Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is találkoztatok már bunkó...

Ti is találkoztatok már bunkó interjúztatóval? Ha igen, mit csinált?

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam állásinterjún. A HR-es nagyon kedves volt, de a szakmai főnök eléggé lekezelően viselkedett. Pályakezdő vagyok, szeretnék elhelyezkedni. Végig tisztességgel válaszoltam a kérdéseire, mosolyogtam, tehát nem voltam tiszteletlen, de valahogy úgy éreztem, hogy teljesen le vagyok nézve, mert "kezdő" vagyok. Mikor bent voltam, hülyének éreztem magam.

2019. szept. 24. 13:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Általában a fejvadászokkal, HResekkel nem jövök ki, a szakmai vezetőkkel már egy nyelvet beszélünk.


Volt kétszer, hogy a HRes közölte, hogy sehol sem fognak annyit fizetni, amennyi az én bérigényem. Ilyenkor szoktam megköszönni a beszélgetést és eljönni azzal, hogy nem tárgyalok olyannal, aki nincs képben a piaci viszonyokkal. És természetesen mindkétszer hamar találtam olyan céget, amelyik megadta a kért összeget.


Volt, hogy a HRes kislány megkérdezte, hogy mégis hogy tervezem a munkát összeegyeztetni a gyerekemmel. Ez ráadásul egy belső interjú volt, a csaj direkt benfenteskedni akart, hogy ő tudja, hogy nekem van egy másfél éves gyerekem (akkor már fél éve dolgoztam újra, táppénzen sosem voltam, szóval nem volt indokolt a kérdés). Pár héten belül találtam másik melót, felmondtam.

2019. szept. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Meglepően olvasom ezeket. Nálam az volt, hogy pályakezdő diplomásokat keresnek, az én végzettségem pedig előnynek számított. Már a jelentkezésem napján visszahívtak.

A vezető erre közölte (az állásinterjún), hogy arra az állásra nem tud engem alkalmazni, mert pályakezdő vagyok és be kéne tanítani. Borzalmasan rosszul esett, direkt azért mentem el, mert mindennek megfeleltem...

2019. szept. 25. 10:50
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

Ezeken a körökön sajnos át kell esni, ezeket meg kell tanulni, de tudd, hogy ez az eset véletlenül sem a te hibád. Leggyakrabban (szerintem) azért keresnek pályakezdőket, mert nekik kevesebbet kell fizetni, de teljesen nonsense egyébként, hogy ha pályakezdőket keresnek, miért várnak tapasztalatot vagy ha tapasztalatot várnak, azt miért nem derítették ki már az önéletrajzodból, hogy neked nincs vagy kevés van. Valamennyi betanítás általában kelleni szokott (és nemcsak a pályakezdőknek), fogalmam nincs, hogy mi volt ebben az újdonság az interjúztatód számára. Összességében, engedd el ezt a rossz tapasztalatot és menj tovább addig, amíg nem sikerül bejutnod valahova. (#9)

2019. szept. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) Jött az e-mail az ajánlattal, és kifizetnék azt, amit kértem fizetésnek. Gondolkodom rajta, de nem tudom, hogy elfogom-e fogadni. Eléggé fura volt az interjú... :( Ma kaptam egy telefont, és behívtak máshová is interjúra.
2019. szept. 26. 12:09
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám.
2019. szept. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

Ha elfogadod és találsz esetleg mást, ami jobban tetszik, próbaidőn belül indoklás nélkül felmondhatsz te is. (#9, #13)

2019. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogadnám el, mivel átverésre épül, nem azt kapod amit írásba adtak, aki egyszer csal mindig csal, lehet jön majd hogy nem fizetnek ki meg kevesebb szabi stb...
2019. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Elfogadtam az ajánlatot, mert itt majdnem egy százassal keresnék többet, mint az első helyen, ahol voltam. (az első hely közszféra volt).

Ez egy multi, nagy hírnevű vég, nem vernek át, biztosan fizetni fognak, ráadásul itt tudok fejlődni és a tapasztalat jól fog jönni a későbbi munkahelyemhez. :)

Ez van, utólag örülök, hogy nem kell stresszelnem az álláskeresés miatt.

2019. szept. 27. 12:25
 19/26 A kérdező kommentje:
cég *
2019. szept. 27. 12:25
 20/26 anonim ***** válasza:
Gratula! :)
2019. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!