Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Help! Mit tennétek a helyemben?

Help! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok.

8 általonosom van.

Szakit elkezdtem de 2. évben otthagytam mert sokat piszkáltak és megaláztak, csak mert szorongós vagyok és visszahúzódó. Most lassan 2 éve hogy itthon vagyok és telnek a napok a hetek, hónapok és egyre jobban beszukulok. Tudom mi várna rám az életben.. Szalagsor és tengodes. Vagy rosszabb. Az OKJ rendszer jövőre mëgszűnik.. Bár hívtam őket és elvileg jövőre még indul. Ez az utolsó kapaszkodóm. Suliba képtelen lennék járni. Én kedves vagyok, és nyitott, de állandó csufolas, lejáratas, kihaszanlas miatt egyszerűen nem menne. Ti mit tennétek a helyemben? Kérlek hogy ne olyanokat írjátok hogy előbb kellett volna gondolkodni, meg reménytelen vagy. Esetleg tippek hogy hogyan tovabb vagy hogy milyen szakma az most ami nem is nehéz és nem gazdagkent de szépen mëg tudnék élni pl. Köszi mindenkinek!!!



2019. szept. 23. 17:05
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Hát 18 éves srácként RENGETEG lehetőség áll előtted és én a helyedben megszerezném a targoncás jogsit, aztán elmennék dolgozni, pénzt gyűjtenék amivel megcsinálnám a kamionozáshoz szükséges dolgokat is, vagy buszsofőrnek tanulnék, de szinte minden szakma fiús, szóval ami csak akarsz lenni, bármi lehetsz!


Én megértem, hogy hat az emberre a negatív környezet, a sok rossz élmény, de ez nem lehet indok arra, hogy feladd az életed és vegetálj, amikor még ilyen fiatal vagy! Semmiről nem maradtál le!

Levelezőn is leérettségizhetnél, ha akarnál, de szerintem felesleges, ha nem akarsz tovább tanulni, mert egy jó szakmával, targoncázással, kamionozással, sofőrködéssel, de akár egy B kategóriás jogsival is el tudsz boldogulni az életben pl. a postához is mindig van felvétel, ha pénz kell és dolgozni akarsz, a kézbesítőknek sem kell érettségi és a MÁV-hoz is jelentkezhetsz jegyvizsgálónak, mert már ahhoz sem kérnek érettségit stb, szóval nem dőlt össze a világ, hogy eddig otthon voltál és ne hátra nézz, hanem előre, keresd a lehetőségeket és akkor lesz esélyed megtalálni a helyedet is az életben.

De még az idén vagyonőrire is jelentkezhetnél és ha kifogsz egy nyugis helyet, még ott is tanulhatnál, szóval csak az a kérdés, hogy te mit szeretnél.

2019. szept. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nézd a jó oldalát, még csak 18 vagy.

Én lassan 24, igaz van érettségim, meg pár szakmám ami szart sem ér...

Így ha akarok tanulni egy szakmát ami ér is valamit azt 24 évesen kell elkezdenem már sokadszorra, nem 18 évesen, és ez nagyon nagy különbség.

2019. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!