Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéken, miért ilyen rossz a...

Vidéken, miért ilyen rossz a munkaerőpiaci helyzet?

Figyelt kérdés

Azt sem lehet mondani,hogy "gagyi" egyetemen végeztem.

Ugyanis, a BSC-t a BGE-n, az MSC-t meg a BCE-n csináltam.


BSC gazdálkodás és menedzsment, MSC logisztikai menedzsment.

A nyelvtudásom pedig angol tárgyalóképes szinten van, lepapírozva viszont úgy van, hogy B2 angol középfok+B2 angol középfok szakmai gazdasági.



Viszont, én BP-n nem terveztem hosszútávon.


Jelenleg vidéken dolgozom, egy járműipari cégnél, diplomás gyakornoki programban.Ennél a gyakornoki programnál rendesen állományban van a munkavállaló, havi 168 óra,rugalmas munkaidő.

Viszont, ez határozott idejű.Meg, itt nem fejlődök, a gyakornokok csak az adminisztratív, ad-hoc dolgokat csinálják.


A cégnél jelenleg létszámstop van, nagyon nehéz átkerülni gyakornoki státuszból rendes, teljes értékű munkavállalóvá.



Természetesen folyamatosan figyelem a hirdetéseket, pályázok, ha van olyan állás.De, gyakran be sem hívnak vagy alig akarnak több pénzt fizetni, mint amennyit most kapok "akta tologatóként", nem teljes értékű munkavállalóként.


Pedig, elvileg, ez a gyakornoki hely jó referencia, ugyanis egyik ismert német luxus autógyártó.

Legalábbis ezzel lettek a gyakornokok kábítva.


2019. szept. 28. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem a munkaero piac a roasz hanrm a vegzettseged tanulj szakmat vagy legyel segedmubkas
2019. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidéken limitált a cégkínálat, a gyár, ahol sok dolgozó van sok pozícióval. A kisebb cégekhez ezért nehéz bekerülni, mert nincs annyi pozíció. A nagy céghez meg azért, mert van sok pozíció, de nem akarnak engedni a feltételekből, mert inkább elvégzik a már meglévő dolgozók, vagyis dolgozik a dolgozó 1,75, 2,2 vagy 2,5 dolgozó helyett. Legalábbis én így gondolom.
2019. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon már mindenhol csak lepusztul minden, kivéve Budapesten. Nincsenek már saját gyáraink, mindent eladtak, szétloptak a rendszerváltás után, az egyre fogyatkozó vidéki népesség (mindenki elmenekül, mert nincs munka) meg nem képes többet kitermelni.


Ne tévesszen meg, hogy van jópár olyan vidéki kisváros, ahol a rendszerváltás óta úgy tűnik, hogy minden szebb lesz, épülnek a szobrok, díszkövesítik az utcákat stb.

Hát persze, az önkormányzati sápokból erre "fussa", kommunális adóból, építményadóból, idegenforgalmi adóból, gépjárműadóból, iparűzési adóból meg ki tudja még milyen sápokból. Aztán csodálhatod, hogy felhúztak egy obelixet a főtérre, na, hát ilyen se volt itt 50 évig, ugyehogyugye.


Ja. Csak épp normális munka nincs, meg az embereknek pénz nincs, meg normális lakhatási körülmények nincsenek, egyszóval amire életet lehet építeni.


Ez alól kb. csak és kizárólag Budapest a kivétel már Magyarországon, mert ennek a monstrumnak van elég koncentrált népessége és kiépített infrastruktúrája, hogy itt még akkor is legyen valami, mikor mindenhol máshol csak a lagymatag kókadás van.


Szóval hogy te terveztél Budapesten hosszútávon vagy sem, édesmindegy, ugyanis nem nagyon van más választásod. Nincsen már máshol általában normális munka, elmúlott. Vagy ez, vagy külföld.

2019. okt. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!