Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valakinek 4 év hiányzik...

Ha valakinek 4 év hiányzik csak a nyugdíjig, munkakeresőként regisztrált a központban, mennyi pénzre jogosult?

Figyelt kérdés

Most nemrég értesültem arról, hogy vmi csekély 20 ezret akarnak adni. Fogalmam sincs miért? Majd mindennap bejártam, a kommunikációs előadásokon mindiog ott voltam, csere jött. A volt ügyintézőm olyan semmitmondó, goromba volt, hogy sikerült cseréltetnem ügyintézőt.

Tőle tudtam meg ezt, alig kapok pénzt. Most egy kérelemmel ge kellett menni vmi szociális kérelmekkel foglalkozó irodába, és leadtam az aktív munkakereső támogatási kérelmem. Várok, de nem tudom mennyivel lehet többet kapni? Azt olvastam a papíron, max. 10 ezerrel lehet csak? Ez semmire nem elég?

Munkám nincs, de volt, h. napi 2-3 helyre is mentem, de ahogy lenni szokott, "sajnos nem engem néztek ki err, v. arra a munkára.. Röhej, mindig mondják, mekkora a munkaerőhiány, és protekciósan van állásod, amúgy meg nincs. ezt tapasztaltam rövid egy hónap alatt. Semmiféle lovét még nem kaptam eddig.



#tanfolyam #pénz #munkaügyi központ #elbírálás #önéletrajz #kérelem #oklevelek #jó minősítés #átképzési rendszer #4 év a nyugdíjig
2019. szept. 22. 06:31
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Álláskeresési járadékot tudsz igényelni, ha jogosult vagy rá. Erre akkor vagy jogosult, ha az elmúlt 3 évben volt folyamatosan ledolgozott 360 munkanapod. Köze nincs ahhoz, mennyi időd van a nyugdíjig. A fizetésedhez mérik, mennyi jár, de a max összege jelenleg napi 4800-4900 körül van. Nem tudom pontosan. Ez a bruttó természetesen. 90 napig tudod igénybe venni. Én a múlt hónapban 105ezer körül, ebben a hónapban 115000 körül kaptam. De ha beütöd a google-ba, hogy álláskeresési járadék igénylése, rengeteg találatot fel fog neked dobni. Officina.hu oldalon pontosan le van írva, mikor vagy rá jogosult, és mennyit igényelhetsz.
2019. szept. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Annak szerintem semmi köze hozzá, hogy neked mennyi van még a nyugdíjig. Azt fogják figyelembe venni, hogy mennyi a ledolgozott munkaéveid száma az elmúlt 3 évben.
2019. szept. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%
Nyugdíj előtti álláskeresési segélyként kellene keresni. [link]
2019. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!