Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Múlthéten Budapesten voltam...

Múlthéten Budapesten voltam interjún multi cégnél. Amikor a munkabérre került a sor, mondtam egy intervallumot. Mostanra kiderült, hogy bőven az ott dolgozó átlag alatt van az intervallumom maximuma is. (? )

Figyelt kérdés
Megkaphatom azt a fizetést, mint a többiek, vagy nem fognak többet adni annál, mint amit mondtam? Nem akartam túl sokat mondani, mivel akkor még nem tudtam mennyi kérhető el a munkáltatónál.
2018. dec. 12. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek akkor megadják, mert nem akarnak bérfeszültséget.
2018. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De ha nem, akkor te még mindig mondhatod, hogy azóta tájékozódtál és mostantól ennyi-vagy-annyi az új összeg.
2018. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Esetleges sikeres felvétel esetén telefonon értesítenek. Ha azt mondom, hogy érdekelne az állás, de előbb érdeklődnék a munkabérről. Mi van ha éppen az intervallumom tetejét megadnák, akkor milyen dolog azt mondani, hogy nekem azért több kellene. Vagy a telefonáló HR-es előtt ott a papír, hogy meddig mehet el ha nem megfelelő a bér? Az eltérés az általam mondott maximum és a cégnél elkérhető bér között durván 70 ezer forint. Ennyire kétlem, hogy rugalmasak lennének, ha ők annyiért akarnának felvenni amennyit mondtam. Mi lenne a jó megoldás?
2018. dec. 12. 18:42
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Te egy idióta vagy? Mondd meg mit akarsz vagy várd a sültgalambot! retardált.
2018. dec. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudhatom. Nem ismerem a ceget. Altalanositani meg nem akarok.
2018. dec. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom de total nem értelek. Kértél valamit, amivel nyilván elégedett lennél, erre ha megadják mégis inkább több kéne? Akkor miért nem kértél többet eleve?
2018. dec. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mondhatod a hr-es kolleganak/kolleganonek, hogy kozben tudomast szereztel a cegen belul az adott pozicioban dolgozok munkabererol, es szeretnel az elerheto bersav aljaba felzarkozni. Ezzel a feltetellel is alkalmaznanak, vagy nem. Ha nem, akkor meg egy olyat is megkerdezhetsz, hogy probaido utan elerheto-e szamodra az adott bersav. Ha nem, akkor te dontod el, bevallalod-e. Viszont azt hozzateszem, hogy multinal, pont a cegen beluli bersavok miatt, nem fognak azert felvenni valakit mert brutto 70 eft-al kevesebbet ker. Szoval ha felvesznek nem azert teszik, mert keveset mondtal. Tovabba a multiknal a hr-esek nagyon kedves, jopofa csajszik meg sracok, ok is emberek, nyugodtan rakerdezhetsz. Egy kisebb cegnel ahol nincsen bersav, nem biztos hogy jo otlet lenne, egy par 10 fos vallalkozasban mar felvehetnek azert mert olcsobban megcsinalod a munkat.

Mondom ezt ugy, hogy nem multinal dolgozom, es nem is szeretnek a kesobbiekben. 🙂 Szoval hajra, tessek kerdezni.

2018. dec. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor én jelentkeztem multihoz akkor egy konkrét összeget mondtam ami az akkori fizum + 20% volt (nem szerettem az akkori helyemet, ennyiért már simán eljöttem volna). Ehhez képest az általam mondott összegnél br 100-al többet adtak az ajánlatban, nyilván boldogan fogadtam el. Szóval létezik ilyen, bár nyilván ez a ritkább. Amúgy azt mondják, hogy nem szabad intervallumot mondani, mert a HR-es a minimumot jegyzi meg, a munkavállaló meg a maximumot (ezt egy munkaügyis mondta). Illetve érdemes azt a választ adni ilyenkor, hogy minimum annyit akarsz kapni, amit hasonló pozícióban és tapasztalattal a cég többi munkavállalója is megkap. Szerintem próbálkozz be magasabb fizuval ha felhívnak, de én azt tartom valószínűnek ebben a helyzetben, hogy felvesznek egy max összeggel amit mondtál, és ha beválsz akkor fél-egy éven belül kapsz egy nagyobb bérkorrekciót. Ha nem, akkor meg elmész egy év múlva a konkurenciához, ahol már tudod, hogy mennyit kell kérni.
2018. dec. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Multiknál szokott lenni egy -tól-ig sáv, amitől nem térhetnek el. Ha te 200-250 bruttót mondtál, de náluk 280 a kezdőfizu, akkor annyit fognak ajánlani, és pont.
2018. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy jártam, hogy egy 100-assal több bruttót ajánlottak annál, mint amennyit kértem.

Nem érdekük, hogy fél év múlva továbbállj.

2018. dec. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!