Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha beszélek három nyelven...

Ha beszélek három nyelven jól, de csak érettségim van, azzal tudok valamit kezdeni Budapesten munkahely szempontjából?

Figyelt kérdés

Apukám portugál, 10 évig Németországban éltünk és még angolul is tudok felsőfokon. Az első kettőből valahol a közép-felsőfok között, azokból nincs papírom, de jól beszélem őket eléggé.


21/F


2019. szept. 21. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen. Bsc-k, ssc-k, az ún üzelti szolgáltató központok keresik a több nyelven beszélő embereket. Az angol alap. Néemetet gyakran keresik mellé. portugált is szokták keresni. Többfajta pozíciójuk van. Mind normális irodai munka. Br. 450-490 körül el lehet vele helyezkedni. Ha a portugálra startlsz rá, ennél többet is kérhetsz, azt kevesebben beszélik, de azt is keresik. Nézz szét álláskereső portálokon, "portuguese speaking" "german speaking"keresőszavakat beütve. Állásportalok: profession.hu workania.hu cvonlie.hu
2019. szept. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ssc be mehetsz
2019. szept. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2est annyiban javítanám, hogy nagyon kevés portugál pozi van itthon, mert a legtöbb nagy cég inkább telepít egy olcsó központot Brazíliába.


A németet viszont máshová nem tudják elvinni, tőlünk keletre már nem lenne elég ember hozzá, a német cégek viszont ragaszkodnak a nyelvükhöz. Ezért a németeseknek jó helyzete van az SSCknél, nagy a cégek között a verseny, így a fizetések is erősek.

2019. szept. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Második jól írja. Portugál tényleg nem lehet túl sok, de portugál nyelvtudású ember sem, így azzal jó esélyeid lehetnek.

Azért kíváncsi lennék hol csúszott ennyire félre a taníttatásod, hogy a szüleidnek arra volt esze, hogy nyelvet tudj, mást meg nem.

2019. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nemzetközi portás még mindig jó állás.
2019. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tanultam nyelvet iskolában, csak angolt. Németül Németországban szerintem könnyű megtanulni, ha ezt a nyelvet hallod a fél gyerekkorodban. Olvastam, hogy gyerekként sokkal könnyebben megmaradnak a nyelvek, mint felnőttként. Portugál meg abból, hogy apának a fél családja és egy kis közösség is ott lakott nagyon közel hozzánk. Az a jó, hogy tudok gondolkodni mindegyik nyelven jól.


Kb 2 éve költöztünk Magyarországra családi okokból. Egyetemen elkezdtem egy mérnökinfót, most 1 évig csináltam, de nem voltam jó benne, ezért otthagytam. Most a diákigazolványom még október végéig érvényes, addig eldiákmunkázok, jön abból is pénz egész jó, de akarok kezdeni magammal valamit, csak még nem jöttem rá hogy mit. Addig viszont dolgozni kéne, aztán hátha a nyelvtudás elég arra, hogy ne csak a gyárba a szalag mellé kelljek.

2019. szept. 22. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!