egy tanácsadó nem kell ra csapni sem a telefont, egy személyes találkozó, ahol ismerteti a cége termékeit nem hordozza magában azt, hogy az ugyfelnek rögtön szerződést kellene kötnie vagy bármit fizetnie kellene,ez csak egy lehetőség, hogy több infónk legyen a piacon lévő lehetőségekről.Egyebkent ez is olyan munkakör mint a többi.
2019. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Az előző válasszal kicsit vitatkoznék. Vagy inkább kiegészíteném. Az MLM-re épülő biztosítóirodák veszélyesek. Egyrészt olyan emberekkel beszéled meg a pénzügyi jövődet, akiknek halfány fogalmuk sincs a mai pénzügyi világról. Persze érettségivel és egy hatósági vizsgával rendelkezik, de ő nem ezt tanulta elsősorban. Az oktatások is amiken részt vesznek nem a pénzügyről szól, hanem a szociális késségek fejlesztéséről. Adnak neki 3-4 oldalnyi betanulandó szöveg és ennyi. Persze kecsegtetőnek hangzik, hogy megtalálják a piacon a neked legmegfelelőbb ajánlatot. De mi van, ha nem neked, hanem maguknak találják meg a legjobb ajánlatot. Olyan biztosítási irodához vinném a pénzem ahova nem jött-ment embereket vesznek fel, hanem olyanokat akik esetleg főiskolai végzettséggel rendelkeznek.
2019. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Most ezzel az erővel erősen vitatható lenne az is, hogy vajon egy felsőfokú végzettség formájában elsajatitja e mindenki a megfelelő tudást?! Biztosítási szektorban bármilyen diploma kiváltja a hatósági képzést, amivel én sem értek egyet, hiszen egy agrármérnöki diplomával rendelkező egyénnek pl. mennyivel lehet több fogalma egy erettsegivel és hatosági vizsgával rendelkezőnel? Úgy gondolom, ahogy sem ez előtt sem most nem az iskolai végzettség dont afelől, hogy ki milyen szakember lesz, hanem a munkájába fektetett idő és energia, az hogy valaki felelősségteljesen végezze a munkáját. Én szívesen bíznám a pénzem olyan tanaadóra, akit így ismerek meg.
2019. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Ja és így újra olvasva az előző választ, én nem egy MLM alapú cégnél dolgozom és több ilyen nagy biztosító cég van. A hatósági vizsgát egy oktatás előzi meg, ami pénzügyi ismeretekrol szól, ahogy a vizsga is kizárólag erről, abban nincs semmilyen eladás technika és ilyesmi. Persze én tiszteletben tartom mindenki véleményét és sajnálom, ha valakinek rossz tapasztalata van biztositokkal és alkuszokkal, de nem mindenhol az a cél, hogy az embereket kiforgassak a pénzükbol.
2019. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Néhány tapasztalat: informatikai statisztikus és gazdasági tervező mellett gyakorlatra jelentkeztem a 3 betűs céghez. Elég is volt a bemutatkozó. El sem kezdtem, ott ahol már a hirdetésben gyakornoki munka van hirdetve kicsit átb..va érzed magad az elmondottak alapján.


Majd hipermarket állt össze biztosítóval. Minimálbér duplájáért kellett biztosítósat játszani a hiperes dolgozókból delegáltaknak. Belső képzési tréningre jártunk, utána tettünk termékalkuszi vizsgákat meg pszáf vizsgát, de láttunk ott A-tól Z-ig mindenféle embert.Volt aki nem tudta, hogy a garázs azt minként kell kalkulálni biztosítási díjban ha mellé van építve a főépületnek és hogyan ha külön álló, betörés helye szerinti vizsgálat alapján a térítési limitet nem vette figyelembe kár megállapításnál, stb. Ez a ne akarjuk kiforgatni az embereket a pénzükből nagyon nem állta meg a helyét. Ha lejárt a díjtartalékos biztosítás, ne fizessük ki, inkább győzzük meg, hogy milyen jó l tette, hogy ebbe fektetett és látja mennyi pénze lett belőle ( csak a befizetéseket ne hasonlítsa össze a lejáratkori értékkel ) . Unit linkedről nem is beszélve. Oktatáson nem egyszer kérdeztem meg ez miért jó az ügyfélnek? Mondták azért, "mert ez Zrt. és nem szeretetszolgálat". Végül a képzés végére már inkább irodavezetői pozit ajánlottak, mert nem lennék hatékony értékesítő, hogy nem hiszek a termékekben :-)

Amíg fix bérért ment a dolog csináltam, utána otthagytam őket.


Két diplomás rokon hozta az egyenleg értesítőjét, hogy nézem már meg, mert azt írja visszavásárlási érték. Ő bizony befektetett 400 ezret a másik ügyvéd adminisztrátoránál a Brókernetbe és tudja hogy az ázsiai tőzsde az most nagyon megy, így azon gondolkodik most kiváltaná, mert kellene a pénz és a 400.000-en felül is ahogy írják visszavásárlási értékként hozott 75.000 Ft hozamot pár hónap alatt... Meglehetősen kiábrándult miután megértette a unit linked lényegét :-)


Teljesen más irányon számtech üzletbe hozta be egy helyi ismerős a sulinetes számítógépét, hogy villámcsapás másodlagos hatás. Kárszakértő volt kint, megnézte és mondta nem 100% a kár, mert az egér és billentyűzet biztos működik ( Szerintem az oktatáson csak azt jegyzete meg, hogy ahol lehet ott ne legyen 100% a kár ). Átnéztem egy tápcsere kellett volna neki, de ha már ennyire nem 100%-os a kár szerinte, akkor elég ha azt mondjuk hogy nem volt pfc-s a tápegység és a régi 478-as cpu-s alaplapon kisült pár dolog, ami nem javítható, így viszont ilyet beszerezni már esélytelen. Bagatell kárba új alaplap, memória, kétmagos processzor és fel lett fejlesztve a gép a "kárszakértői vélemény alapján" 50.000 Ft-ból amit le se kellett igazolni.


De hogy valami jót is mondjak és visszatérve a 3 betűs céghez, pl. tőlük van egy olyan családi biztosításunk ( élet) amit máshol nem is kaptunk volna meg ilyen konstrukcióban ennyiért. Iskolai tanár ott is hagyta pár éven belül a sulit miatta. Most egy fiatalos új rendszeren dolgozik, ami a sokat szidott cég hírnevén javíthatna. Viszont boldog-boldogtalan friss érettségist próbál ő is ugyanúgy győzködni hogy neki dolgozzanak.


Szóval fejlődni lehet, csak kérdés hogyan és hova, amikor még pl. azt látom, hogy ugyan a vegyes falazatra már nem horror árat kalkulál az az azóta már összeolvadt biztosító, ahol dolgoztam egy lakásbiztosításra, de a 10+ éve ott dolgozó is inkább irodai munkát választ terep helyett kisebb jutalékért + fix-ért, mint hogy tisztán jutalékba nyomja "pénzügyi tanácsadóként", vagy hogy a Cig Pannónia estét ne is említsük a napokból, ahol még azt is átverik, aki így próbál életbe maradni a piacon.

2019. okt. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!