Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Help! Mit tennétek a helyemben?

Help! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok.

8 általonosom van.

Szakit elkezdtem de 2. évben otthagytam mert sokat piszkáltak és megaláztak, csak mert szorongós vagyok és visszahúzódó. Most lassan 2 éve hogy itthon vagyok és telnek a napok a hetek, hónapok és egyre jobban beszukulok. Tudom mi várna rám az életben.. Szalagsor és tengodes. Vagy rosszabb. Az OKJ rendszer jövőre mëgszűnik.. Bár hívtam őket és elvileg jövőre még indul. Ez az utolsó kapaszkodóm. Suliba képtelen lennék járni. Én kedves vagyok, és nyitott, de állandó csufolas, lejáratas, kihaszanlas miatt egyszerűen nem menne. Ti mit tennétek a helyemben? Kérlek hogy ne olyanokat írjátok hogy előbb kellett volna gondolkodni, meg reménytelen vagy. Esetleg tippek hogy hogyan tovabb vagy hogy milyen szakma az most ami nem is nehéz és nem gazdagkent de szépen mëg tudnék élni pl. Köszi mindenkinek!!!



2019. szept. 23. 17:05
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Szóval azt nézve 9 osztályom van de ugye az nem számít
2019. szept. 23. 17:10
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem szűnik meg, hanem átalakul az OKJ, hosszabb és alaposabb képzések lesznek és valamivel kevesebb szakmát lehet tanulni.


De nem csak OKJ létezik a világon, vannak még más képzések is, amivel szakmát lehet szerezni. Én a masszőr képesítésemet például egy 3 napos tanfolyamon szereztem. Korábban csináltam egy hajópincér képesítést is, az 4 hónapot vett igénybe, egyik se OKJ-s, mégis tudok vele dolgozni.

2019. szept. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor marad remény a számomra ezekszerint? :)
2019. szept. 23. 17:23
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Remény mindig van.
2019. szept. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igaz :) csak most elég kilátástalannak látom a jövőmet. Sokszor élni sincs kedvem, mikor látom hogy más hogyan él (szép lakás, család, nyaralások, szép autó), nekem meg jelenleg egy csokira sincs pénzem csak ha kikuncsorgom. Magamra is haragszok, és lett bennem egy a fajta gyűlölet is az emberek iránt, mert nagyon kiszolgáltatottank érzem magam, és ezen szeretnék változtatni, csak nem tudom merre induljak nagyon. Fizetős tanfolyamra pl nekünk nem igazán telik :(
2019. szept. 23. 17:37
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom, hogy az én "karrierem" miként indult el, hátha meglátod benne a reményt.


Minden iskolában kiközösítettek, valamiért nem szerettek. Túléltem. Bizony elmentem dolgozni. Szalagra. Én melózni jártam oda, nem másért, és ezt nagyon kezdték értékelni a főnökeim. Pakolgattak ide-oda, megtanultam sok mindent. Aztán megkérdezték, hogy nincs-e kedvem sulit/képzést elvégezni, a cég állja. Majd mindig jobb munkakörbe kerültem. Több pénz, kevesebb munka. Még azt is kiharcoltam, hogy éjszakáznom soha ne kelljen.


Lett lakásom, kocsim, életem, családom...

2019. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szakit elkezdtem de 2. évben otthagytam mert sokat piszkáltak és megaláztak, csak mert szorongós vagyok és visszahúzódó."



"Minden iskolában kiközösítettek, valamiért nem szerettek. Túléltem. Bizony elmentem dolgozni. Szalagra. Én melózni jártam oda, nem másért, "



No ige, miközben olvastam a kérdező, kérdését, pont ez járt az eszembe: suliba TANULNI jár az ember, nem barátokat keresni: persze az is jó, ha van, de nem az a suli lényege.

Kérdező, ha mindig a körülmények áldozatának tekinted magad, akkor soha nem is lesz belőled semmi.


A mai világban még 8 általánossal is lehet DOLGOZNI, még akkor is, ha vidéken élsz.

Ma már a gyárak olyan emberhiányban szenvednek, hogy buszos szállítást, szállást is adnak sok helyen.


Tegyél valamit a sorsodért mert nem röpül a sült galamb az ember szájába - holott ennyi idősen és is azt vártam :D - csak mondjuk azért én dolgoztam...


Ha elmennél dolgozni, megtapasztalhatnád, milyen jó dolog az első fizetés, amikor rádöbbensz arra, hogy ezért TE dolgoztál és egy csomó mindent meg tudsz venni.

2019. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
6. ez szép tortenet.. De ahogy írtad is.. Te elvegezted a sulit! Szóval más a te helyzeted azért
2019. szept. 23. 19:47
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, igen, elvégezte a 6-os, mert tanulni ment oda.


Megkérdezhetem, hogy miért nem dolgozol 2 éve? Eltartanak? majd ha nem lesz, aki a szádba tegye az ennivalót, akkor rájössz, hogy dolgozni kell!!


Ne a kifogásokat keresd, hanem a megoldást!

2019. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
7. Ez igaz! Egyetértek veled, de én Baranyában élek pont, ami az egyik legszegényebb megye az országban :( Szalagmunkák vannak Pécsett de legtöbb 3 műszakos és azért adnak joesetben 140 nettót (max 150). És próbáltam már beadogatni, de sehonnan sem kaptam választ, és jogosan! Ensem egy 18 éves, 8 altalánossal rendelkező, tapasztaltlan kölyköt vennék fel! Szóval egyrészt 3 műszak ami már alapból megterhelő, másrészt az a 140,150K nem olyan sok pénz. Abból lakásom (se saját se bérelt), se kocsim, jó cuccaim nem lesznek! Ma már egy panel Pécsett 80K. És még a rezsi, kaja. És emellett legyen majd 1x autó is. Meg nyilván a plusz dolgok. Bútorok, használati tárgyak amik kellenek a mindennapoknoz stb stb. Sosem lennének meg.
2019. szept. 23. 19:52
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!