Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Business Analyst (Informatikai...

Business Analyst (Informatikai üzleti elemző) munka mennyire keresett? És mennyire nehéz kitanulni és jó szakembernek lenni? Megéri vagy jobban megéri elmenni simán pl. programozónak? Melyik nehezebb?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire nehéz kitanulni ezt a szakmát (gazdaságinformatikáról) és milyenek a lehetőségek Magyarországon? Kell-e a gazdaságinformatikus diploma elvégzése után még plusz dolgokat tanulni MSc-n vagy külön kitanulni valamit hogy jó legyen az ember vagy kezdőként is meg lehet belőle élni meg elhelyezkedni?


Vagy inkább jobb döntés lenne-e fejlesztés irányába elmenni, ahol nagyobb a kereslet? Pl. IOS fejlesztőknek elmenni


2019. szept. 29. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Gazdasági informatikáról gyakorlatilag lehetetlen, mert az az informatika és a gazdászképzés legalja.
2019. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én nem gondolnám ezt, de akkor támaszd alá! Nem belekötni akarok csak szerintem ez egyáltalán nem igaz :D

Kb ugyanannyi programozás tárgyuk van mint a mérnökinfósoknak, csak mellé nem fizika hanem gazdasági képzésük van az egyetemen

2019. szept. 29. 17:50
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Először is tisztázzuk, hogy mi is a business analyst, mert szerintem hamis kép él benned erről a munkáról. A business analyst egy gyűjtőfogalom adott területek szakértőire. Berakják őket 1-1 projektre a fejlesztők mellé és az a feladatuk, hogy összegyűjtse mit kell tudnia a készülő szoftvernek, hogy az a usereknek is hasznos legyen. Lényegében tanácsadó szerepkör, próbálják terelni a döntéshozókat a jó irányba és a userek igényeit megfogalmazni a fejlesztőknek.


Például, ha készül valami orvosi vagy gyógyszeripari szoftver, akkor a business analystek nem gazdaságinformatikusok, hanem gyógyszerész, vegyész, vegyészmérnök végzettséggel rendelkező emberek, akik értik a célterületet.


Bármi is a célterület nem fogod tanulni gazdinfó szakon. Esetleg rá lehet fogni, hogy banki-biztosítási területre még a gazdinfó is jó lehet, de ott meg nagyon össze kell kapnod magad, mert az alapból közgazdász végzettségűeknek jobban passzol. Alapvetően a business analystek a projekt taptasztaltukból élnek, projekten szedik fel azt a tudást, amivel tanácsadóként tudnak funkcionálni későbbi projekteken.

2019. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor egy informatikai területen lévő BA munkát gazdinfóról miért ne tanulhatná ki valaki, hogyha ott pont azt tanulják ami ehhez szükséges: programozási ismeretek és közgazdaság (+ üzleti jogok,vállalat gazdaságtan stb.)?
2019. szept. 29. 18:10
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"Kb ugyanannyi programozás tárgyuk van mint a mérnökinfósoknak"


Igen, csak nem olyan szinten veszitek.

2019. szept. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Alátámasztottam..
2019. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%

#4


Informatikai célterületre nem kell külön BA, mert ott a fejlesztők maguk a terület szakértői is egyben.

2019. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Az összes válaszadó komoly világlátott ember itt, rengeteg IT projekttel a háta mögött.

Kell BA IT területre is. Jó a gazdinfo diploma, ha nem az okj-s Gazdasági informatikus képzésre gondolsz, mert az szarra nem jó.

BA-ként az üzleti terület és a fejlesztők közötti gap-et fogod többnyire befedni, de ezt cége válogatja.

2019. szept. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Gyakorlatilag a BA egy tolmács: az üzleti igényeket fordítja le a technikai oldalnak, a technikai megoldások korlátait meg megpróbálja beleverni a business szereplők fejébe. Ehhez egyrészt szót kell tudni érteni a fejlesztőkkel, ami akkor a legkönnyebb, ha tudod, mit csinálnak. Ebből a szempontból jó a gazdinfo. Mert olyan mélység meg nem kell, mint egy fejlesztőnek.


A másik oldalról a business igényeit kell jól megérteni. Egy bankhoz jó kiindulási alap lehet egy gazdinfos diploma, de ahogy fentebb írták, egy gyógyszergyárnak már kevésbé.


És akkor ott van a munka harmadik nagy szelete, a kommunikáció, ami meg kifejezetten bölcsész belállítottságot feltételez.


Igazából az a helyzet, hogy lehet ezt a melót jó programozói tudással csinálni úgy, hogy a businesst akkor látja először

Meg lehet úgy is, hogy valakinek a kisujjában van a business oldal, de programozni meg csak kicsit tud. Ha csak a kommunikációs skillek vannak meg, úgy nyilván nem fog menni, de anélkül meg szintén esélytelen.


Alapvetően neked kell eldönteni, hogy a fejlesztés neked megy-e. Tudsz-e, akarsz-e versenyezni azokkal, akik sokkal erősebb programozói képzést kaptak.


Szerintem érdemes kihasználni a szakod sokoldalúságát, de ez csak az én véleményem.

2019. szept. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És ez a kommunikációs kézség ez inkább beallítottságból fakad vagy ezt is fejleszteni kell? (most magyar nyelvre gondolok, de azt gondolom hogy angolul is felsőfok minimum...) Egy nap mondjuk mennyit kell kommunikálni,tárgyalni? Meg ezt úgy kell elképzelni, hogy ilyen hiper-szuper meggyőző képesség és ilyesmik kellenek vagy egy bizonyos személyiségű embernek kell lenni, mint pl. a managerek?
2019. szept. 29. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!