Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Friss diplomás pályakezdöként...

Friss diplomás pályakezdöként ingatlanközvetítés? Érvek mellette -ellene, mindezt másoddiploma mellett?

Figyelt kérdés

Több állásinterjún is megjelentem már. Van egy nemzetközi igazgatási diplomám, 2 felsőfokú nyelvvizsgám (angol, német), és most kezdem a második diplomámat jogász szakon, de levelezősként.


Az zavar az ingatlanközvetítői "hivatásban", hogy nincs egy havi fix biztos jövedelem, hanem teljesítménybérezés alapján működik. Nekem ez a része nagyon nem tetszik, főleg, hogy előtte egy pár napos tanfolyamot is elkellene végezni, amiért 56 ezer forintot kérnének... nekem ez oltári hülyeségnek fest, pláne, hogy nem azert diplomáztam es nyelvvizsgáztam 2 nyelvből is, hogy utána még én fizessek azért, hogy munkába állhassak!



Lenne más lehetőségem is természetesen. De valahol nagyon vonz is az ingatlanterület, szeretnék ingatlanjogász lenni pár év múlva. A fönök, akinél voltam interjún, az a vicces, hogy nem nagyon akar "elengedni", eléggé ragaszkodik, próbál behálózni, hogy dolgozzak náluk, szóval nekem ez is furcsa.


Vannak itt ingatlanközvetítők, akiknek van tapasztalata az elindulásban, esetleg aki teljesen lebeszélne róla?



2019. aug. 22. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Két nyelvtudással találsz jobb helyet is, éppen az általad felsoroltak miatt hátrány ez a szakma.
2019. aug. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szakmának nem nevezném, kiegészitő jövedelemnek jó lehet egy ideig ha bejön.
2019. aug. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt, h "eléggé ragaszkodik" ne a személyes varázsodnak fogd fel. Erre a területre kb. Lasszoval kell fogni, azért van csak.

Egy átlagos Álláskereső nem rendelkezik 56 ezer forinttal, h munkabaalljon.

Nem írsz arról, h vállalkozói kell hozzá, ha kell, akkor úgy készülj, h az havi 50ezer forint Kata adózósban. Akkor is, ha nem adtál el semmit a hónapban.

2019. aug. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!