Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha közalkalmazott leszek egy...

Feketeruhasember kérdése:

Ha közalkalmazott leszek egy kórházban (műtőssegéd) akkor számít az érettségi? Figyelembe kell venniük vagy a munkakör betöltéséhez szükséges szakképesítés szerint fizetnek maximum?

Figyelt kérdés
2018. jan. 6. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Papíron talán, de amúgy meg a minimálbért fogod kapni. Pont ez a rosz benne, mindegy hány éved van, a minimálbért nem éri el, így pótolják arra.

Amúgy ha van érettségid akkor elmehetnél mentőápolónak is, vagy valamilyen asszisztensi okjt lerakhatnál. Sokkal nagyobb a presztízs ill. a mentők jól keresnek.

Műtőssegéd végzettséged megvan amúgy? Fél éves képzés.

2018. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mentőápolóként is a közalkalmazotti bértábla szerint kapnád a fizetést. Érettségivel "D" kategóriában kezdesz. Ha szerzel is OKJ-t, akkor is marad ez, kivéve, ha felső kategóriát is megcsinálod. Például gyakorló mentőápoló "D" kategória, mely előfeltétele a mentőápolónak, mely már ""
2018. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"E" kategóriába tartozik. Ez lemaradt.
2018. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem van érettségim, de "A" t kapok, "képesítés njélküli műtőssegéd pozicióban". Ha számít akkor miért csak "A"?
2018. jan. 17. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Az gáz... Ezt a témát feszegesd meg a munkahelyeden!
2018. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak akkor feszegetem meg, ha pontosan tudom a vonatkozó jogszabályokat.


Hol tudom ezt ellenőrizni hogy gyakorlatilag a kórháznak milyen lehetőségei vannak? Ha teheti adhat e csak annyi bért amennyi a pozició elvégzéséhez szükséges szakképesítés bértábla szerinti besorolása eredményez? A műtőssegéd szakképesítés az "B" kategória. Nekem az nincsen mivel én képesítés nélküli vagyok, csak egy érettségim van. Hol tudok ennek utána nézni?

2018. jan. 17. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van képesítésed akkor elvileg C-s lennél, nem B-s.

A másik meg hogy várható volt, az érettségi nem vévzettség hanem inkább fokozat. Csak akkor kapod meg az utánna járó pluszt ha alapból érettségi a követelmény. A műtőssegéd még képzéssel se kell az érettségi.

Persze lehet elfogadják mert változott, ezt kérdezd meg!

De ha kibírod 5 hónapon keresztül, akkor egy munkahelyi igazolással a fél éveddel elindulhatsz a műtőssegéd-gipszmesteri sulin ami 6-8 hónapos képzés.

Ha sikerül akkor más fokozatba kerülsz.

2018. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!