Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nettó 150 ezres kezdő...

A nettó 150 ezres kezdő fizetés jónak számít?

Figyelt kérdés
2019. szept. 21. 08:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
Az már igen jó, rengetegen keresnek ennyit, hetente.
2019. szept. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

A válaszolók nagy részének stílusa... nem túl gusztusos.


Egy pedagógus ennyit se keres az első 1-2 évében.


Egyébként nem mindenki lakik albérletben, a baráti körömben több lehetőség is van: régen elhunyt nagyi/dédi lakása, eddig kiadták, de a fiatalok megkapták; üresen állt, de a fiatalok megkapták; öröklés; szülők vettek a gyereknek; egy jó nagy ház a családé, ebben voltaképp lakások vannak, így a 2 gyerek kap 1-1 lakást, viheti oda a párját is. Most hirtelen csak néhány albérletes ugrik be a baráti körömből, mamahoteles pláne kevesebb.

Mondjuk akik lakást kaptak, ők szerencsések voltak, mert az árak robbanása előtt vásárolták meg. Nem rossz helyeken, az egyik XIII. kerületi hangulatos lakótelep, tele családokkal, tök nyugis. A lakás se pici lyuk.



A pedagógusokon kívül szerintem az egészségügyben és a tűzoltóknál se sokkal fényesebbek a kezdőfizetések.


Plusz vagyunk mi, akik 17-19 évesen hoztunk egy rossz döntést (büfészakra mentünk), majd azt el is végeztük (következő rossz döntés), de minket a Gyakorikérdések közönsége konkrétan elégetne, annyira megvetnek itt minket.

Én 130-cal kezdtem, plusz cafeteria, aminek 1/3-át nem tudtam mire használni. Aztán lett 150, majd 175...

2019. szept. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ milyen szakmában és hol, illetve mihez képest. Én diplomával pályakezdőként kerestem ennyit Budapesten 3 éve. Mellette volt ingyen reggeli+ebéd, kávé, tea, víz miegymás, plusz cafetéria. 1 évvel később máshol ugyanolyan munkakörben már a dupláját kerestem, hasonló értékű cafetériát kaptam, de mást nem (azaz ellátás nem volt, még ásványvíz sem).

Sajnos Magyarországon ez egy átlagos bér napjainkban is, tehát itthon mondhatjuk, hogy jónak számít. Ismétlem sajnos. Ha pályakezdő vagy és némi tapasztalattal már lesz esélyed jobb helyre bekerülni, akkor szerintem 1-2 évig maradj, szerezz tapasztalatot és amint lesz lehetőséged jóval többért lépj le, mert Európai viszonylatban viszont borzasztó kevés az összeg. Én konkrétan el sem tudnám már képzelni, hogy ennyiből éljek. Amíg ennyit kerestem alaposan meg kellett néznem, hogy mit veszek miután kifizettem az albérletet és félretenni sem tudtam. Hiába írják itt néhányan, hogy ha otthon laksz vagy egy nagyon olcsó albérletben, akkor erre nem vagy csak alig kell költened. Nyilván ha már keres az ember és van egy kis becsülete, otthon is lead valamennyit rezsire, kajára. Akkortájt én is egy eléggé lepukkant lakásban éltem ami csak pár tízezer forint volt havonta, de mégis soknak éreztem a nettó 150 ezerhez képest. Nem voltam luxus kiadásaim, még bulizni sem jártam, de mégis még a belföldi nyaralásról se mertem álmodni.

Ha nem pályakezdő vagy, akkor szerintem munka mellett nézz utána hogy milyen már jobban fizető munkák vannak és próbáld átképzeni magad a lehetőségeidhez mérten, mert hosszú távon ennyi pénzből csak éppen megélni lehet. Gyerek, saját lakás, nyaralás, autó ekkora fizetés mellett még teljes spórolás mellett is kizárt.

2019. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%

Egy fizetés nem attól lesz jó, hogy mennyit keres az ország fele vagy egy pedagógus, hanem attól, hogy mit tudsz belőle venni, milyen életszínvonal megteremtésére elég.


Szóval nem, 150 ezer forint nettó nem jó fizetés, mert ebből legfeljebb elvegetálgatni lehet, élni nem.

2019. szept. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem számít jónak.

Én óvodapedagógus vagyok, ez alatt keresek. Amennyiben a férjem nem keresne jobban ott kellene hagynom ezt az szakmát. Szóval szerintem nem, nem jó fizetés.

2019. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Jónak számít, kérdés mit várnak el érte cserébe.
2019. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes válaszokat.


A többi bunkó meg visszamehet oda ahonnan jött.

2019. szept. 21. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!