Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Help! Mit tennétek a helyemben?

Help! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok.

8 általonosom van.

Szakit elkezdtem de 2. évben otthagytam mert sokat piszkáltak és megaláztak, csak mert szorongós vagyok és visszahúzódó. Most lassan 2 éve hogy itthon vagyok és telnek a napok a hetek, hónapok és egyre jobban beszukulok. Tudom mi várna rám az életben.. Szalagsor és tengodes. Vagy rosszabb. Az OKJ rendszer jövőre mëgszűnik.. Bár hívtam őket és elvileg jövőre még indul. Ez az utolsó kapaszkodóm. Suliba képtelen lennék járni. Én kedves vagyok, és nyitott, de állandó csufolas, lejáratas, kihaszanlas miatt egyszerűen nem menne. Ti mit tennétek a helyemben? Kérlek hogy ne olyanokat írjátok hogy előbb kellett volna gondolkodni, meg reménytelen vagy. Esetleg tippek hogy hogyan tovabb vagy hogy milyen szakma az most ami nem is nehéz és nem gazdagkent de szépen mëg tudnék élni pl. Köszi mindenkinek!!!



2019. szept. 23. 17:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Tanulni? Persze. Csak mikor szünetekben nekinyomnak a falnak, lealaznak mindenki előtt, órán a tanárnak is rólam találtak ki hazugsagokat és azon nevettek (tanár is néha mosolygott) akár megnézném, hogy te hogyan mennél be a mindennapokban :) etelpenzemet is mindig ellopták pl.
2019. szept. 23. 19:55
 12/22 A kérdező kommentje:

Hogy miért nem dolgozok ket éve?

1. Iden márciusban töltöttem a 18-at. (addig nem melozhatnek hivatalosan, szőlőbe pedig eljartam párszor)

2. Mert nem találok munkát? Hidd el.. Már vagy 30 helyre adtam be ilyen cégekhez, de nem igazán kaptam választ sehonnan

3. Igen, szüleimmel élek, és eltartanak egyenlőre.

Hidd el, nekem is pokoli ez. Ráadásul a családi körülmények sem a legjobbak náluk :(

2019. szept. 23. 20:00
 13/22 A kérdező kommentje:

Dolgozni kell persze ebben eggyetértünk. De ha esélyt sem adnak, hogy bizonyítsak akkor hogyan?

A sulira visszaterve pedig írtam is a kérdésben hogy ezeket hiába hozzuk fel hogy elcsesztem, mert tudom! Suliba ha járnék is, akkor max úgy hogy csak elméleti órák és gyakorlat! De mivel tudtommal ilyen lehetőség nincs, így ez nem játszik. Épp ezért kérdezlek titeket, hogy ti hogyan indulnâtok el ilyen helyzetben? Gondolom egy tanfolyam. De abból is melyik lenne az amiben szerintetek jól eltudnek helyezkedni? Magamról annyit hogy inkább a nem nagyon kommunikáló, 100%-ban dolgozo ember vagyok! Tehát leforditva, a kommunikáció nem az erossegem a szorongás miatt! Bár utóbbi valsz oldódna egy munkahelyen

2019. szept. 23. 20:05
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok!


Elvégeztem az iskolát, de csak azért, mert az osztályfőnök a lelkemre beszélt. Bár soha nem dolgoztam a szakmámban, mint ahogy írtam, szalagra mentem. Konkrétan csak a család tudja, hogy van egy (ma már semmit nem érő) végzettségem. Semmilyen önéletrajzban nem szerepeltetem, mert azt a részét eltemettem már "akkor".


Az pedig, hogy semmid nem lesz, nagyon rossz hozzáállás. Én alkoholista családból jöttem, nem minden este volt vacsora az asztalon. Egy időben gyűlöltem az apámat, amiért mindenünket elitta, és verte az anyámat, de később inkább hálás lettem neki (ha lehet ilyet mondani), mert "rúgást" adott ahhoz, hogy elkerüljek otthonról.

Annyit melóztam, hogy Te azt el sem tudod képzelni. Ma már én is csak csodálkozom rajta, mennyi bír az ember, ha van hajtóerő, és AKARJA IS!

9 év meló után saját lakás a munkáltatóm kamatmentes hitelével! Ami számomra elérhetetlen volt.


16 éves kortól dolgozhatsz egyébként az MT szerint, nem pedig 18 éves kortól. :)


Szakma? Könyörgöm... Szakmunkás hiány van minden vonalon. Nem feltétlenül a saját korosztályod lesz az osztálytársad is egy felnőttoktatási rendszerben.

2019. szept. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Szóval egyrészt 3 műszak ami már alapból megterhelő, másrészt az a 140,150K nem olyan sok pénz."


Igen, lehet, Neked még nem mondták, de dolgozni valóban megterhelő :D


Azt írod, gáz kuncsorogni pénzért, de a 140 ezret meg leszólod.

Tudod, mi a te bajod? hogy nem AKARSZ dolgozni! Jól írja az egyik válaszoló, hogy az AKARAT hiányzik belőled. Tessék felnőni és nem magadat sajnáltatni, hanem lábra állni és elmenni dolgozni. Most már 18 vagy, NAGYKORÚ, (nem óriáscsecsemő, akit el kell tartani) már az sem kifogás, hogy nem lehet - egyébként valóban 16 éves kortól dolgozhatsz.


Igen, elhiszem, hogy Baranyában kevés a munka, de azért aki akar, a mai világban ott is tud dolgozni.


Vidéken laktok? akkor menj ki a kertbe és termelj valamit!

Városban laktok? Akkor meg nem kell albérletet fizetned :-)

A megoldásokat keresd, ne a kifogást!!

2019. szept. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kapd össze magad, fejezd be a rinyálást iratkozz be valami iskolába, okj-ra mielőbb, szerezz egy szakmát, és kezdj el dolgozni.

Vagy menj el sorra valahova 2/3/4 műszakos munkarendbe életed végéig

2019. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a biztató válaszokat! Munkába állok bármi lesz is! Ha pedig indul tanfolyam jövőre a munkaügyinél, márpedig indul elvileg, akkor elvégzek eggyet! Köszii mégegyszer!
2019. szept. 24. 12:32
 18/22 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott... Előtted az internet, tele INGYENES tanulási lehetőséggel: pl. angolt gyakorolhatnál a Duolingo-n vagy bármely más online ingyenes tanfolyamon, egy csomó mindent meg lehet tanulni az interneten ingyen, csak akarni kell, ennyi az egész.
2019. szept. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nyelvérzékem nagyon jó szerencsére. Angolul elég jól tudok pl.(nem perfektul, de elég sok mindent tudok angolul)
2019. szept. 24. 12:49
 20/22 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem mész ki külföldre mosogatni?

Pont neked találták ki a külföldi munkát, nem a diplomás embereknek (mérnököket, orvosokat kivéve), hogy a diplomájukkal is csak mosogatást meg gyári melót végezzenek életük végéig.

Te viszont jobban tudnál élni ezekkel a munkákkal az ottani fizetésért mint amit itthon elérhetsz.

Még érettségi se ér semmit itthon, nemhogy nyolc általános.

2019. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!