Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen az autós oktató munka?

Milyen az autós oktató munka?

Figyelt kérdés

Gondolkozok azon, hogy autós oktató leszek ezért szeretnék kicsit több infót szerezni erről a munkáról. Milyen ez a foglalkozás? Mennyi pénzt lehet vele keresni illetve mennyi költséggel lehet számolni oktatóként?

A oktatói tanfolyamra milyen a felvételi?



2019. szept. 11. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Napi 8-12 óra munka, akár hétvégén is. Ráadásul nagyon kell figyelned, olyat is észre kell venned, amit a tanítvány nem. Emberileg is topon kell lenni, mert tudnod kell jól kezelni a különböző személyiségű embereket.

Az anyagi oldalát nemtudom, mert többféle megoldás létezhet. Én anno 3200at fizettem egy óráért, hogy ebből mi marad az oktató zsebében passzolom. Költségre ott az üzemanyag és az amortizáció+ biztosítás sem egy mezei kgfb, sőt szakmai felelősségbiztosítás is kell.

2019. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

A,B és C jogsi kell, minimum 2 éves. Minden kategóriában van felvételi. Elmélet, gyakorlat meg járműkezelés is.

A munka meg, ahogy előttem is leírták. Reggel beülsz az autóba és majd valamikor a napvégén (attól függ az neked mikor van) kiszállsz. Közben folyamatosan figyelni kell, némi pedagógiai érzék sem árt (bár a legtöbbjük nem igazán kimagasló ezen a területen), tudni kell bánni a tanulókkal. Én kb napi 100 kmet vezetek de hazafelé azt is nagyon unom és sokszor már csak azt várom, hogy kiszálljak. Folyamatos stressz, fizikálisan is megterhelő. Az a rengeteg ülés sem tesz jót.

Ha a pozitív oldalt nézzük, megtaníthatsz egy csomó embert vezetni, ezzel sokak egyik legnagyobb álmát valóra válthatod. Jókat lehet beszélgetni a legkülönbözőbb emberekkel. Meg valamennyire a magad főnöke vagy, mert annyit vállalsz amennyit akarsz, de nem hiszem, hogy napi 2 tanulóval megéri a dolog.

Nálunk vidéken már most 5000 ft egy óra. (50 perc, az én oktatómnak az 45 volt, de mindegy) Abból még adózni kell, tankolni, az autó romlik (öhmm nem kicsit), kell rá biztosítás, nem a legolcsóbb. Ha meg magadra is kell kötni az is plusz pénz.

Érdemes mérlegelni, de ha ezt szeretnéd hajrá. Vezetni mindig akarnak tanulni, oktató meg kevés van.

2019. szept. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!