Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Papíron Asperger-szindróma és...

Papíron Asperger-szindróma és egyéb mentális betegség gyanújával (borderline) mire számíthatok munka terén? Ugye ettől még jogom van dolgozni?

Figyelt kérdés

Különösen az állami szféra érdekelne, mert közigazgatási diplomám lesz (már a mestert csinálom az NKE-n) és ennek megfelelően államigazgatásban szeretnék elhelyezkedni. Fiatal pályakezdő lennék, 24 éves, lány. Nagyon jól tanulok, szorgalmas vagyok, de igen, vállalom és tudom is magamról, hogy van egy bizonyos "rendellenes" állapotom, mégis teljes értékű életet élek jelenleg és a jövőben is szeretnék.


Mik az esélyeim ezzel a betegséggel szerintetek? Szeretnék dolgozni, tisztességes munkahelyen, és fejleszteni magam, természetesen mellette tovább járnék a pszichiáterhez is, ha szükséges és felirják, a gyógyszereket is szedni fogom.



2019. szept. 27. 12:55
1 2
 1/15 BRUTAL TV ***** válasza:
49%

Mit jelent az hogy "vállalod és papíron" ?

Be kell mutatni a leendő munkáltatódnak hogy milyen xy mentális betegséged van vagy mi ?

Én tuti nem tenném mert -1 pont.De te tudod.

2019. szept. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Aha mert inkább titkoljam el hogy beteh vagyok, amit orvos is igazol, mi? Jézusom ha nem tudsz valamit, inkább ne szólj hozzá a témához, legjobb tudomásom szerint is ezerszer többre értékelik, ha már az első perctől kezdve tudják, ki vagyok, valamint vanná bizonyos szervek, ahol erről külön papiét kell aláírni, büntetőjogi felelősségem tudatában, hogy NINCS eltitkolt betegségem! Konkrét példákat tudnék erre írni, de nem ez a kérdés, így nem teszem.


A kérdés az, milyen esélyekkel indul egy aspergeres fiatal a munkaerőpiacon.

2019. szept. 27. 13:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit értelmetlen a kérdés..

Milyen olyan tüneteid vannak amik akadályoznának? Ha nincs semmi, csak egy papír akkor nem értem miféle hátrányod származhat. Legjobb tudomásom szerint az Asperger nem betegség és óriási különbségek vannak az aspergeresek között. Éppen ezért hülyeség magadra húzni egy skatulyát.

2019. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Régóta gyanúm van azzal kapcsolatban, hogy én is Aspergeres vagyok, de még nincs papírom róla.

A munka kérdése nem jog, hanem “állampolgári kötelessėg”, - csak jogod van arra, hogy eldöntsd, mit akarsz kezdeni magaddal, mit akarsz tanulni, és ebben senkinek nincs joga megakadályozni vagy hátráltatni. Akkor sem, ha fél kézzel akarnál jogász lenni.

Ha normális, emberbarát munkahelyed lesz, NEM kell tartanod semmitől, mert ugyanolyan kapcsolatok kialakítására, lehetőségekre van esélyed, mint bárki másnak.

Senkinek semmi köze hozzá. Nem is kell feltétlenül elmondani boldog-boldogtalannak, akiről úgy érzed, nem megbízható vagy sztereotíp, begyöpösödött módon kezelné a helyzetedet.

Ne feszélyezd, hanem engedd el magad, ne agyalj ilyen dolgokon, és kinyílnak az ajtók.

És bármikor jogodban áll váltani, ha úgy érzed, nem megfelelő és javíthatatlan a környezet.

2019. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves négyes, végre egy korrekt válasz! :)
2019. szept. 27. 16:42
 6/15 anonim ***** válasza:

De te inkább önveszélyes vagy nem pedig közveszélyes. Nem másoknak probléma ahogy viselkedsz, hanem magadnak. A külvilág esetleg annyit érzékel, h fura ez a lány, és ha tehetik elkerülnek. Szvsz az a fontos h olyan helyet találj, ahol jól érzed magad.


Nem kell felkészíteni a főnökeidet semmire. Ha elfogadhatatlannak találják ahogy viselkedsz, akkor majd elküldenek.

2019. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
0%

"mégis teljes értékű életet élek jelenleg és a jövőben is szeretnék."


-- Ne haragudj, ha tévedek, de kicsit úgy érzem, hogy neked a papír, a diagnózisok jelentik a problémát, nem maga az állapotod.

Ilyen diagnózisokat márpedig nem osztogatnak csak úgy, szóval igenis hátráltat valamiben, valami van veled - ami a munka területén is megmutatkozhat (ahogy az élet összes területén).

Ha úgy érted, hogy "teljes értékű", hogy tudsz magadnak kenni egy szendvicset, rendelni egy pizzát, nem kell segíteni, ha a postán be kell fizetned egy csekket, akkor értem amit írsz...


Egy aspi, ha nem kap elég segítséget, támogatást, frusztrálódhat, bojkottálja az egészet, lehetnek félreértések, vagy épp dühöng egy jót.

Ha egy bordi úgy érzi, hogy más több figyelmet kap, nem törődnek vele, ráborítja az asztalt az "ellenségre".


És akkor írtad a gyógyszer dolgot... Szétgyógyszerezheted az agyad, de ez a problémát nem oldja meg, legfeljebb elnyom, de az a munkateljesítménynek se tesz jót.

2019. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, kitűnő tanuló vagyok mesteren is, van párkapcsolatom, 3-4 igaz barátom, sok bulis haverom, normális családi életem, és a hétköznapok során sem igényelek semmi segítséget.


Így értettem, hogy teljes életet élek, nem panaszkodhatok.


Egyébként a papir a bajom, a hétköznapi életben annyi látszik csak rajtam, hogy zárkózott, egyedüllétet preferáló, magának való csaj vagyok, semmi extra. Azonban normálisan viselkedem, és jelenleg gyógyszert sem szedek. A borderline is csak egy gyanú volt, erről nincs papirom hála istennek, így jogilag nem számítok annak!

2019. szept. 30. 12:03
 9/15 BRUTAL TV ***** válasza:
0%

# 2

Te még álom burokban élsz.

Jobb ha megfogadod a tanácsomat és nem lobogtatod a papírodat sehol.Mert lehet hogy "papíron" elfogadó társadalomban élünk a munkáltató minden indoklás nélkül dobja vissza az önéletrajzodat valami kamu indokra hivatkozva.

Másik eshetőség hogy felvesznek de a kollégák között elterjed hogy aspergeres vagy 1-2 ember tuti lesz aki piszkál vagy emiatt máshogy viselkedik vele.

Nehogy azt hidd hogy valaki képzett tanult attól még elfogadó lesz veled szemben.

2019. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 BRUTAL TV ***** válasza:
23%

Már csak ezek miatt is lehetsz céltábla: "hogy zárkózott, egyedüllétet preferáló, magának való csaj vagyok".

Ráadásul még be dobnád az asperger kártyát is főleg úgy hogy szerencsédre szinte semmi komoly bajod nincs.


Hidd el sehol se elfogadó mindenki ez a való világ kedveském :)

2019. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!