Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondok, de a felmondási...

Ha felmondok, de a felmondási idő alatt nem csinálok semmit, mi történhet?

Figyelt kérdés

Régóta vagyok a cégnél, közel 20 éve.

Emiatt 3 hónapos felmondási időm lenne, és az a tapasztalat, hogy ezt nem szokták elengedni.

Sajnos hosszú út vezetett idáig, nem szívesen lépem meg, de egy ideje olyan a vezetés, hogy nem nagyon látok más utat.

Ha nem engedik el a felmondási időt, és bemegyek, de tényleges munkát nem végzek, vagy csak minimálisat, mi történhet?

Mondhatják azt a felmondási idő alatt, hogy ők küldenek el, mikor én már előtte felmondtam?

Esetleg beperelhetnek?

Sajnos hosszú út vezetett idáig, és ahogyan ők álltak hozzám, hozzánk az elmúlt években, ugyanannyi befektetett energiát gondolok én is feléjük visszaadni.



2019. szept. 21. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Azonnal kirugnak
2019. szept. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azzal még jól is járnék.

Akkor el is engedhetnék a felmondási időt alapból - de nem szokták.


Van ilyen jellegű tapasztalatod, vagy csak tippelsz?

2019. szept. 21. 19:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez vicces :) Nem szokták beperelni a munkavállalókat, akik nem dolgoznak, több tucat ilyen exkollégát ismerek :) Viccet félretéve, max. elküldenek hamarabb, én már jártam úgy, hogy felmondás után szándékosan flegmáztam az egyik csoportvezetővel, másnap mondták, hogy köszönik szépen, így 2 hetet engedtek el nekem a felmondási időből, amit ráadásul még ki is fizettek, csak ne menjek be többet :)
2019. szept. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha súlyos kötelességmulasztást követsz el, akkor kirúghatnak fegyelmivel azonnali hatállyal, ami a következő munkahelyedre nem túl jó ajánlólevél.
2019. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De azokat a papírokat csak a HR osztály szokta kérni MIUTÁN már felvettek. Ha ott meg is nézi valaki, ha nem egy sufnicéghez kerülsz, akkor a főnökeidhez valószínűleg el se jut az info. Vagy életszerűen hangzik, hogy a HR-es vagy a könyvelő majd feltelefonál a főnökhöz, hogy izé, mit találtam, ki kéne rúgni ezt a fazont akit most vettünk fel?
2019. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5., ebben igazad van, de talán keresni fog még állást a későbbiekben is a kérdező.
2019. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Tetszik ez a hozzáállás, hosszú út vezetett idáig, de most meg egy pillanat alatt oldódjon meg.
2019. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

30 nap a felmondásod vagy, ami a szerződésedben van. 3 hónap akkor lenne, ha neked mondana fel a cég, de annak a felét nem kelllene ledolgozni.


Javaslom, hogy békében és jó viszonnyal gyere rl, kicsi ez az ország ....

2019. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te mondasz fel, akkor annyi a felmondási időd, amennyi a szerződésedben szerepel. Ha nincs benne a szerződésben erre vonatkozóan semmi, akkor az aktuális jogszabály az irányadó.

Most jelenleg 30 napot ír elő az MT, ennél több nem lehet.


A felmondási idő akkor hosszabbodik a munkáltatónál munkaviszonyban eltöltött idővel, ha a munkáltató mondja fel a jogviszonyt. Ebben az esetben van a felmondási időn belüli felmentési idő a munkavégzés alól, amely a felmondási idő felének megfelelő mértékű kell, hogy legyen, és a munkáltatóra nézve kötelező biztosítania.

2019. szept. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Most jelenleg 30 napot ír elő az MT, ennél több nem lehet."


Mielőtt bárki javítana: Tudom, hogy lehet több is, de a kérdezőnél valószínűleg ez nem jön szóba, tehát nála nem lehet több 30 napnál.

Több akkor lehet, ha a szerződésben más szerepel, vagy kollektív szerződésben hosszabb időben állapodnak meg.

2019. szept. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!