Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy bíróságon...

Mennyit keres egy bíróságon dolgozó Budapesten?

Figyelt kérdés
jogi diplomával, pályakezdőként.

2019. szept. 12. 14:18
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Vidékről mennék fel pestre dolgozni.
2019. szept. 12. 14:19
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkakörben?
2019. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Bírósági ügyintéző / Tisztviselő.

A bértáblát megtaláltam, de nem tudok rajta kiigazodni.

2019. szept. 12. 14:42
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyit, mint vidéken, mivel köztisztviselői bértábla szerint van a fizetés. Tehát ergo csak ezért, hülyeség Bp-re menni.
2019. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Iasz. törvényben benne van.
2019. szept. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz jogi diplomával bírósági ügyintéző lenni?? Ők kb. titkárnők, másrészt nem feltétel a jogi diploma sem, szakmailag nem lesz kihívás meg fejlődés szempontjából sem...Fizetés nettó 130 körül. Inkább fogalmazónak jelentkezz utána lehetsz titkár majd bíró!
2019. szept. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) A bírósági ügyintézőhöz is kell jogi diploma, ez a törvényben le van írva. Nem sima "titkárnő" leszek, mert ugyan a bíró utasítására dolgozom, de több esetben is hozhatok döntéseket, végzéseket is. :) Úgy gondoltam, hogy kezdetnek ez jó lesz, négy év múlva pedig megkapom a jogász diplomám, akkor már több lehetőségem lesz.
2019. szept. 13. 10:35
 8/27 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam, hogy nekem most nem jogász diplomám van, hanem igazságügyi igazgatási. :)
2019. szept. 13. 10:36
 9/27 A kérdező kommentje:
A törvényt pedig már böngésztem, de sajnos nem tudok rajta kiigazodni, mert konkrétumok nincsenek benne, csak egy meghatározott intervallum. Jövőhéten megyek állásinterjúra, mert behívtak, majd kiderül. :)
2019. szept. 13. 10:38
 10/27 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, a bírósági ügyintézőhöz nem kell jogi diploma. A bírósági ügyintéző nem a bíró, hanem a bírósági titkár munkáját segíti és kb. a titkárnője. Több jogász kollégám is kezdett ott jogászként mert fogalmazónak először nem vették fel őket, ideiglenesen szoktak jogászok bírósági ügyintéző lenni általában, mert nem túl tartalmas munka szakmailag és fizetés szempontjából sem. Amíg nincs jogi diplomád teljesen jó gyakornokként, a fizetés nyilván siralmas de ha meglesz a jogi diplomád nehogy ott maradj.
2019. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!