Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a mekiben dolgozom és...

Ha a mekiben dolgozom és táppénzre jöttem 4nap után kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Melóból jöttem el vírusos torokgyulladás. Sajnos nem direkt lettem beteg elkaptam a gyerektől.

:/

3 hónap próbaidő van.


2019. szept. 23. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem fognak örülnek ha, valaki ott van
2019. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Próbaidő alatt - ha beteg vagy, ha nem, BÁRMIKOR, egyik napról a másikra FELMONDHATNAK, AZONNALI HATÁLLYAL.

Tehát ha nem mész betegállományba, akkor is.

Ha elmentél betegállományba és utána felmondanak, akkor sem 100 %, hogy a betegállomány miatt.


Tekintettel a munkaerőhiányra, meg hogy bementél dolgozni és onnan jöttél haza - valószínűleg nem mondanak fel - de ezt nem lehet 100 %-ra mondani.

2019. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidőben én is voltam táppénzen, nem küldtek el. Tény, hogy nem tehetünk arról, ha pont próbaidőben leszünk betegek, de az is tény, hogy én is tartottam attól, hogy esetleg elküldhetnek emiatt (nem a mekiből).
2019. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Halkabban ordibálj, ketteske, pláne, ha nem vagy képben.


Kérdező, ha kirúgnak, sétálj be az ebh-hoz meg a bíróságra...


[link]


pl...

2019. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

#2-es mivel ilyen hülyeséget terjesztesz, miattad vannak olyan ostoba menedzserek meg cégvezetők akik megteheszik ezt néha-néha (jogtalanul persze).

de akkor majd te menj a Mekibe mikor a torokgyulladásos ember beleköhögte a hamburgeredbe a redvát..-


hogy gondolhat valaki ilyen ostobaságot? h fertőző betegséggel vendéglátóiparban dolgozni? ezért az ÁNTSZ be is zárathatja egy hónapra a helyet!


Kérdező: jól tetted. Ha betegen meglátnak bent, szinte biztos h kirúgnak.

2019. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tegnap 2kor jöttem el 4ig tart a műszakom. Annyira köhögtem, elköszönni sem tudtam. Tegnp de rendelt az orvos ma du viszont párom megy éjszakára nincs ki legyen a gyerekkel és csak holnap tudok menni... azt nem akarom, hogy kirúgjanak, mert a kicsi gyerek miatt csak itt volt 7.40-16.00-ig munkaidő...
2019. szept. 24. 07:23
 7/13 A kérdező kommentje:
Majd ma hívom fel az orvost, hogy mit mondjak a mekibe és, hogy holnap tudok menni hál isten elég megértő..
2019. szept. 24. 07:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a problémátok a 2-es válasszal - valószínűleg nem megy az értő olvasás - én csak a Munka törvénykönyve szerinti szabályokat idéztem.


Próbaidő alatt betegállomány előtt 1 nappal is elbocsáthatták volna, törvényesen.


PRÓBAIDŐ - de igenis kiabálok :D - azt jelenti, hogy bármikor, azonnali hatállyal felmondhat mindkét fél. A kérdező is.

És bizony hiába fog a ebh (Egyenlő Bánásmód Hatósághoz) menni, ha mondjuk a munkáltató 10 nappal később bocsájtja el, mint ahogy visszamegy - a kutya nem fogja tudni bebizonyítani, hogy a betegállomány miatt van.


Nem engem kell lehúzni, hanem a törvényalkotókat :-)


És akkor leírom még egyszer, hogy jól megértsétek :- azt is leírtam, hogy munkaerő hiány van és ezért nem valószínű, hogy elbocsájtják.

Mi ebben olyan borzasztó, amit írtam? :D


Egy szóval sem írtam, hogy a munkáltató pártján vagyok és rúgják csak ki, mert micsoda dolog, hogy megbetegszik próbaidő alatt, stb.

Nem ártana ismerni a törvényeket és értelmezni, amit írtam. ja és akkor tiltakozni, amikor ilyen törvényeket hoznak, hogy 3 hónapig "rettegnie" kell az embernek, mert bizony még az is előfordul -sajnos - nem is egy helyen, hogy a próbaidő utolsó napján mondanak fel.


na, lehet lehúzni :D

2019. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"hogy gondolhat valaki ilyen ostobaságot? h fertőző betegséggel vendéglátóiparban dolgozni? ezért az ÁNTSZ be is zárathatja egy hónapra a helyet!"


Hol olvastál olyant, hogy azt írtam, betegen kellene dolgoznia? Főleg ott, ahol rengeteg embert kiszolgál?


A kérdező azt kérdezte, elbocsáthatják-e, én meg válaszoltam rá, hogy igen, próbaidő alatt bármikor, függetlenül a betegállománytól.

Tényleg ilyen nehéz ezt értelmezni??? :-)

2019. szept. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi baj van a 2#-el, egy szóval nem mondta hogy a kérdező betegen dolgozzon.

Teljesen korrekten leírta a lényeget jogilag, valamint azt is, hogy nem a táppénz miatt szoktak felmondani a dolgozónak.

2019. szept. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!